Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Premier w Krakowie o wyzwaniach dla NATO

Premier Donald Tusk wziął udział w nieformalnym spotkaniu ministrów obrony państw NATO odbywającym się w Krakowie w dniach 19-20 lutego br. Najważniejszym tematem spotkania są sprawy związane z misją ISAF w Afganistanie, która obecnie stanowi priorytet w działaniach Sojuszu. Szef polskiego rządu spotkał się z sekretarzem generalnym NATO Jaap de Hoop Schefferem oraz z sekretarzem obrony USA Robertem Gatesem.

Zdaniem premiera, NATO musi rozwijać zdolność reagowania na nowe zagrożenia, które pojawiają się we współczesnym świecie. - Dzisiaj świat nie obawia się tylko czołgów, bomb, ale stoi w obliczu zagrożenia terroryzmem, przed zagrożeniami gospodarczymi, a także atakami z cyberprzestrzeni. Potrzebujemy nowych instrumentów, aby potrafić zidentyfikować tego rodzaju zagrożenia - podkreślał Donald Tusk. Dodał, że strategia Sojuszu musi być powiązana z potrzebami i wyzwaniami krajów członkowskich, a także partnerów globalnych i państw, które aspirują do Sojuszu.

W opinii szefa polskiego rządu, bardzo ważnym wyzwaniem dla NATO jest bycie skutecznym sojuszem, którego głównym celem jest zbiorowa obrona. - Musimy wzmacniać transatlantyckie więzi, jednocześnie potwierdzając naszą wolę i gotowość kontynuowania polityki otwartych drzwi dla demokratycznych krajów Europy, które podzielają nasze wartości i chcą dołączyć do sojuszu - mówił prezes Rady Ministrów. Jak zaznaczył, NATO potrzebuje nowej koncepcji strategicznej, by sprostać nowym wyzwaniom, a dyskusja nad nową koncepcją powinna ruszyć na kwietniowym szczycie.

Za inne ważne wyzwanie dla NATO premier Donald Tusk uznał wspieranie krajów dotkniętych konfliktami i klęskami żywiołowymi. W ocenie szefa rządu, jednym z takich nowych wyzwań jest misja w Afganistanie, a jej sukces zależy od wspólnego zaangażowania. - W walce z globalnymi zagrożeniami liczą się każdy dzień i każdy człowiek. My, Polacy, przekonaliśmy się o tym w ostatnich tygodniach, gdy walczyliśmy o życie naszego rodaka, który został uprowadzony i zamordowany przez terrorystów - wyjaśniał premier.

Podczas swego wystąpienia prezes Rady Ministrów zaznaczył, że spotkanie w Krakowie zbiega się z 10. rocznicą akcesji Węgier, Czech i Polski i przez ten czas sojusz zwiększył zdolność podejmowania nowych zadań i rozwiązywania nowych problemów. Jego zdaniem, najnowsze rozszerzenie o Albanię i Chorwację także okaże się sukcesem.

Na zakończenie premier w imieniu polskiego rządu podziękował za kierowanie sojuszem przez ostatnie pięć lat sekretarzowi generalnemu NATO, którego kadencja upływa latem tego roku.

Sekretarz generalny Jaap de Hoop Scheffer podkreślił, że Polska już od 10 lat jest solidnym sojusznikiem NATO. - Jeśli chcecie wiedzieć, co znaczy solidny sojusznik, jedźcie do Afganistanu, do prowincji Ghazni. Zobaczycie, co robią polscy żołnierze dla Afganistanu, broniąc wartości naszego sojuszu - mówił. 

Nieformalne spotkanie ministrów obrony państw NATO w Krakowie są jednymi z ostatnich przygotowań do zaplanowanego na 3-4 kwietnia br. jubileuszowego szczytu Sojuszu w Strasburgu i Kehl. W tym roku NATO obchodzi 60-lecie swojego istnienia. Jest to również 10. rocznica wstąpienia Polski do grona państw-członków Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jest to także ostatnie spotkanie, któremu przewodniczyć będzie kończący kadencję sekretarz generalny Sojuszu Jaap de Hoop Scheffer, a jednocześnie pierwsze z udziałem przedstawiciela nowej administracji USA sekretarza obrony Roberta Gatesa.

Uczestnicy obrad dyskutują nad kwestiami związanymi z transformacją NATO, w tym m.in. nad koncepcją strategiczną i rozwojem sił szybkiego reagowania.

W Krakowie przebywa blisko 50 delegacji narodowych i reprezentujących organizacje międzynarodowe - w sumie ponad 700 osób. Obradom towarzyszy bardzo duże zainteresowanie ze strony mediów - akredytowano ponad 400 dziennikarzy z całego świata. 

Źródło: www.kprm.gov.pl

 • Podziel się:

 

Komentarze: Premier w Krakowie o wyzwaniach dla NATO

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • EDYTA

  ocena usługi:

  ZDECYDOWANIE POLECAM
 • Katarzyna Barańska

  ocena usługi:

  e-Prawnik to profesjonaliści godni polecenia ! Świetny portal !
 • Piotr

  ocena usługi:

 • Beata

  ocena usługi:

  To mój kolejny kontakt z firmą e-prawnik, ale na pewno nie ostatni, bo mając do czynienia za każdym razem z tak szybkim i konkretnym, a jednocześnie zrozumiałym dla laika wyjaśnieniem problemu, wiem że jeśli będę kiedykolwiek potrzebowała porady prawnej - to tylko tu się zgłoszę. Gorąco polecam wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości prawne!
 • Anna

  ocena usługi:

  Szybka i zrozumiała porada prawna. Dziękuję bardzo
 • Gajownik

  ocena usługi:

  Skargę złożyłam. Została przygotowana w sposób bardzo zrozumiały. Polecam usługi w 100%
 • marzena antczak

  ocena usługi:

 • Paulina

  ocena usługi:

  Polecam
 • Krzysztof

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

  Moje zapytanie było dość rozbudowane i zawierało w sobie kilka pytań. Wycenę otrzymałam w godzine od wysłania. Cena bardzo dobra. Opinia prawna przyszła zgodnie z ustaleniami. Była obszerna i wyczerpująca problem. Dla mnie zrozumiała. Jak najbardziej polecam taką formę porad prawnych. Pozdrawiam i dziękuje.
 • Zygmunt

  ocena usługi:

 • nzoz Arnika.

  ocena usługi:

  Zespół mega pomocny ! Napisany przez Was Protest rozpatrzono pozytywnie.Jestem bardzo, bardzo wdzięczna.Polecam
 • Michał

  ocena usługi:

  Wszystko ok. Polecam
 • Anna

  ocena usługi:

  Jestem niezwykle zadowolona ze sposobu wydawania opinii przez Zespół Prawników portalu, jasno, w sposób wyczerpujący i z ogromnym szacunkiem dla klienta. jestem wdzięczna.
 • Dariusz

  ocena usługi:

  W pełni wyczerpująca odpowiedz . pomocne informacje i podpowiedz na co szczególnie kłaść nacisk . podane porównawcze przykłady,oraz sugestie sposobu wyjścia ze skomplikowanej sytuacji . Gorąco polecam . warto skorzystać !
 • Krzysztof

  ocena usługi:

  Rzetelnie wykonana praca, zdecydowanie polecam.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane