e-prawnik.pl Porady prawne

Obywatelstwo

19 Artykułów


229 Informacji


12 Pytań i odpowiedzi


37 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Obywatelstwo dziecka

  "Jakie obywatelstwo będzie miało dziecko z matki Polki i ojca Anglika, które urodzi się w Polsce lub które urodzi się w Anglii? Czy kraj urodzenia wpływa na obywatelstwo? "

  Obywatelstwo dziecka
 • Definicja obywatelstwa i narodowości

  "Czy obywatelstwo i narodowość to tożsame pojęcia?"

  Definicja obywatelstwa i narodowości
 • Osoby niepożądane

  "Kraje skandynawskie stosują wobec osób które uważają za niepożądane zakaz wjazdu na ich terytorium. Czy w Polsce można sprawdzić czy figuruje się na takiej liście?Kto mógłby mi udzielić informacji na ten temat?"

  Osoby niepożądane
 • Pobyt obcokrajowca w Polsce

  "Córka będąca obywatelką RP zawarła związek małżeński z cudzoziemcem. Małżeństwo zostało zawarte poza granicami UE i zarejestrowane w polskim USC. Urzędnik w Wydziale Paszportów odmawia wydania zaproszenia dla zięcia na czas dłuższy niż (...)"

  Pobyt obcokrajowca w Polsce
 • Podwójne obywatelstwo

  "Dziecko urodzone we Włoszech (ojciec Włoch, matka - Polka) ma włoskie obywatelstwo. Dziecko ma 6 miesięcy. Czy z racji tego, że matka jest Polką, może mieć też polskie obywatelstwo? Czy może mieć włoskie i polskie obywatelstwo, czy musi wybrać? (...)"

  Podwójne obywatelstwo
 • Zrzeczenie się obywatelstwa

  "Moje dzieci są urodzone za granicą. Syn, który ma 27 lat, chce się pozbyć obywatelstwa polskiego. On nie miał nigdy polskich dokumentów ani stałego adresu zamieszkania w Polsce. W jaki sposób ma to zrobić?"

  Zrzeczenie się obywatelstwa