Odebranie prawa jazdy a jazda na rowerze

Pytanie:

"Zostałem ukarany grzywną oraz zatrzymaniem prawa jazdy na okres jednego roku. Zostałem zatrzymany wskutek prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, ze wskazaniem 0,25. Odebranie dokumentu prawa jazdy nastąpiło w sierpniu 2006 roku. Uprawiam rekreacyjnie sport- rower górski. Mam zalecenie od lekarza uprawiania takiej rekreacji w związku z wadą serca. Czy w sytuacji kiedy mam zatrzymane prawo jazdy mogę poruszać się po drogach na rowerze, czy też zatrzymanie prawa jazdy wiąże się z zakazem poruszania również na rowerze?"

Odpowiedź prawnika: Odebranie prawa jazdy a jazda na rowerze

Zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym prawo jazdy jest dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym. Do kierowania rowerem nie wymaga się żadnego uprawnienia od osób, które ukończyły 18 lat. Może się Pan poruszać na rowerze i nie potrzebuje Pan do tego prawa jazdy, ani żadnego innego dokumentu.Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika