Montaż tablic rejestracyjnych z innego pojazdu

Pytanie:

Na samochód marki Ford zostały założone polskie tablice rejestracyjne z rozbitego samochodu marki Opel. Ford jechał po drodze publicznej, posiadał ubezpieczenie wypisane na Forda w którym dla identyfikacji pojazdu odnotowany został numer nadwozia, dowód rejestracyjny wydany w Holandii i umowę kupna sprzedaży zawartą dwa tygodnie temu. Opel był zarejestrowany w Polsce. Jakie ponosi konsekwencje kierujący Fordem w przypadku kontroli drogowej?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Warunkiem dopuszczenia pojazdu do ruchu jest spełnianie przez pojazd warunków technicznych określonych w przepisach, zarejestrowanie go oraz zaopatrzenie w zalegalizowane tablice rejestracyjne. Nie mogą to więc być jakiekolwiek tablice rejestracyjne, ale tablice zalegalizowane, czyli wydane przez właściwy organ na konkretny pojazd.

Osoba prowadząca na drodze publicznej taki pojazd (niedopuszczony do ruchu), podlega karze grzywny na podstawie art. 94 § 2 Kodeksu wykroczeń.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.8.2014

  Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  Darowizna to chyba najczęściej stosowana umowa w stosunkach rodzinnych. Obowiązki z nią związane mogą nieco się różnić w zależności od przedmiotu darowizny. W niniejszej poradzie zajmiemy (...)

 • 11.1.2005

  Od kiedy zmiana dowodów rejestracyjnych stanie się naszym koszmarem?

  Dowód rejestracyjny to w przypadku posiadacza pojazdu jak każdy wie niezbędny dokument. Bez niego nie można poruszać się tym środkiem lokomocji, choćby własnym. Tymczasem już od jakiegoś czasu (...)

 • 10.1.2018

  Możliwa będzie profesjonalna rejestracja pojazdów

  Nowelizacja przepisów przewiduje wprowadzenie tzw. profesjonalnej rejestracji pojazdów, umożliwiającej legalne wykonywanie jazd testowych pojazdami z wykorzystaniem 1 numeru rejestracyjnego (...)

 • 18.10.2018

  Kolejne rewolucyjne zmiany dla kierowców?

  Likwidacja karty pojazdu i nalepki kontrolnej, możliwość zachowania dotychczasowego (przypisanego do pojazdu) numeru rejestracyjnego pojazdu, brak mandatu za nieposiadanie przy sobie prawa jazdy - to (...)

 • 22.8.2006

  Jak zarejestrować samochód kupiony za granicą?

  Zgodnie z art. 71 ust. 6 Prawa o ruchu drogowym, pojazd sprowadzony z terytorium państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej, po dokonaniu ostatecznej odprawy celnej przywozowej, dopuszcza się (...)