Montaż tablic rejestracyjnych z innego pojazdu

Pytanie:

"Na samochód marki Ford zostały założone polskie tablice rejestracyjne z rozbitego samochodu marki Opel. Ford jechał po drodze publicznej, posiadał ubezpieczenie wypisane na Forda w którym dla identyfikacji pojazdu odnotowany został numer nadwozia, dowód rejestracyjny wydany w Holandii i umowę kupna sprzedaży zawartą dwa tygodnie temu. Opel był zarejestrowany w Polsce. Jakie ponosi konsekwencje kierujący Fordem w przypadku kontroli drogowej?"

Odpowiedź prawnika: Montaż tablic rejestracyjnych z innego pojazdu

Warunkiem dopuszczenia pojazdu do ruchu jest spełnianie przez pojazd warunków technicznych określonych w przepisach, zarejestrowanie go oraz zaopatrzenie w zalegalizowane tablice rejestracyjne. Nie mogą to więc być jakiekolwiek tablice rejestracyjne, ale tablice zalegalizowane, czyli wydane przez właściwy organ na konkretny pojazd.

Osoba prowadząca na drodze publicznej taki pojazd (niedopuszczony do ruchu), podlega karze grzywny na podstawie art. 94 § 2 Kodeksu wykroczeń.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika