Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

www.sxc.hu
(fot. www.sxc.hu)

400 złotych miesięcznie należy się każdej matce, która przebywa na urlopie wychowawczym. Aby otrzymać zasiłek, dochód na jedną osobę nie może jednak przekroczyć kwoty 574 zł. Zasady takie obowiązywać będą przez cały obecny okres zasiłkowy trwający od listopada 2014 roku do 31 października 2015.

Osoby z prawem do zasiłku rodzinnego mogą skorzystać z różnych dodatków, które podreperują rodzinny budżet. Jednym z nich jest tzw. zasiłek wychowawczy, czyli dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego.

Zobacz także: Zasiłek macierzyński - wysokość, zasady przyznawania.

Komu przysługuje zasiłek wychowawczy?

O zasiłek może się starać jeden z rodziców lub prawny opiekun dziecka. Ważne, żeby była to osoba, która ma prawo do urlopu wychowawczego, a dziecko nie skończyło czwartego roku życia. Wsparcie przysługuje do ukończenia urlopu wychowawczego, maksymalnie przez okres 24 miesięcy.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy mamy pod opieką bliźniaki lub wieloraczki. Wtedy 400 zł będzie się należało przez okres 36 miesięcy. Gdy opieka dotyczy dziecka niepełnosprawnego lub z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, to zasiłek wychowawczy będzie wypłacany przez 72 miesiące.

Należy zaznaczyć, że nawet jeśli dwoje rodziców przebywa na urlopie wychowawczym, to wspomniany dodatek będzie przysługiwał tylko jednemu z nich. Możliwe jest również otrzymanie dodatku przez osobę samotnie wychowującą dziecko, która nie ma zasądzonych alimentów od drugiego rodzica.

Ważne jest kryterium dochodowe

O pieniądze mogą starać się tylko te rodziny, w których dochód na jedną osobę nie przekroczył 574 zł netto (wliczając narodzone dziecko). W przypadku domów, w których są dzieci niepełnosprawne lub z umiarkowanym czy znacznym stopniu niepełnosprawności, próg będzie wynosił 644 zł. Stawki te obowiązują od 1 listopada 2014 roku (do tej daty wysokość tej kwoty wynosiła odpowiednio 539 i 623 zł). Podwyżka przewidziana na listopad 2015 roku - to dobra wiadomość dla starających się o zasiłek - niekiedy bowiem o odmowie przyznania zasiłku decydowały dosłownie złotówki. Teraz dochód w rodzinie będzie mógł być większy.

Kiedy nie będzie dodatku?

Wsparcie nie przysługuje w każdej sytuacji. Nie dostaną go rodzice lub opiekunowie, którzy:

- bezpośrednio przed uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego pracowali krócej niż przez 6 miesięcy,
- pracują w okresie korzystania z urlopu i uniemożliwia im to sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem,
- w okresie urlopu wychowawczego korzystają z zasiłku macierzyńskiego.

Na pieniądze nie można również liczyć, gdy dziecko zostało umieszczone w placówce zapewniającej całodobową opiekę, z której korzysta przez więcej niż 5 dni w tygodniu. Wyjątkiem będzie przebywanie dziecka w zakładzie opieki zdrowotnej – wtedy dodatek się należy.

Trzeba wypełnić wniosek i zebrać dokumenty

Wniosek o dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego musimy złożyć w regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Formularz dostaniemy na miejscu. Część ośrodków udostępnia je na swoich stronach internetowych, więc możemy wypełnić go w domu.

Musimy do niego dołączyć następujące zaświadczenia:

- od pracodawcy o udzieleniu urlopu wychowawczego oraz o okresie na jaki został on udzielony oraz na które dziecko,
- potwierdzające minimum sześciomiesięczne zatrudnienie bezpośrednio przed uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego,
- z ZUS o opłaconych składkach społecznych,
- od lekarza zalecające przebywanie dziecka legitymującego się orzeczeniem o niepełnosprawności z powodów terapeutycznych w żłobku lub przedszkolu,
- z ośrodka szkolno-wychowawczego, w przypadku umieszczenia w nim dziecka, o niekorzystaniu w nim z całodobowej opieki,
- z Urzędu Skarbowego o przychodzie za zeszły rok podatkowy (odrębne dla żony i dla męża).

Za złożenie wniosku i rozpatrzenie go przez urzędników nie zapłacimy ani złotówki. O tym, czy pieniądze zostały przyznane dowiemy się w terminie 30 dni od daty złożenia kompletu dokumentów.

Podstawa prawna:

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 139 poz. 992 z późn. zm.),
 • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 sierpnia 2012 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny oraz wysokości świadczeń rodzinnych (Dz. U. 2012 poz. 959)
 • Podziel się:

 

Komentarze: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

 • Michel 2016-05-25 03:09:45

  Pilna Pożyczka OFERTA Zastosuj teraz.

  ŚWIADECTWO NA JAK dostałem pożyczkę z konkretną i rzeczywistą KREDYTU Firma o nazwie WILLIAMS KREDYT COMPANY. JESTEM DZIŚ BARDZO SZCZĘŚLIWY I Bóg błogosławi WILLIAMS Loan Company. Pilna Pożyczka OFERTA Zastosuj teraz. Cześć, Nazywam się Lady Michel Robert, jestem z Teksasu, USA, jestem żonaty, mam poszukuje prawdziwej firmy pożyczki w ciągu ostatnich 5 miesięcy wszystko co mam to grono oszustw, którzy dokonali mnie do nich zaufanie i na koniec dnia, zabrali mi pieniądze nie dając nic w zamian, wszystkie Mam nadzieję, zaginął, mam zmieszany i sfrustrowany, ja go znaleźć bardzo trudno wyżywić moją rodzinę, nigdy nie chciał mieć nic wspólnego z firmami pożyczki w internecie, więc poszedłem do pożyczyć trochę pieniędzy z przyjacielu, ja jej powiedziałem wszystko, co się stało, a ona powiedziała, że ??może mi pomóc, to zna firmę kredytu, która może mi pomóc z każdej kwoty kredytu potrzebny mi o bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 2%, że właśnie dostał Pożyczka od nich, ona skierował mnie, w jaki sposób ubiegać się o pożyczki, zrobiłem tak jak powiedziała mi, stosowane z nich na email: (williamsloans14@gmail.com) Nigdy nie wierzyłem, ale próbowałem i ku mojemu Największą niespodzianką mam kredytu w ciągu 24 godzin, nie mogłem uwierzyć, Jestem szczęśliwy i bogaty ponownie i jestem dziękując Bogu, że taki kredyt Firmy takie jak ta nadal istnieją na tym oszustw na całym miejscach, Proszę radzę tam wszyscy, którzy są w potrzebie pożyczki, aby przejść do (Williamsloans14@gmail.com) nigdy nie zawiedzie, a twoje życie ulegnie zmianie w kopalni zrobił. Szybki kontakt WILLIAMS pożyczek COMPANY dzisiaj i uzyskać pożyczkę z nimi, Szczęść Boże firmę pożyczki Williamsa dla ich prawdziwej oferty kredytowej.

 • Juan Diego 2016-05-14 18:36:20

  PRAWDZIWY KREDYT OFERTA

  Cześć, Jestem Juan Diego, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, by spłacić swoje długi i trzeba pożyczki zwiększenia swojej działalności? Ty zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? czegoś więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy pożyczają fundusze dla osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w podróży służbowej w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że możemy zapewnić niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktować się z nami drogą mailową pod adresem: (diegosaintloans@outlook.com)

 • success 2016-05-12 09:01:12

  loan offer

  Cześć, Ma to na celu informowanie opinii publicznej, że pani, sukces zwierzakiem, prywatny pożyczkodawca pożyczki otworzyć możliwość finansowego dla wszystkich potrzebujących jakiejkolwiek pomocy finansowej. Warunki jasnych i zrozumiałych w 2% stopy procentowej. od USD $ 12.000 $ 8.000.000, euro i funty tylko. Daję kredytów na działalność gospodarczą, kredyty osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłacenie rachunków. (Successpetloanfirm@gmail.com) DANE kredytobiorcy 1) Imię i nazwisko: ............ 2) Państwo: ..................... 3) Adres: .................. 4) Stan: .................. 5) Płeć: ........................... 6) Stan cywilny: ............... 7) Miejsce pracy: .................. 8) Numer telefonu: ............... 9) Pozycja Obecnie w miejscu pracy: ............ 10) Miesięczny dochód: ............... 11) Kwota kredytu potrzebne: ............ 12) Czas trwania kredytu: ......... 13) Cel pożyczki: ...... 14) Religia: ............ 15) Czy stosowane przed ......... dzięki, Pani Sukces                          (Successpetloanfirm@gmail.com)

 • KREDYT OFERTA aby 2016-05-05 20:11:55

  KREDYT OFERTA aby uzyskać wszystkie rachunki CLEARED

  Pozdrowienia dla całego społeczeństwa, Jestem Slivinus Marko, jestem człowiekiem, że doszli do odłożyć każdą myśl / przyczyna, która jest praktycznie w każdy'S pamiętać, że mówi, że nie ma wiarygodnych pożyczki pożyczkodawcy online, które można dać pożyczki PONOWNIE / więcej. Na teraz wszyscy wiemy, że istnieje wiele oszustów szukając naszych legalnych dokumentów służących do oszukańczego czynu, więc Slivinus Marko doszła do ogłosić całe społeczeństwo, że mam trochę pieniędzy pożyczać się poważny, godny zaufania i potencjalni klienci, którzy są w potrzebie pożyczek, jakiejkolwiek osobie / organizacji, którzy szukali kredytowych lub pożyczek i nie dostał kredyt na do tej pory powinny przesłać swoje kontakty za pośrednictwem poczty elektronicznej lub zastosowanie: slivinumarko@yahoo.com .Usługi świadczone obejmują; Refinansowanie, Home Improvement, inwestycje pożyczka, Kredyty samochodowe, dług konsolidacji, linia kredytowa, drugiego kredytu hipotecznego, Business kredyty, pożyczki osobiste, kredyt samochodowy, kredyt auto, by wymienić tylko kilka. I mam również pochodzić powiedzieć tym kredytobiorcom, które będą obowiązywały od kredytów, a nie płacić z tyłu, że w książce Marka 8:36: 36 "Albowiem cóż pomoże człowiekowi, jeśliby wszystek świat pozyskał, a utracić własna dusza? " Odsyłam do wspomnianego BIBLII odwoływać się do tych, które ma umysł ucieka Z kredytów, które zostało udzielone się w dobrym sercu, ponieważ wszyscy jesteśmy przechodzącej na ziemi, jak będziemy spełniać nasze MARKER JEDEN DZIEŃ, także dostaje Należy zauważyć, że jeśli Twoje intencje JEST przyjść i skorzystać z naszej wiarygodności i rzetelności udzielania kredytów ONLINE w poszczególnych swojej lokalizacji na Ziemi, Założę się, że zostaniesz poławiać jako nasi agenci FBI na baczności. Będzie tak jak powiedzieć, WSZYSTKIE również, że doszedłem do wytrzeć te łzy TYCH ONLINE oszust / RIP OFF ARTYSTA spowodowały wam wszystkim w nazwie, że są one KREDYT kredytodawców. SO tych, którzy potrzebują tej usługi KREDYT firma powinna WYŚLIJ istnieje kontakty do jednego z wyżej ADRES E-MAIL do pilnej uwagi. A także chcesz, aby te, które zostały oszukany PRZED nie porównywać tej usługi KREDYT firma z poprzedniego napotkali TAM SELF w przeszłości !! UWAGA: TY, który ma zamiar ubiegać się o pożyczki musi mieć zaufanie, odwaga, Faith.BECAUSE ONI są kluczem do każdej transakcji dotyczącej tego świata !! A jeśli nie masz ich zadowolić I PROSZĘ NIE MIEĆ ZASTOSOWANIA JAKO musimy tylko POWAŻNE poglądach KLIENTÓW tutaj jesteśmy gotowi i poważne ZGODNY z procesem pożyczka ta transakcja bez dał nam pokoju, aby podejrzewać, że oni oszuści / ON-POWAŻNE KLIENCI ....... kontakt na: slivinumarko@yahoo.com uzyskać więcej informacji o tym, jak uzyskać kredyt od nas .....

 • LOAN OFFER 2016-05-05 20:10:13

  LOAN

  $ Przeczytać moją historię o tym, jak stałem długów z końcówkami do wykrywania pożyczki SCAM on-line !! $$$$$ Uwagę na świat, Jeśli potrzebujesz prawdziwego i wiarygodnego pomocy kredytu, i nie chce być ofiarą oszustwa, myślę, że to jest dla you.This jest świadectwem tego, jak zostałem oszukany przez jakiegoś idiotę, który nazywa się kredytodawców, a jak ja w końcu mój wolności finansowej poprzez zesłał pomocnika, który w końcu dał moim życiu sens, a najsłabiej najtańsze stawki za 2% odsetek i trochę Reklamowe innych wymogów i nie obchodzi na karcie kredytowej ... aby uzyskać więcej informacji na temat jak osiągnąć ten wielki człowiek, po prostu napisz do niego teraz i powiedz mu, że Mark Shores świadczą o nim w internecie, jego adres e-mail: slivinumarko@yahoo.com ... kontakt ten wielki KREDYT pożyczkodawca DZIŚ pRZEZ ten adres pocztowy: slivinumarko @ yahoo. com i moja codzienna modlitwa do tego wielkiego człowieka jest, że Bóg nigdy nie przestać błogosławieństwo i ochronę jego rodziny, ponieważ włożył niekończącą się uśmiech na mojej twarzy i jestem w 100% długu wolne DZIŚ .......

 • mr francis 2016-05-05 00:12:15

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Dzień dobry, jestem prywatnym inwestorem. Zapewnienia gwarancji pożyczek zabezpieczonych i niezabezpieczonych mężczyzn i kobiet biznesu w transakcjach handlowych, zakup samochodu, mieszkania nabycia pożyczki i inne pożyczki osobiste itp dać kredytu długoterminowego od pięciu do 50 lat maksimum, z oprocentowaniem 2% w tym przypadku, można także dowiedzieć się, ile trzeba, aby wysłać Ci warunki, jeśli jesteś naprawdę zainteresowany w uzyskaniu kredytu z nami, prosimy o kontakt poprzez e-mail; princeloanfirms@yahoo.co.uk

 • chloe 2016-05-04 00:04:49

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Czy myślisz o uzyskanie pomocy finansowej, czy jesteś w poważnej potrzebie pilnych pożyczek, czy myślisz o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, jesteś w długach, to jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienia, ponieważ zapewniamy osobowych pożyczek, kredytów biznesowych, i kredytów korporacyjnych, a także wszystkie rodzaje kredytu, przy oprocentowaniu 2% .HURRAY !!! Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej {} chloemorrisloanfirm@gmail.com~~HEAD=pobj Informacje Kredytobiorca: Pełna nazwa: _______________ Kraj: __________________ Płeć: ______________________ Wiek: ______________________ Kwota pożyczki Potrzebny: _______ Kredyt Czas trwania: ____________ Oprocentowane pożyczki: _____________ Numer telefonu komórkowego: ________ CHLOEMORRISLOANFIRM (Chloemorrisloanfirm@gmail.com)

 • Susan james 2016-04-14 15:20:23

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Hallo, für Ihre Nachricht danken wir Ihnen. Unsere Kreditsuche ohne Zuerstzahlungen, ohne Zahlung Vorkosten von uns, ist noch aktuell. Bitte gehen Sie konkret auf unsere Suchparameter Darlehen ohne Vorkosten ein. Wir erwarten gern Ihre Darlehensangebote ohne Vorkosten. Danke verbunden mit unseren Grüssen.

 • garwood 2016-03-26 02:15:17

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Witam wszystkich, jestem pani Jessica Garwood Ohio, szybko chcą używać tego medium na ścinanie świadectwo o tym, jak Bóg kieruje do mnie nawet legit pożyczki pożyczkodawcy, jak i realnym, które zmieniły moje życie z trawy do łaski, bycia ubogim jedna bogata kobieta, która mogą teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę $ 5210 stałem tak zdesperowani w uzyskaniu pożyczki od kredytodawcy kredytu legit online, które nie dodać do mojego bólu, więc postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia,który niedawno dostał pożyczkę w internecie, omówiliśmy kwestię i nasz wniosek, że Opowiedziała mi o niejakiego pana Davida, który jest mniej płacić pożyczki Spółka Więc zażądał pożyczki suma (90,000dollars) z niskim oprocentowaniem 2 %, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu, a wszystkie preparaty, gdzie dokonane na przeniesienie kredytu w mniej niż dwa dni, pożyczka idzie do mojego banku, więc radzę nikomu w potrzebie pożyczki szybko się z nim skontaktować poprzez: (ultimateloancompany8@gmail.com), który nie wie, że to robię Modlę się, aby Bóg błogosławi wam na dobre masz zrobić w moim życiu...

 • Larry Cole 2016-03-02 03:30:34

  Oferta pożyczki

  Czy potrzebujesz pilnie pożyczki na spłatę rachunków, jeśli tak to nas z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: larrymicrofinance@gmail.com z informacją rozdmuchiwaniem Pełne nazwy: Kraj: Kwota kredytu potrzebne: Kredyt Czas trwania: Tel: Przenośny: Dzięki

 • Pani Maris Smith 2016-02-04 03:24:57

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  jeśli potrzebujesz pożyczki napisz do nas: mrsmarissmithloanhome@hotmail.com

 • Pani Maris Smith 2016-02-04 03:23:35

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Zeznania w sprawie jak mam pożyczkę zmienić życie mojej rodziny Nazywam się Babara Curtney. Mieszkam w USA na Florydzie i jestem szczęśliwa kobieta dzisiaj? Mówiłem mój własny, że każdy kredytodawca kredytu, która może zmienić moje życie i mojej rodziny, odniosę się każdą osobę, która szuka pożyczki do nich. Dali szczęście dla mnie i mojej rodziny, byłem w potrzebie pożyczki w wysokości $ 450, aby rozpocząć swoje życie na całym jak wdowa z 3 dzieci mam na myśli to uczciwe i Bóg obawiając firmy kredytowej pożyczki online, które pomogły mi pożyczki w wysokości $ 450 , Dolar, one są rzeczywiście Bóg obawiając Ludzie, pracujący z renomowanej firmy kredytowej. Jestem bardzo szczęśliwy, mam kredyt z Maris Smith domu pożyczki .Jeśli jesteś w potrzebie pożyczki i jesteś w 100% pewien spłacić kredytu skontaktuj Teraz poprzez e-mail kontaktu poprzez E_mail: {mrsmarissmithloanhome@hotmail.com}

 • harry johnson 2015-12-14 02:24:09

  oferta pożyczki Zgłoś się teraz

  Witam, jestem Pan Harry Johnson, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki wyczyścić swoje długi lub potrzebujesz kredytu obrotowego, aby poprawić swój biznes? czy został odrzucony przez banki i innych agencji finansowych? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? już więcej szukać, jak tu jesteśmy, aby wszystkie twoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe się do osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w interesach w tempie 2% .I chcą używać tego medium poinformować, że świadczymy niezawodny i pomoc beneficjentem i będzie skłonny zaoferować pożyczkę, więc napisz do nas dzisiaj na: harryjohnson0213@yahoo.com

 • uzorson 2015-11-21 13:31:09

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  witam to jest uzorson firma pożyczki i jestem tutaj, aby pomóc zdobyć swój szacunek i ziemi, jestem tutaj, aby dać ci kredytu, która zatrzyma swoje cierpienia i bólu, więc jeśli jesteś zainteresowany kontakt: uzorsonloancompany@gmail.com~~HEAD=dobj teraz transakcji. Bóg was błogosławi, jak przyjdziesz.

 • uzorson 2015-11-21 13:31:06

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  witam to jest uzorson firma pożyczki i jestem tutaj, aby pomóc zdobyć swój szacunek i ziemi, jestem tutaj, aby dać ci kredytu, która zatrzyma swoje cierpienia i bólu, więc jeśli jesteś zainteresowany kontakt: uzorsonloancompany@gmail.com~~HEAD=dobj teraz transakcji. Bóg was błogosławi, jak przyjdziesz.

 • uzorson 2015-11-21 13:29:19

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  witam to jest uzorson firma pożyczki i jestem tutaj, aby pomóc zdobyć swój szacunek i ziemi, jestem tutaj, aby dać ci kredytu, która zatrzyma swoje cierpienia i bólu, więc jeśli jesteś zainteresowany kontakt: uzorsonloancompany@gmail.com~~HEAD=dobj teraz transakcji. Bóg was błogosławi, jak przyjdziesz.

 • uzorson 2015-11-21 13:24:21

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  witam to jest uzorson firma pożyczki i jestem tutaj, aby pomóc zdobyć swój szacunek i ziemi, jestem tutaj, aby dać ci kredytu, która zatrzyma swoje cierpienia i bólu, więc jeśli jesteś zainteresowany kontakt: uzorsonloancompany@gmail.com~~HEAD=dobj teraz transakcji. Bóg was błogosławi, jak przyjdziesz.

 • Anita Frank 2015-11-13 13:35:23

  HOW I GOT MY LOAN

  HOW I GOT MY LOAN FROM THIS GREAT COMPANY Hello my dear people , I am Anita Frank, currently living in New jersey city, USA. I am a widow at the moment with three kids and i was stuck in a financial situation in April 2015 and i needed to refinance and pay my bills. I tried seeking loans from various loan firms both private and corporate but never with success, and most banks declined my credit ,do not fall prey to those hoodlums at there that call them self money lender they are all scam , all they want is your money and you well not hear from them again they have done it to me twice before I met Mr. Wilson Edwards the most interesting part of it is that my loan was transfer to me within 74hours so I will advise you to contact Mr. Edwards if you are interested in getting loan and you are sure you can pay him back on time you can contact him via email??? (wilsonedwardsloancompany@gmail.com) No credit check, no co signer with just 2% interest rate and better repayment plans and schedule if you must contact any firm with reference to securing a loan without collateral then contact Mr. Wilson Edwards today for your loan They offer all kind of categories of loan they Short term loan (5_10years) Long term loan (20_40) Media term loan(10_20) They offer loan like Home loan............., Business loan........ Debt loan ....... Student loan..........,Business start up loan Business loan....... , Company loan.............. etc Email..........(wilsonedwardsloancompany@gmail.com ) When it comes to financial crisis and loan then Wilson Edwards loan financial is the place to go please just tell him I Mrs. Anita Frank direct you Good Luck.......................

 • james 2015-11-09 14:27:25

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Czy w poszukiwaniu kredytu na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub opłacać Konta, że tu jesteśmy, aby pomóc tym, którzy są w potrzebie pożyczki z 2% odsetek, więc wrócić do nas z następującymi ans również do nas dołączyć WhatsApp na +2349051289718 Dłużnik lub aplikacji Nazwa wnioskodawcy (imiona i nazwiska): Płeć: ........................ Status: ......................... Wymagana kwota pożyczki ... Kredyt Czas trwania: .............. Pożyczka Cel: .............. Miesięczny dochód: ........... Kod pocztowy: ................ Adres: ..................... numer telefonu: ............. Zawód: ................ Kraj: ..................... Miasto: .......................... Wiek: ........................ E-mail .................... Hasło ............. Więc z powrotem do naszego [e-mail] Jameshenryloanhelp12345@outlook.com

 • BARRY JONES 2015-11-04 17:11:11

  Zastosuj na szybkie i niedrogie pożyczki z Barry Jones Finance Company. barryjonesfinance@hotmail.com

  Zastosuj na szybkie i niedrogie pożyczki z Barry Jones Finance Company. barryjonesfinance@hotmail.com Czy jesteś w potrzebie pożyczki, czy może został z kolei w dół przez bank wcześniej, jest to okazja szukasz. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytu, takich jak pożyczki biznesu, kredyt samochodowy, kredyt firmy, kapitał podwyższonego ryzyka, kredyt mieszkaniowy, kredyt studencki lub pożyczki do wyboru w 2% stopy procentowej. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy: barryjonesfinance@hotmail.com

 • RATHAN 2015-11-04 06:53:48

  rathancharodloancompany@gmail.com

  KREDYTY przystępnej cenie X-Mas Witam wszystkich, oto ofertę kredytu Xmas przystępnej cenie, które zmienią Twoje życie na zawsze, zeznania w sprawie jak mam kredyt, aby zmienić złamał ŻYCIE mojej rodziny Nazywam się pani Clency Dexter. Mieszkam w USA na Florydzie i jestem szczęśliwa kobieta dzisiaj? Powiedziałem, że każdy mój własny pożyczki pożyczkodawcy, który może zmienić moje życie i Broke, że z mojej rodziny, i będzie odnosić się każdą osobę, która szuka pożyczki do nich. Dali szczęście dla mnie i mojej rodziny, byłem w potrzebie pożyczki w wysokości $ 250,000.00, aby rozpocząć swoje życie na całym jako wdowa z 3 dzieci, że oznaczało to uczciwe i Bóg obawiając firmy kredytowej pożyczki online, które pomogły mi pożyczki w wysokości $ 250,000.00 US Dolar, one są rzeczywiście Bóg obawiając się ludzi, pracy z renomowanej firmy kredytowej. Jeśli jesteś w potrzebie pożyczki i jesteś w 100% pewien spłacić kredytu prosimy skontaktować się z nimi i proszę im powiedzieć, że pani, Clency skierował Cię do nich. kontakt poprzez E_mail: rathancharodloancompany@gmail.com KREDYTY przystępnej cenie X-Mas

 • mrs arna lisa 2015-10-28 17:23:36

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Halo, Jesteśmy Organizacja Christian utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, takich jak pomoc finansową. Więc jeśli przeżywa trudności finansowe lub masz jakiekolwiek bałagan finansowy, i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki na osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu, czy jesteś znalezienie trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, skontaktuj się z nami poprzez e-mail homekredit@hotmail.com~~HEAD=pobj w Biblii mówi "" Łukasza 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto kołacze, drzwi zostaną otwarte ". Więc nie pozwól je okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na wieki wieków. Proszę nich jest dla poważnych poglądach i Boga Ludzie obawiając. Twoje imię: SEX; WIEK; kraj Kwota kredytu: Kredyt Czas trwania: CEL POŻYCZKI; Miesięcznego dochodu; Ważny Numer telefonu komórkowego: Dzięki za wyrozumiałość do kontaktu w oczekiwaniu Pozdrawiam zarządzanie E-mail: homekredit@hotmail.com

 • HILARY BOBBY 2015-10-27 21:13:28

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Potrzebujesz pilnie pożyczki na spłatę długów? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes? Czy potrzebujesz pożyczki osobiste? Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów z oprocentowaniem 2%. Skontaktuj się z nami na adres e-mail: (HILARIBOBBY@GMAIL.COM)

 • HILARY BOBBY 2015-10-27 21:12:39

  Oferta pożyczki

  Potrzebujesz pilnie pożyczki na spłatę długów? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes? Czy potrzebujesz pożyczki osobiste? Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów z oprocentowaniem 2%. Skontaktuj się z nami na adres e-mail: (HILARIBOBBY@GMAIL.COM)

 • Miller Porter 2015-10-25 21:55:41

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Cześć wszystkim, Jestem Miller Porter Private pożyczki pożyczkodawcy z reputacją Dobre roboczej, Zastosuj dzisiaj, jeśli potrzebujesz pożyczki awaryjne z renomowanej firmy, dobrych warunków i stosunków pracy, a następnie należy skontaktować się z nami, jak oferujemy kredyty na przystępne oprocentowanie 3%, a praca z nami będzie to dobre doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z z nami poprzez e-mail: millerporter102@gmail.com lub +2348136145452

 • Josephine Halalil 2015-10-25 15:03:01

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Gorąco polecam to wielkie świadectwo, że w moim życiu trzymałem kochać wszystkich to wiedzieć, i jego partner biznesowy, dlatego umieścić go z powrotem nie ukrywają powiedzieć, jestem pani Josephine Halalilo po imieniu, ja mieszkam w Auckland , Nowa Zelandia Oceania, chciałbym podziękować (Wilson Smith Investment Company), za ich dobroć. Nigdy nie wiedziałem, że to wciąż ładne kredytodawców, jak to w internecie i ziemi tutaj. Zaledwie kilka miesięcy temu, szukałem pożyczki $ 50,000,00usd jak ja się pieniądze należą do karmienia i moje rachunki za wynajem. Byłem oszukany około $ 3600 dolarów i postanowiłem nie mój własny w takiej działalności ponownie, ale to mój przyjaciel wprowadził mnie do firmy pożyczki z powodu mojego wyglądu i działania. I powiedziałem jej, że już nie w każdej umowie kredytowej jestem, ale powiedziała mi, że jest jeszcze ładne pożyczkodawca, zaleca się do mnie, a ja podjął próbę, i jestem bardzo wdzięczny, szczęście jestem dzisiaj, miałem Pożyczka w wysokości $ 50,000.00 dolarów przez to wielkie firmy (Wilson Smith Investment Company) Pan (Wilson Smith) udało Gdy potrzebuje prawdziwy lub legit pożyczki lub wsparcie finansowe, i niezawodne i godne zaufania, a w stanie spłaty być odpowiedni czas środków Będę szczęśliwy, aby cię zadowolić. wilsonsmith.investmentcompany0@gmail.com I będziesz wolny od nadużyć w Internecie Nie mogę sobie wyobrazić, jak życie powinno dla mojej rodziny dzisiaj, był mój właściciel pytają mnie do parku z powodu braku zapłaty czynszu, błagam błagać, aby pomóc mi podziękować Panu Wilson Smith, naprawdę człowiek słowu, na początku powiedzieli mi, że mogę otrzymać pożyczkę, nigdy mu nie wierzę, dopóki nie poszedłem do mojego banku i potwierdzić, że środki na moim koncie .. obiecałem im, że jeśli naprawdę mogę uzyskać kredyt, i będzie szerzyć dobro wiadomości, oto jestem, co obiecałem mu. Prosimy o kontakt na pożyczki, które szukasz. (Wilson Smith Investment Company) e-mail: wilsonsmith.investmentcompany0@gmail.com pozdrowienia Josephine Halalilo

 • Miller Porter 2015-10-21 02:54:17

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Cześć wszystkim, Jestem Miller Porter Private pożyczki pożyczkodawcy z reputacją Dobre roboczej, Zastosuj dzisiaj, jeśli potrzebujesz pożyczki awaryjne z renomowanej firmy, dobrych warunków i stosunków pracy, a następnie należy skontaktować się z nami, jak oferujemy kredyty na przystępne oprocentowanie 3%, a praca z nami będzie to dobre doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z z nami poprzez e-mail: millerporter102@gmail.com lub +2348136145452

 • Harry clark 2015-10-15 05:27:48

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Witamy na HARRY CLARK Loan Service Company, (spersonalizowane uslugi dla wszystkich potrzeb finansowych) My, zapewnic pozyczki na bardzo niskim oprocentowaniu w wysokosci 3%, oferujemy pozyczki osobiste, konsolidacji zadluzenia pozyczki, venture capital, Biznes Pozyczka, edukacyjne pozyczki, Home Loan, a pozyczki z jakiegokolwiek powodu i pilnych potrzeb !. na maksymalny okres 10 lat. Czy zostaly odrzucone przez bank? Czy ty zlych kredytów? Czy masz niezaplacone rachunki? Czy jestes zadluzony? Czy trzeba zalozyc firme? Martwic sie nie wiecej jak my tutaj, aby zaoferowac Panstwu niskie kredytu stopy procentowej. Nasze pozyczki waha sie od 2000 USD do 50, 000,000.00, USD, takze pozyczyc w USA dolarów euro i funtów !! skontaktuj sie z nami poprzez e-mail; harryclark353@gmail.com

 • Harry clark 2015-10-15 05:26:20

  Witamy na HARRY CLARK Loan Service Company,

  Witamy na HARRY CLARK Loan Service Company, (spersonalizowane uslugi dla wszystkich potrzeb finansowych) My, zapewnic pozyczki na bardzo niskim oprocentowaniu w wysokosci 3%, oferujemy pozyczki osobiste, konsolidacji zadluzenia pozyczki, venture capital, Biznes Pozyczka, edukacyjne pozyczki, Home Loan, a pozyczki z jakiegokolwiek powodu i pilnych potrzeb !. na maksymalny okres 10 lat. Czy zostaly odrzucone przez bank? Czy ty zlych kredytów? Czy masz niezaplacone rachunki? Czy jestes zadluzony? Czy trzeba zalozyc firme? Martwic sie nie wiecej jak my tutaj, aby zaoferowac Panstwu niskie kredytu stopy procentowej. Nasze pozyczki waha sie od 2000 USD do 50, 000,000.00, USD, takze pozyczyc w USA dolarów euro i funtów !! skontaktuj sie z nami poprzez e-mail; harryclark353@gmail.com

 • emma 2015-10-04 02:39:03

  Witaj, świecie, mam na imię Zofia Hiszpanii, chcę

  Witaj, świecie, mam na imię Zofia Hiszpanii, chcę świadczą o dobrej pracy dr Haha, pomógł mi osiągnąć to, czego nigdy nie myśleliśmy, że nazwa again.My Stephanie był trzyletni związek z dzieckiem, że jestem kochany przez bardziej niż cokolwiek innego na świecie, po chwili zauważyłem pewne zmiany w to, czego nie zdają sobie sprawy, że zaczęli narzekać, więc wiedziałem, że coś jest nie tak, ja starałem się dostać do non nieco, ale nadal nie znalazł. Wkrótce zdałem sobie sprawę, że widziałem inną dziewczynę, który próbował mu wytłumaczyć, że zarówno mnie lubi, ale nawet listen.one dzień czytać świadectwo w tym przypadku świadectwa dla tego wielkiego uwagbale lekarza, ale myślałem, II nie byłem pewien, mój przyjaciel, więc skontaktowałem się z nim i próbował niesamowitą drogę niechętnie mniej niż tydzień, mój kochanek skontaktował mnie jeszcze dzisiaj married.so razem i szczęśliwi, jeśli pojawią się podobne problemy, i czy (1) chcesz, aby Twój ex zrobić. (2) zawsze mają koszmary. (3) umieścić w biurze. (4) kobiety / mężczyźni chcą uruchomić po. (5) Jeśli chcesz mieć dziecko. (6) Czy chcesz być bogaty. (7) chcą związać swoją mąż / żona będzie twoje Zawsze. (8) jest w potrzebie pomocy finansowej. (9) Pielęgnacja ziołowe i więcej 1), która ma na celu promowanie wszystkiego, co robisz 2) Czy chcesz zarobić dobre pieniądze 3) sukces firmy 4) Rozwiązanie duchowe 5), aby wygrać proces sądowy 6) I rozwód 7) potrzeba ochrony ich nieśmiertelne 8) Czy chcesz być bogaty 9) Czy chcesz mieć kontrolę nad tym małżeństwie 10) będzie przyciągać ludzi 11) W jaki sposób jesteś w ciąży 12) Jak zdobyć byłego małżonka i współmałżonka NEW 13) Jak wygrać na loterii 14) W celu promowania zaklęcie 15) SPELL OCHRONA 16) FIRMA czar 17) prace czar 18) w leczeniu wszelkich chorób Skontaktuj się z nimi, to gwarantuję, że pomoże tutaj e-mail: doctorjajahouse@gmail.com

 • Emily Logan 2015-09-29 20:17:04

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Cześć każdy, jestem pani Emily Logan z Teksasu, USA, I szybko chcesz używać tego medium na ścinanie świadectwo na jak Bóg skierował mnie do Legit i prawdziwego pożyczki pożyczkodawcy, który zmieniły moje życie z trawy do łaski, od bycia słabe do bogatej kobiety, która może się teraz pochwalić się zdrowe i bogatych życie bez stresu i trudności finansowych. Po tak wielu miesięcy próbuje uzyskać kredyt w internecie i był oszukany sumę $ 5,200 i był tak zdesperowany, w uzyskanie kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, który nie będzie dodaj do moich bólach, a następnie postanowiłem skontaktować się z moim przyjacielem który niedawno dostał pożyczkę w Internecie, dyskutowaliśmy o Emisja i do naszego wniosku, powiedziała mi o człowieku zwanym David Reynolds, który jest C.E.O od MRDAVIDREYNOLDSINVESTMENTLIMITED@HOTMAIL.COM Więc ja stosować na sumę kredytowego (320,000.00USD) z niskim oprocentowaniem 2%, więc zatwierdzono łatwo bez stresu i wszystkich preparatów gdzie wykonane dotyczący przenoszenia kredytu i mniej niż dwa (2) dni pożyczka została złożona do mojego banku, więc chcę doradzić nikogo w potrzebie pożyczki szybko się z nim skontaktować poprzez: (mrdavidreynoldsinvestmentlimited@hotmail.com) nie robi wie Robimy to modlę się, aby Bóg go błogosławi dla dobre rzeczy uczynił w moim życiu.

 • Jonna 2015-09-27 19:23:59

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Czy potrzebny jest szybki i łatwy kredyt? Ja jestem Pan Jonna, prezes Jonna finansowaniem długu Spółki, jestem poinformować, że jest to firma udzielająca kredytu, który daje pożyczki z oprocentowaniem 2% do osób / organizacji przedsiębiorców, którzy są w potrzebie pieniędzy. Chcę, żebyś wiedział, że kwota pożyczki udzielane będzie do Ciebie. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów dla poważnych osób myślących, którzy są w potrzebie pomocy finansowej. Aby uzyskać procedury kredytowe rozpoczął, wyślij nam następujące dane: e-mail: jonnafinance@outlook.com

 • brabra 2015-09-27 02:40:04

  potrzebujesz kredytu ??

  Jestem panią brabra hak według nazwy. Mieszkam w Gdańsku Polsce, Chcę używać tego medium poinformować wszystkie osoby ubiegające się o kredyt, aby być bardzo ostrożnym, ponieważ nie są oszustwa wszędzie Kilka miesięcy temu była napięta finansowo, a dzięki mojej desperacji został oszukany przez kilka online kredytodawców miałem prawie stracił nadzieja, aż mój przyjaciel, o którym mowa mnie do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy nazywa pani Stella Rene, który pożyczy mi pożyczki zabezpieczone z 800,000zloty ciągu 50mins bez stresu Jeśli jesteś w potrzebie jakiegokolwiek kredytu po prostu skontaktować się z nim teraz poprzez: {mrsstellareneloanfirm1@hotmail.com} Używam tego medium poinformować wszystkie osoby ubiegające się o kredyt, bo piekła I przez w rękach tych nieuczciwych kredytodawców I nie chcę nawet mojego wroga, aby przejść przez taki piekła że przeszedł przez w rękach z tych oszukańczych online kredytodawców, ja też chcę, żebyś mi pomógł przekazać te informacje do innych, którzy są w potrzebie pożyczki kiedy już również otrzymać kredytu z panią Stella Rene Modlę się, aby Bóg dał jej długą żywotność. Niech Bóg błogosławi ją na zawsze. brabra

 • Mr Kelly Favour 2015-09-23 03:10:55

  oferta pożyczki

  Potrzebujesz kredytu? Jaki rodzaj kredytu chcesz? pragniemy poinformować, że pan Kelly jest niezawodny za pewnik, że ich opcja kredytu wszystko co musisz zrobić, to skontaktować się z nami kellyjerry040@yahoo.com~~HEAD=dobj do kredytu i uzyskać więcej informacji.

 • ADAMFRED 2015-09-19 04:37:46

  Halo Czy potrzebujesz wygodnego kredytu do zadowolenia?

  Halo Czy potrzebujesz wygodnego kredytu do zadowolenia? Oferujemy niedrogie pożyczki @ 3% stopy procentowej dostępnej dla lokalnej i kredytobiorców międzynarodowych. Posiadamy certyfikat, godne zaufania, niezawodne, wydajne, szybkie i dynamiczne i współpracujemy z naszych klientów. Dajemy długi okres kredytowania od lat dwóch do pięćdziesięciu maksymalnych kontakt na Adamfred23@GMAIL.COM Adamfred2@outlook.com KREDYT ZGŁOSZENIE IMIĘ:................................ Płeć: ......................... STAN CYWILNY:........................... ADRES KONTAKTOWY:................................ Miasto / Kod pocztowy: ................. KRAJ: ................. WIEK: ............ KWOTA wymagana jako pożyczki: .............. KREDYT CZAS TRWANIA: ............... MIESIĘCZNY DOCHÓD:............. Zawód: ............ Cel kredytu: ........... Poprawny numer telefonu: ............. FAX: ................ Wypełnienie tego formularza i przekazuje go do ( adamfred23@gmail.COM) Adamfred2@outlook.com

 • ADAMFRED 2015-09-18 19:02:40

  Czy Finansowo dół?

  Czy Finansowo dół? Weź pożyczkę finansową czasu życia zaoferować i dać swój biznes, edukacja, domy i Budowa windy. Nasz pożyczka jest w zakresie od minimum $ 10.000.00euro maksymalnie $ 100.000.000.00euro of 50 lat na 3,0%. Skontaktuj się z nami informacjami poniżej tak że możemy przystąpić .. 1. imiona i nazwiska: ______ 2. Kontakt Adres: __________ 3.Country __________ 4. Kwota pożyczki Potrzebny: _________ 5. Czas trwania kredytu: _________ 6. Bezpośredni numer telefonu: ________ 7. Cel pożyczki: ________ 8.Age .__________________ 9.Sex .__________________ 10.Occupation .___________ 11.Monthly dochodowy ._________ KONTAKT Z tego e-maila: Adamfred23@gmail.com Adamfred2@outlook.com

 • johnson williams 2015-09-15 19:28:36

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  LIEC?BA PAR CIK es sa??mu savu aizdevumu. Papildiniet no dienas, Mans v?rds ir PARTRICK Herry I esmu no Teksasas ASV, man ir bijis mekl?jot patiesu aizdevumu p?d?jos 5 m?nešus tagad, un viss, ko es sa??mu bija ?ekars izkr?pšanu, kas par mani uztic?ties vi?iem un beig?s, dien?, vi?i pa??ma savu naudu bez dodot kaut ko pret?, visas manas cer?bas bija zaud?jusi, es sa??mu sajaukt un neapmierin?tas, tad man ir ?oti gr?ti pabarotu savu ?imeni, es nekad grib?ju nek?da sakara ar tiešsaistes aizdevumiem atkal, t?p?c es devos uz aiz?emties k?du naudu no drauga, es vi?am pateicu visu, kas noticis un vi?š teica, ka vi?š var man pal?dz?t, ka vi?š zina, god?gs aizdev?js, kas var man pal?dz?t, ka vi?š vienk?rši dab?ja aizdevumu no Saint Louis kungs vi?š vad?ja mani par to, k? pieteikties, I dar?ja, k? vi?š man teica, es pieteicos, es nekad tic?ja, bet es cent?s un uz manu visliel?ko p?rsteigumu es sa??mu aizdevumu 87000 $ 48 stundu laik?, es nesp?ju notic?t, es esmu laim?gs un bag?ts atkal un es esmu pateikties Dievam, jo ??i neticu god?gi aizdev?jiem, piem?ram, tas joproj?m past?v uz augst?s likmes izkr?pšanu vis? pasaul?, es ieteikt šo god?gs aizdev?jam ikvienam! te ir e-pastu, ka es izmantoti sazin?ties ar vi?iem šodien uz [johnsonwilliams00loanfirm@outlook.com]

 • lucabs 2015-09-15 16:16:12

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  PILNE ZŁÓŻ TERAZ ofertę kredytową. Halo, Nazywam się Robert i pani Elena ożeniłem, jestem pewien, Ohio, Stany Zjednoczone W ciągu ostatnich 5 miesięcy i prawdziwego kredytu dla spółki wyszukiwane mam wszystko w nich zaufanie i wreszcie miałem kilka oszustów dzień, zabrali mi pieniądze nie dając nic w zamian Mam nadzieję, że mam się zagubieni i sfrustrowani, został zabity, a ja go znaleźć bardzo Jest to trudne dla mojej rodziny, nie chcę nic robić Firmy pożyczkowe w Internecie, więc poszedłem pożyczyć pieniądze przyjaciel, i powiedział mu, że będzie w stanie mi pomóc o kwotę kredytu, która może pomóc mi znać kredytowego Spółki to było tylko, że muszę bardzo niskie stopy procentowej w wysokości 2% kredytowej, on skierował mnie, w jaki sposób ubiegać się o pożyczkę E-maila je do mnie, powiedziano mi, takich jak: (oliverlucansloans15@gmail.com), nigdy nie wierzył w ale próbowałem i Największą niespodzianką pożyczki w ciągu 24 godzin, nie mogłem myśleć, Ponownie bogaty i szczęśliwy, a ja kredytowych, które do Boga Jestem Aprecjacja Obszar ten nadal ma wszystkie z tych firm, takich jak oszustwa, Proszę o poradę i wszystkich potrzebujących pożyczki, aby przejść do (oliverlucansloans15@gmail.com), że nie, i nigdy zmienić swoje życie, jak i moim.

 • FIRST INLAND 2015-09-15 07:55:41

  Pożyczka Inter Biu Credit Union (wspólne bogactwo)

  Halo, Jestem sprawdzonym pożyczkodawca i anioł biznesu certyfikat uniwersalnych praw pożyczek biznesowych do użytku osobistego i prywatnego. Byłem w tym biznesie jako anioł kredytów i ma dobrą głowę do kradzieży potrzebującym. Pożyczka Inter Biu Credit Union (wspólne bogactwo) W moich kredytów programu, stopy procentowe są niskie, ale płatności krótkoterminowych. Oprocentowanie kredytu wynosi 2% wymaganej okres nie dłuższy niż 360 miesięcy (30 lat), ale może być niższa. Minimalny okres kredytowania wynosi 12 miesięcy, który wynosi jeden rok. W tych 12 miesięcy, kredytobiorca musi dokonać płatności kredytu, więc jest jeszcze bardziej dostępne. E-mail; firstinlandloans34@hotmail.com odpowiedź, wyślij mi swój numer telefonu. Czekam na odpowiedzi jak najszybciej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, proszę pytać. Na zdrowie FIRST INLAND

 • rose 2015-09-13 10:16:06

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Witam wszystkich, jestem pani Rose, obecnie mieszka w USA.I jestem wdowa w chwili z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w październiku 2014 roku, a ja potrzebowałem na refinansowanie i płacić rachunki. Próbowałem poszukujących kredytów z różnych firm pożyczkowych zarówno prywatnych jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesu, a większość banków zmniejszyła mój kredyt. Ale, jak Bóg chciał, że poznałam człowieka Bożego prywatne pożyczki pożyczkodawcy przez przyjaciela o imieniu pana Jacka i mam sumę pożyczki $ 500,000USD a dziś jestem właścicielem firmy i moje dzieci mają się dobrze w tej chwili. Tak droga, jeśli należy skontaktować każde przedsiębiorstwo z odniesienia się do zabezpieczenia pożyczki o niskim oprocentowaniu w wysokości 2% i lepsze plany i harmonogram spłaty, skontaktuj Pan Jack On nie wie, że robię to, ale jestem bardzo szczęśliwy i teraz postanowiłem niech ludzie wiedzą więcej o nim, który oferuje wszystkie rodzaje kredytów dla jednostek i firmy, a także chcę, aby Bóg błogosławił mu więcej. Można się z nim skontaktować poprzez jego adres e-mail poprzez: jackwalman93@gmail.com

 • Cristine Cooper 2015-09-09 01:24:03

  Skontaktuj się z nimi dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej jako davidpetersonloanfirm1@outlook.com jeśli potrzebujesz pożyczki i będą zadowoleni, aby Ci pomóc.

  Dobry dzień!!! do was wszystkich, jestem Cristine Cooper z Irlandii i miałem firmę, ale został zamknięty, ponieważ nie było żadnych pieniędzy już wtedy natknąłem tej firmy (David Peterson Kredyt firmy) adres e-mail w Internecie, oni mi pomóc uzyskać kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej ,, i teraz chcę używać tego medium pogratulować powyższą firmę do szybkiego i bezpiecznego pieniędzy, które pożyczył mi się bez żadnego zabezpieczenia, mam 100,000USD z firmy, aby zapisać swoją firmę i wiele więcej, widziałem ich e-mail w Internecie, różnych ludzi, dał swoje świadectwo o tej firmie kredytu, więc szybko skontaktował się z nimi, a oni robili wszystko dla mnie bez stresu i moje pieniądze zostały wysłane na konto w mniej niż 24 godzin, i było zaskoczenie i czułem się zadowolony i wdzięczny, teraz z kredytu dostałem od tej pory jestem teraz w stanie żyć lepiej niż wcześniej, teraz będę się doradzić tym, którzy potrzebują pilnej pożyczki z nimi skontaktować poprzez e-mail, jak davidpetersonloanfirm1@outlook.com jest on bardzo dobrym człowiekiem i wiem, że będzie on również pomóc .. Więc wrócić do nich zrobiłem moją część, ogłaszając go do świata.

 • Cristine Cooper 2015-09-09 01:23:03

  Skontaktuj się z nimi dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej jako davidpetersonloanfirm1@outlook.com jeśli potrzebujesz pożyczki i będą zadowoleni, aby Ci pomóc.

  Dobry dzień!!! do was wszystkich, jestem Cristine Cooper z Irlandii i miałem firmę, ale został zamknięty, ponieważ nie było żadnych pieniędzy już wtedy natknąłem tej firmy (David Peterson Kredyt firmy) adres e-mail w Internecie, oni mi pomóc uzyskać kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej ,, i teraz chcę używać tego medium pogratulować powyższą firmę do szybkiego i bezpiecznego pieniędzy, które pożyczył mi się bez żadnego zabezpieczenia, mam 100,000USD z firmy, aby zapisać swoją firmę i wiele więcej, widziałem ich e-mail w Internecie, różnych ludzi, dał swoje świadectwo o tej firmie kredytu, więc szybko skontaktował się z nimi, a oni robili wszystko dla mnie bez stresu i moje pieniądze zostały wysłane na konto w mniej niż 24 godzin, i było zaskoczenie i czułem się zadowolony i wdzięczny, teraz z kredytu dostałem od tej pory jestem teraz w stanie żyć lepiej niż wcześniej, teraz będę się doradzić tym, którzy potrzebują pilnej pożyczki z nimi skontaktować poprzez e-mail, jak davidpetersonloanfirm1@outlook.com jest on bardzo dobrym człowiekiem i wiem, że będzie on również pomóc .. Więc wrócić do nich zrobiłem moją część, ogłaszając go do świata.

 • Cristine Cooper 2015-09-09 01:18:26

  Skontaktuj się z nimi dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej jako davidpetersonloanfirm1@outlook.com jeśli potrzebujesz pożyczki i będą zadowoleni, aby Ci pomóc.

  Dobry dzień!!! do was wszystkich, jestem Cristine Cooper z Irlandii i miałem firmę, ale został zamknięty, ponieważ nie było żadnych pieniędzy już wtedy natknąłem tej firmy (David Peterson Kredyt firmy) adres e-mail w Internecie, oni mi pomóc uzyskać kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej ,, i teraz chcę używać tego medium pogratulować powyższą firmę do szybkiego i bezpiecznego pieniędzy, które pożyczył mi się bez żadnego zabezpieczenia, mam 100,000USD z firmy, aby zapisać swoją firmę i wiele więcej, widziałem ich e-mail w Internecie, różnych ludzi, dał swoje świadectwo o tej firmie kredytu, więc szybko skontaktował się z nimi, a oni robili wszystko dla mnie bez stresu i moje pieniądze zostały wysłane na konto w mniej niż 24 godzin, i było zaskoczenie i czułem się zadowolony i wdzięczny, teraz z kredytu dostałem od tej pory jestem teraz w stanie żyć lepiej niż wcześniej, teraz będę się doradzić tym, którzy potrzebują pilnej pożyczki z nimi skontaktować poprzez e-mail, jak davidpetersonloanfirm1@outlook.com jest on bardzo dobrym człowiekiem i wiem, że będzie on również pomóc .. Więc wrócić do nich zrobiłem moją część, ogłaszając go do świata.

 • coventry 2015-09-04 06:21:46

  loan

  Czy potrzebujesz pożyczki wszelkiego rodzaju kontakt z nami w przystępnej cenie kredytu w wysokości 4% za pośrednictwem poczty elektronicznej coventryletonloancoperation@gmail.com UWAGA: Wszystkie e-mail należy przesłać do coventryletonloancoperation@gmail.com dajemy najlepszy przetwarzania pożyczki na całym świecie, a nasza transakcja kredytowa jest bardzo szybki i szybkie

 • anna 2015-09-03 14:35:13

  anna

  Mam na imię Karolina Flores, jestem z Warszawie, żonaty, i zostały poszukiwania prawdziwej firmy pożyczki przez ostatnie 3 miesiące i wszystko, co otrzymałem, był kilka oszustw, którzy dokonali mnie do nich zaufanie, a na koniec dnia, wziął wszystkie moje pieniądze i zostawił mnie moneyless, cała moja nadzieja została utracona, mam mylić i sfrustrowany, ja straciłem pracę i bardzo trudno nakarmić moją rodzinę, nigdy nie chciałem zrobić wszystko będzie pożyczka przedsiębiorstwa w sieci już, więc udał się do pożyczyć pieniądze od znajomego, powiedziałem mu, że wszystko, co się stało, a on powiedział, że może mi pomóc, że zna firmę kredytu, która może mi pomóc, że po prostu dostał pożyczkę z nimi, on skierował mnie, w jaki sposób ubiegać się o Pożyczka, zrobiłem, jak mi powiedział, i stosowane, nigdy nie wierzył, ale próbowałem i ku mojemu zdziwieniu dostałem pożyczkę w ciągu 24 godzin, nie mogłem uwierzyć własnym oczom, jestem szczęśliwy i bogaty dziś i jestem dziękując Bogu, że takie firmy pożyczkowe takie jak ten nadal istnieją po to oszustwo gwiazd na całym miejsc, prosimy radzę wszystkim, którzy tam są w potrzebie pożyczki, aby przejść do pani Marii Lisa. Przez e-mail: mrsmarylisaloanhome2@outlook.com~~pobj, że nigdy nie zawiedzie, twoje życie zmieni się moje nie.

 • Larry Fox 2015-09-03 02:58:26

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: 24hourloanservice2011@gmail.com

 • coventry 2015-09-03 02:28:25

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Czy potrzebujesz pożyczki na przedsięwzięcia, inwestycje, kredyty, kredyty mieszkaniowe, kredyty studenckie, kredytów konsolidacyjnych oraz pożyczek dla różnych projektu? Czy potrzebujesz pożyczki, aby uruchomić małe, średnich i dużych firm skalę? Czy potrzebujesz pożyczki na budowę domu lub kredyt samochodowy? Czy potrzebujesz pożyczki na zakup maszyn Sprzęt do pracy? Coventryleton Kredyt wspolpracy jest odpowiedzią na wszystkie twoje problemy, dajemy pożyczki na 4% stopy procentowej i nasza transakcja jest szybkie, bezpieczne i wygodne. tych, którzy chcą uzyskać kredyt z nas powinien skontaktować się z nami poprzez: coventryletonloancoperation@gmail.com i pozwala rozpocząć transakcję. wypełnić te informacje poniżej i wysłać bezpośrednio do coventryletonloancoperation@gmail.com i pozwala transakcji rozpocząć: pełna nazwa: Kwota potrzebna: czas trwania: kraj: stan: wiek: płeć: religia: Zawód: miesięczny dochód: numer telefonu: czy wniosek o kredyt przed? oczekujemy Twego pilną odpowiedź

 • Iwona 2015-07-09 13:16:39

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Witam.Jestem zarejestrowana w urzedzie pracy bez prawa do zasilku moj partner jest zatrudniony na pol etetu czy moge sie sterac o zasilek wychowawczy na syna ma 22miesiace lub czy ojciec dziecka moze taki zasilek dostac(nie bylam na wychowawczym bo umowa o prace mi sie skonczyla tylko macierzynskie dostawalam) i czy partner moze wziac urlop wychowawczy i ile sie nalezy a ja bym poszla do pracy. Bardzo prosze o odpowiedz

 • Ewa 2015-07-05 22:15:57

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Witam. Mam taki problem. Zostalam zatrudniona na umowe na czas okreslony a dokladnie na 9 miesiecy. Po 2 tygodniach okazalo sie ze jestem w ciazy, wiec bylam na zwolnieniu(na prosbe pracodawcy) do porodu. Moja umowa byla do 30wrzesnia a urodzilam 13 wrzesnia. I od tego czasu jestem na zasiłku macierzynskim przez rok. Czy należy sie mi urlop lub zasiłek wychowawczy.

 • Joanna Skorża 2015-05-19 20:05:16

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Witam Zawarlam z pracodawca umowe zlecenie ze składkami do końca czerwca a urodziłam w maju. W związku z tym zgodnie z prawem należał mi się zasiłek macierzynski wypłacany z zusu. Zasiłek ten kończy mi się 18 sierpnia Czy w związku z tym przysługuje mi prawo do zasiłku wychowawczego z mopsu. Nadmieniam iz tylko maz pracuje, ja natomiast po zakończeniu macierzynskiego jestem bezrobotna. Albo innej zapomogi, która podreperuje budżet domowy.Dzieci mają dopiero po rok czasu bo są to bliżniaki. Bardzo proszę o pomoc.

 • Karolina 2015-04-22 22:05:39

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Witam , jestem po rocznym maciezynskim od pol roku na wychowawczym bezplatnym. W trakcie wychowawczego dorabialam troche legalnie u mojego pracodawcy. Teraz okazalo sie ze niestety firma w ktorej jestem zatrudniona zamyka swoja dzialalnosc. Czy w zwiazku z tym moge sie starac o pieniadze z mopsu? Wychowawcze mam na rok. Jak to wyglada w takiej sytuacji?

 • Gocha28 2015-04-09 12:28:38

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Witam korzystam z zasiłku wychowawczego i rodzinnego.Mąz pracuje za granicą i stara się o kindergeld, a ja nie przerwałam zasiłku w Polsce i z tego co wiem muszę oddać opiece cała kasę za rodzinne które pobierałam od pierwszego dnia pracy męża. Ale nie wiem czy za wychowawczy też mam oddać?? POMUŻCIE!!

 • zaklopotana 2015-03-21 01:24:38

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Witam. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskimi będe chciała skorzystac z urlopu wychowawczego, prowadzę działalność gosp. Czy musze zawiesic działalność? Gdzie i ile wczesniej musze złożyc wniosek? Czy moge ubiegac sie o zasiłek? Czy będę musiała do zus-u płacic jakieś składki i jakie odprowadzane beda za mnie?

 • anonim 2015-01-31 21:16:18

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Witam. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim i bede kozystala z urlopu wychowawczego prowadze własną działalność i chcąc skorzystać z urlopu muszę zawiesić działalność czy ja również mam możliwość ubiegania się o zasiłek. Bo będąc w mopsie Pani powiedziała że nie ale zawieszajac działalność nie mam żadnych dochodów proszę o pomoc

 • magda 2015-01-15 09:57:48

  Re: Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  Witam Zawarlam z pracodawca umowe o prace na czas określony do dnia porodu, która to pracodawca rozwiązał z dniem urodzenia dziecka. W związku z tym zgodnie z prawem należał mi się zasiłek macierzynski wypłacany z zusu. Zasiłek ten kończy mi się 1 marca, wiec ostatnia transze dostaje do 25 lutego. Czy w związku z tym przysługuje mi prawo do zasiłku wychowawczego z mopsu. Nadmieniam iz tylko maz pracuje, ja natomiast po zakończeniu macierzynskiego jestem bezrobotna. Albo innej zapomogi, która podreperuje budżet domowy. We wrześniu synek pójdzie do zlobka , wiec postaram się znaleźć zatrudnienie. Bardzo proszę o pomoc.

 • Gosia.k 2014-12-01 03:49:25

  Re: Zasiłek wychowawczy 2014 - komu przysługuje?

  Witam obecnie jestem na macierzyński umowa o prace została mi tylko przedłużona do porodu , czy w takiej sytuacji mogę liczyc na urlop wychowawczy ? Jeśli tak to jakie dokumenty należy złożyć? Urlop maciezynski kończy mi sie w styczniu 2015 .

 • misia 2014-10-09 17:03:31

  czy przysługuje rolnikowi dodatek do zasiłku rodzinnego w czasie urlopu wychowawczego

  Witam, chciałam się dowiedzieć czy podlegając ubezpieczeniu w krus (posiadając gospodarstwo rolne razem z mężęm) i pobierając zasiłek rodzinny czy przysługuje mi dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego

 • aaaa 2014-09-24 12:40:51

  Re: Zasiłek wychowawczy 2014 - komu przysługuje?

  witam jestem obecnie w ciazy i słyszałamze zasiłek wychowawczy przysługuje sie w zależnosci od dochodu... więc majac 2 najnizsze krajowe czy bedzie on mi się przysługiwal przy rodzinie liczacej 3 osoby???

 • beata 2014-09-03 07:54:46

  Re: Zasiłek wychowawczy 2014 - komu przysługuje?

  Witam obecnie jestem na macierzyński umowa o prace została mi tylko przedłużona do porodu , czy w takiej sytuacji mogę liczyc na urlop wychowawczy lub zasiłek wychowawczy z gopsu

 • Anna 2014-06-07 21:43:16

  Re: Zasiłek wychowawczy 2014 - komu przysługuje?

  Witam, Mam pytanie odnośnie takiej sytuacji: Podjęłam pracę będąc w ciąży zaczynałam pracować na umowę o pracę na okres próbny 3 miesięcy po czym tydzień przed końcem okresu umowy dałam L4 ciążowe. Szef przedłużył mi umowę do dnia porodu co mi przysługuje w takiej sytuacji

 • Gohha 2014-05-11 22:24:22

  Re: Zasiłek wychowawczy 2014 - komu przysługuje?

  Witam mam problem skonczylo mi sie macierzynskie w marcu nie zalatwialam zadnych dokumentow do wychowawczego czy jezeli zaczne starac sie o to w czerwcu czy jest mozliwosc ze jeszcze dostane bylam zatrudniona na pelny etat i nie przekraczalam normy na osobe:/ gdzie mam zalatwiac i jakie dokumenty sa mi potrzebne do wychowawczego

 • james fish 2014-03-10 23:34:08

  obsługa kredytu

  cześć jesteś w potrzebie pożyczki mają być Dennie o uzyskanie kredytu od lokalnych banków jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci, czego potrzebujesz finansowej skontaktuj się z nami w tej wiadomości e-mail; jamadahomeloan@gmail.com

 • Kia 2014-02-01 08:56:45

  Re: Zasiłek wychowawczy 2014 - komu przysługuje?

  Czy uważasz, że z uzyskaniem kredytu? są poważnie w potrzebie pilnej pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy jesteś zadłużony? To Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienie, ponieważ Dajemy pożyczki osobiste, pożyczki i kredytu biznesowe, firmy, oraz wszystkie rodzaje kredytów na poziomie 3% stopy procentowej uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami poprzez e-mail: kia_credit@blumail.org

 • Mr.Uyi 2014-01-17 15:13:10

  Re: Zasiłek wychowawczy 2014 - komu przysługuje?

  Pozdrowienia od do Ciebie .. Państwo stara się uzyskać pożyczkę na długi czas tutaj jest czas czekasz for.Are pilnie poszukujących osobowych pożyczek lub kredytów rozszerzających obiekt? Oferujemy pożyczki na 3% stopy procentowej? stosuje się z poniższej informacji (1) Kwota potrzebna (2) Czas trwania (3) Kraj (4) Telefon Number.Mr.Uyi Odpowiedz na e-mail:. uyilineloan@outlook.com

 • Klaudia 2014-01-14 19:59:50

  Re: Zasiłek wychowawczy 2014 - komu przysługuje?

  Witam. Mam dziecko w wieku 8 lat z orzeczeniem niepełnosprawności, jestem zarejestrowana w urzędzie pracy bez zasiłku i mam pytanie czy przysługuje mi jakiś zasiłek wychowawczy dla dziecka specjalnej troski(dodatek)?

 • Mr.Uyi 2014-01-11 20:40:38

  Re: Zasiłek wychowawczy 2014 - komu przysługuje?

  Państwo stara się uzyskać pożyczkę na długi czas tutaj jest czas czekasz for.Are pilnie poszukujących osobowych pożyczek lub kredytów rozszerzających obiekt? Oferujemy pożyczki na 3% stopy procentowej? stosuje się z poniższej informacji (1) Kwota potrzebna (2) Czas trwania (3) Kraj (4) Telefon Number.Mr.Uyi Odpowiedz na e-mail:. uyilineloan@outlook.com

 • dagmara 2014-01-09 22:25:47

  Re: Zasiłek wychowawczy 2014 - komu przysługuje?

  prowadze jednoosobowa firme i jestem na macierzynskim czy wychowawczy tez sie nalezy osobom ktore maja dzialalnosc gospodarcza i cz dochod tez ma nie przekroczyc 538 na osobe?

 • Samotna matka 2013-11-26 21:16:54

  Re: Zasiłek wychowawczy 2013 - komu przysługuje?

  witam .proszę o informację czy należy mi się zasiłek wychowawczy na dziecko w 2014r .Jestem matką samotnie wychowującą dziecko, od 23 sierpnia 2012r. przebywam na urlopie wychowawczym na dziecko.W 2014r.dalej przedłużam urlop wychowawczy. w 2013r. nie przysługiwał mi ani zasiłek wychowawczy ani rodzinny ze względu na dochody przekraczające wymagany pułap.Od sierpnia 2012r. nie uzyskuję żadnych dochodów.Jakie dokumenty muszę złożyć o przyznanie tego zasiłku i gdzie?

 • Ewa 2013-11-22 13:33:08

  Re: Zasiłek wychowawczy 2013 - komu przysługuje?

  Witam,mam pytanko 2 grudnia kończy mi się półroczny urlop macierzyński ,dzwonili że zakładu że mam się zgłosić żebym złożyła a dalszy urlop macierzyński (co teraz przysługuje tez roczny)ale nie wiem co mam zrobić bo do 14 kwietnia 2014 roku i nie wiem czy mam składać na następne pół roku czy złożyć mam na urlop wychowawczy bo nie wiem co mam zrobić i jak będzie dla mnie korzystniej żeby mi dalej tą umowę przedłożyli z góry dziękuję.

 • Mr David Larsin 2013-10-30 03:27:38

  Re: Zasiłek wychowawczy 2013 - komu przysługuje?

  Czy jesteś człowiekiem biznesu czy operacja kobieta? Czy jesteś w każda klęska lub potrzeba pieniężnej pożyczki na rozpoczęcie własnej biznes, pożyczki świąteczne, rachunki lub wyrównania rachunków? jeśli tak, Niech wasze marzenia kontaktując Davida Larsin Pożyczka na firmę, dajemy kredyt w wysokości 2% uwodzenia stwierdzenie nieważności, o minimalnej objętości można uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami poprzez :: mrdavidlarsinloanfirms@gmail.com więcej informacji INFORMACJE POŻYCZKOBIORCóW Pełne nazwy: Kwota potrzebna: Twój kraj: Czas trwania kredytu: adres: Numer telefonu: Miesięczny dochód: Płeć: Twój numer faksu: Twój wiek: ty stosowane przed?: Celem pożyczki: Id Email: Numer kierunkowy kraju: Kontakt: mrdavidlarsinloanfirms@gmail.com

 • Ass 2013-10-24 15:57:54

  Re: Zasiłek wychowawczy 2013 - komu przysługuje?

  Zastosuj na szybki i wygodny kredyt na spłatę rachunków i rozpocząć nowy finansowania swoich projektów na niskie oprocentowanie w wysokości 3%. Czy kontakt z nami poprzez: eagleloanfinance@hotmail.com z kwoty kredytu potrzebnego w naszym minimalnej oferty kredytowej jest 1,000.00 dowolnego wyboru kredytu amount.I am certyfikowany, zarejestrowany i legit lender.You może skontaktować mnie dziś, jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu tego Kredyt o kontakt na więcej informacji na temat procesu kredytowego, proces jak w warunkach pożyczki i jak pożyczki zostaną przeniesione do Ciebie. Potrzebuję twojej szybkiej reakcji, jeśli jesteś zainteresowany.

 • mrstanlly 2013-09-17 19:25:20

  mrstanlly

  Goodday hello i have gotten your mail and i understand you and you are welcome to the best loan lender mrstanlly.......and i can promise you that we can get your loan ready within 48hours as you really need the loan okay.... All you just have to do is to fill the form below and send it back to me.... as soon as possible if you really need help from us the loan lender to give out loan to you okay.... so you just have to fill the form okay.... so that will can proceed on it okay.... (Sure Loan Application form?) *first Name... *Middle Name... *Last Name... *Gender... *Date of Birth... *Marital status... *Country... *City... *State.... *Address... *Zip code.... *Amount of loan needed.... *Purpose of the loan... *Cell phone... *Occupation... *year of returning the loan...... *Monthly income...i hope i will hear from you again... Best regards from mr robert edwin, mrstanllyloanfirm@gmail.com

 • Pan James Lu 2013-08-23 04:16:56

  Re: Zasiłek wychowawczy 2013 - komu przysługuje?

  Witaj, Jeśli zamierzasz przez trudnej sytuacji finansowej? trudno jest uzyskać kredyt z lokalnych banków w kapitale lub rozpocząć własną działalność gospodarczą lub połączyć wszystkie swoje zadłużenie, trzeba mieć pieniądze, aby zapłacić rachunki, ty i tak dalej, w celu ustalenia gest, lub dobrego kredytu, aby znaleźć się w każdym finansowego bałaganu jest wymagane. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail pod adresem: jamesluiosloans@yahoo.com Or jamesluiosloans@gmail.com Pan James Luios

 • loan 2013-07-28 12:06:38

  loan

  Czy w jakiejkolwiek trudnej sytuacji finansowej? Czy potrzebujesz pożyczki wyczyścić swoje długi? Czy jesteś człowiekiem biznesu czy kobieta, która będzie rozwinąć swój biznes? Nie martw się, tutaj się twój możliwe. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów dla osób prywatnych, firm i współpracy podmiotów, które potrzebują pożyczki na niskim oprocentowaniu wskaźnik 2%, skontaktuj się z nami już dziś dla prawdziwego pożyczki e-mail: wescoloaninvesment@gmail.com Formularz wniosku kredytowego Nazwa wnioskodawcy: Kraj: Zawód: płeć: Cel kredytu: wiek Telefon: Kwota potrzebna: Okres kredytu: Miesięczny dochód z reklam: Dziękuję, czekam na twój mail szybko. Z najlepszymi życzeniami. Niech cię Bóg błogosławi. Pan vero john

 • Raphael pożyczki 2013-06-16 20:04:26

  Re: Oferta pożyczki na pilne 2% stopy procentowej. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

  Dzień dobry, Czy jesteś w potrzebie pilnej pomocy finansowej i nie mają gdzie się zwrócić? Czy potrzebujesz pożyczki zwiększyć firmy i zostały odrzucone przez wielu banków z powodu wysokich stóp procentowych i papierów wartościowych? Szukasz sposobu, aby oczyścić swoje finanse, rozwinąć swoją działalność, spłatę długów, zrobić jakąś naprawę lub wymienić swój samochód? Nie szukaj dalej, z gwarantowanym wypożyczenia z RAPHAEL finansowej spółki KREDYT można szybko umieścić swoje plany w czyn. Zalety: * Weź minimum 2,000.00 USD do maksymalnie 100 mln USD * Affordable stałe opłaty miesięczne za okres trwania kredytu * Płatność w terminie 1 - 20 lat, a tylko 2% stopy procentowej * Szybki i bezpieczny proces online aplikacji. Tak czy szukasz małego kredytu, pożyczki średnim lub dużym, pożyczki podjąć decyzję w sprawie aplikacji i zacząć na swoich planach. Możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: raphaelfinancialloancompany@gmail.com Dr Rafał diego. ds. informatycznych.

 • Nadia 2013-05-25 17:32:31

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam. Jestem mama 6 miesięcznej dziewczynki, nie mam męża ale tatus uznal dziecko i wspolnie jako para mieszkamy pod jednym dachem, jak wyglada sprawa przychodow?

 • Dorota L. 2013-05-17 12:26:34

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Wiatam, mam pytanie czy jesli ja mam umowe na czas nie okreslony na pelny etat za najnizsza krajowa, a maz dostanie prace za 2 tys brutto to czy nalezy mi sie platny wychowawczy czy juz nie? bo wczesniej nie pracowal i nalezy mi sie zasilek na dziecko w wysokosci 77zl miesiecznie, a nie wiem czy juz jak dostanie umowe i zacznie prace czy mi tego nie odbiora i czy juz moj wychowawczy bedzie bezplatny... czekam na szybka odp.

 • karolina 2013-05-06 12:05:55

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  pracowalam jako sprzedawca zaszlam w ciaze i gdy urodzilam poszlam na macierzynski.. umowe mialam do 31.03.2012 a urodzilam dziecko 15.03.201 w lipcu 2012r zaszlam w ciaze bedac na macierzynskim na macierzynskim czy nalezal mi sie jakis urop wychowczy lub cos innego inne zrodlo dochodu na dzieci ... sama wychowuje dzieci bo maz jezdzi jako kierowca i jest w delegacji prosze o odp

 • Oferta kredytu n 2013-04-21 08:59:14

  Oferta kredytu na 2% stosuje się dzisiaj

  Witaj, ty stara się o fundusze? Jesteśmy obecnie oferuje osobistych i biznesowych pożyczki dla każdej zainteresowanej osoby w 2% stopy procentowej od 1 do 30 lat. Imię i nazwisko: Data urodzenia: płeć: Stan cywilny: adres: Miasto: Kraj: Telefon: Kwota kredytu: Czas trwania kredytu: Miesięczny dochód netto. Skontaktuj się z nami: petersonfinancialfirm@gmail.com

 • mrs morgan jane 2013-03-09 19:08:04

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam, Szukasz ofercie kredytu gwarancyjnego line? Moja firma jest zarejestrowana finansowa spółka o dobrej reputacji. Moja firma dać się pożyczki dla każdej zainteresowanej osoby lub firmy, na poziomie 3% stopy procentowej, Każda zainteresowana osoba powinna skontaktować się z nami, podając następujące informacje na e-mail: morganjane04@gmail.com Imię i nazwisko: Kraj: Kontakt Adres: Kwota potrzebna: Czas trwania kredytu: Numer telefonu: Zawód: po otrzymaniu następujące informacje chcemy rozpocząć na przetwarzanie kredytu. Nadzieja, aby usłyszeć od ciebie szybko. Dzięki mrs morgan jane

 • Pan Donald 2013-02-25 17:42:39

  Zapytaj pożyczki dzisiaj ..

  Dzień dobry, Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów dla niektórych world.Being licencjonowany i zarejestrowane w Ministerstwie Finansów w firmie Abudża Wypożyczony startu dostępny dla klientów są legalne oferuje szybkie i niedrogie stopy procentowe w ciągu zaledwie 3%. Nasze pakiety to: ** Kredyt samochodowy Home Loan Mortgage Loan * Kredyt ** Firmy międzynarodowe Loan Loan Staff ** I wiele więcej. Proszę, jeśli jesteś zainteresowany w przyjemności i naszej ofercie finansowej, a nie jak się do nas, jeśli potrzebujesz naszych usług, ponieważ jest zmuszony dostarczyć nam następujące informacje do procesu swojej kwoty kredytu odpowiednio rozpocząć. (donaldwilliamsloanfirm@gmail.com) Nazwa: _________ Nazwisko: _________ Płeć: _________ Stan cywilny: _________ Adres: _________ Kontakt: _________ Miasto / Kod pocztowy: _________ Kraj: _________ Data urodzenia: _________ Kwota kredytu wymagane: _________ Czas trwania kredytu: _________ Obrót miesięczny / roczny dochód: _________ Zawód: _________ Cel kredytu: _________ Telefon: _________ Faks: _________ Pan Donald. Zapytaj pożyczki dzisiaj ..

 • aga 2013-02-25 11:48:44

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  jestem zatrudniona od1 czerwca 2012 roku od 1 września byłam na zwolnieniu lekarskim. 23grudnia urodziłam córke i obecnie jestem na urlopie macierzyńskim czy przysługuje mi prawo do urlopu wychowawczego?

 • Mr Austine Leoran 2013-02-23 15:41:19

  Mr Austine Leorand

  Czy jesteś w jakikolwiek problem finansowy i trzeba kredyt spłacić swój dług, dajemy kredyt na dowolnej części świata, od kwoty 5000,00 dolarów do $ 500,000,000.00. Oferujemy wszystkie rodzaje i typy kredytów z łatwym spłaty, nasze oprocentowanie kredytów 3% w dół czasu, niezależnie od lokalizacji lub kredytową, aby uzyskać kredyt dziś Email: austineleorand82@gmail.com Zainteresowany Wnioskodawca powinien wypełnić poniższy formularz. INFORMACJE POŻYCZKOBIORCóW * Imię i nazwisko: ...................... * Sex * ............................. * Wiek ............................. * Status * Status .................. * Kontakt: ................ * Kraj ......................... * Telefon: * .......................... * Kwota potrzebna jako pożyczki: .......... * Czas trwania kredytu: .................. * Cel kredytu: .................. * Zawód: ..................... * Mówisz w języku angielskim: ..................... Mode * spłaty: co miesiąc lub rok .............. Dziękujemy i czekamy na szybką odpowiedź

 • loan 2013-02-22 02:47:52

  leonard

  Dzień dobry Jestem finansowych, jestem skłonny do udzielenia pożyczki ze stopą procentową 3% i z wysokości 10.000 dolarów do 5.000.000 dolarów jako oferta, ja Oferta pożyczki na wszystkie kategorie osób, przedsiębiorstw, firm, wszelkiego rodzaju z organizacji biznesowych oraz osób prywatnych inwestorów nieruchomości, daję pożyczki na bardzo tanie i umiarkowana cena. Jestem kwalifikowanego, zarejestrowane i legit kredytodawcy. Możesz skontaktować się mnie dzisiaj Jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu tego kredytu, skontaktuj się ze mną więcej Informacje na temat procesu kredytowego, proces, jak warunki kredytu i warunki i jak pożyczki zostaną przekazane do Ciebie. Ja potrzebować twój pilna odpowiedź, jeśli są Państwo zainteresowani. Są o kontakt z tym Email:elijahloanfirm@yahoo.com Poniżej ten mail jest wniosek kredytowy. Prosimy o wypełnienie wniosek i przesłać go do mnie. Mam również kontakt Poniższe informacje. Cieszymy się pomóc Ci w Twoich potrzeb pożyczki 3%. Uprzejmie prosimy o kontakt, jeśli masz jakiekolwiek pytania. CHCĘ, ABY WYPEŁNIĆ FORMULARZ POŻYCZKI, POPRAWNE DANE, BĘDZIE CZEKAMY NA ODPOWIEDŹ WNIOSEK KREDYTOWY: Nazwa (Pan, Pani, Pani, dr, itp.): First name:.......................................... Middle name:............................................... Last name:................................................... Data urodzenia (rrrr mm-dd):... Gender:.............................................. Stan cywilny:... Łączna kwota potrzebna:... Czas trwania... Address:....................................... City:.............................................. Stan/Prowincja:... Kod pocztowy:... Country:............................................. Phone:....................................... Fax:........................................ Mobile/komórkowy:... Miesięczny dochód... Zawód:... E-mail:............................................. DANE FIRMY: Mananger: Pan leonard Email:elijahloanfirm@yahoo.com Telefon: +2347051398003 Mam nadzieję usłyszeć od Ciebie. Poważaniem

 • do you need a loa 2013-02-22 02:46:17

  mr leonard

  Dzień dobry Jestem finansowych, jestem skłonny do udzielenia pożyczki ze stopą procentową 3% i z wysokości 10.000 dolarów do 5.000.000 dolarów jako oferta, ja Oferta pożyczki na wszystkie kategorie osób, przedsiębiorstw, firm, wszelkiego rodzaju z organizacji biznesowych oraz osób prywatnych inwestorów nieruchomości, daję pożyczki na bardzo tanie i umiarkowana cena. Jestem kwalifikowanego, zarejestrowane i legit kredytodawcy. Możesz skontaktować się mnie dzisiaj Jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu tego kredytu, skontaktuj się ze mną więcej Informacje na temat procesu kredytowego, proces, jak warunki kredytu i warunki i jak pożyczki zostaną przekazane do Ciebie. Ja potrzebować twój pilna odpowiedź, jeśli są Państwo zainteresowani. Są o kontakt z tym Email:elijahloanfirm@yahoo.com Poniżej ten mail jest wniosek kredytowy. Prosimy o wypełnienie wniosek i przesłać go do mnie. Mam również kontakt Poniższe informacje. Cieszymy się pomóc Ci w Twoich potrzeb pożyczki 3%. Uprzejmie prosimy o kontakt, jeśli masz jakiekolwiek pytania. CHCĘ, ABY WYPEŁNIĆ FORMULARZ POŻYCZKI, POPRAWNE DANE, BĘDZIE CZEKAMY NA ODPOWIEDŹ WNIOSEK KREDYTOWY: Nazwa (Pan, Pani, Pani, dr, itp.): First name:.......................................... Middle name:............................................... Last name:................................................... Data urodzenia (rrrr mm-dd):... Gender:.............................................. Stan cywilny:... Łączna kwota potrzebna:... Czas trwania... Address:....................................... City:.............................................. Stan/Prowincja:... Kod pocztowy:... Country:............................................. Phone:....................................... Fax:........................................ Mobile/komórkowy:... Miesięczny dochód... Zawód:... E-mail:............................................. DANE FIRMY: Mananger: Pan leonard Email:elijahloanfirm@yahoo.com Telefon: +2347051398003 Mam nadzieję usłyszeć od Ciebie. Poważaniem

 • mr leonard 2013-02-06 22:07:31

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Attention! I am mr excelling, a private money lender. I give out loans at an interest rate of 3% per year and up to $ 500.00 to $ 50,000,000.00 as a loan offer. 100% Project Funding with secured and unsecured loans are available. We guarantee the distribution of financial services to our many clients around the world. With our flexible lending packages, loans can be processed and funds transferred to the borrower within the shortest possible time. We operate under clear and understandable terms and we offer loans of all kinds to interested clients, firms, companies, and all kinds of business organizations, private individuals and real estate investors. Simply fill out the form below and get back to us as we expect your prompt and immediate response, EMAIL U.S.AT:elijahloanfirm@mail.com Interested applicant should fill in our application form below. FIRST necessary information Full name ???. Age ??. Personal phone number ??. Country ?? Email ???. Address ??.. State ?.. Age ??? Have you applied before??.. Marital status ???. Loan amount needed as loan ???. Loan Duration ??. Occupation ??.. Monthly income ??.. Do you know English???? GET BACK TO US NOW. Mr. Elij

 • Mr BenMark 2013-01-29 17:30:05

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Avete bisogno di un prestito per pagare i debiti e si avvia una nuova attivit?? Se s? contattarci con l'e-mail qui sotto ora: benmarkloanfirm@gmail.com

 • Mr. Marius Wilson 2013-01-25 02:57:11

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Pozdrowienia dla Ciebie, Ja jestem Pan Marius Wilson jest akredytowanym pieniądze pożyczkodawcy oferują pożyczki dla wszystkich osób, potrzebujesz pożyczki lub finansowanie z jakiegokolwiek powodu takich jak: osobiste pożyczki, pożyczka, pożyczki ekspansji, Business start-up pożyczki, pożyczki edukacji, wniosek kredytowy poniżej aby móc wysłać go do warunków kredytowych. mariusloan_investment@hotmail.com INFORMACJI kredytowej kredytobiorców. Imię i nazwisko:... Pożyczki wnioskowanej kwoty:... Czas trwania pożyczki:... Cel pożyczki:... Nazwa wnioskodawcy:... Zawód:... Lokalizacja:... State: .......................... Country: .......................... Sex: .......................... Age: .......................... Mobile ............................ Miesięczny dochód... Dziękuję jak oczekujemy natychmiastowej odpowiedzi. Mr.Marius Wilson

 • Mrs.Mary Jane 2013-01-25 02:55:56

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Ogłoszenia usługi finansowe Dzień dobry Panie / Pani: Uzyskanie kredytu uzasadnione były zawsze duży problem dla klientów którzy mają finansowych i kwestie bezpieczeństwa, jest coś Klienci zawsze są zaniepokojeni gdy poszukujących kredytu z uzasadnionych pożyczkodawcy. Mary Jane usług finansowych jest zarejestrowaną spółką. Możemy zorganizować na kredyt z zakresu z 5000 dolarów do $500,000.000 Nasze usługi obejmują następujące czynności: Konsolidacji zadłużenia Druga hipoteka Kredytów na działalność gospodarczą Pożyczki osobiste Międzynarodowych pożyczek Nie zabezpieczenia społecznego i nie kredytowej sprawdzić, 100% gwarancji. Wszystko, co musisz zrobić to daj nam znać dokładnie co chcesz i na pewno zrobimy swoje marzenia. Mary Jane usługi finansowe. mówi tak, gdy swojego banku powiedzieć nie. Wreszcie finansujemy małą skalę Firma pożyczki, pośredników, małą skalę instytucji finansowych mamy nieograniczony kapitał. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do zamówień pożyczki do kontaktu z nami, prosimy odpowiedzieć od razu za pośrednictwem poczty elektronicznej. maryjanefinancialservice@Live.com KREDYTOBIORCY INFORMACJI Nazwa:... Nazwisko:... Miejsce:... Kod pocztowy:... Kraj:... Seks:... Data urodzenia:... Telefon:... Stan cywilny:... Zawód:... Kwota pożyczki:... Celem pożyczki:... Czas trwania pożyczki:... Miesięczny dochód:... Licencję sportu lub kierowców międzynarodowych przejść jest potrzebne: Złożyli wniosek o kredyt przed (tak lub nie)...

 • Renata 2013-01-24 19:29:18

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam jestem matka samotnie wychowujaca mam pytanie pracowalam w stokrotce na czas okreslony dokladnie do 30wrzesnia2012r w tym czasie urodzilam synka wykorzystalam urlop macierzynski i od czerwca2012r zlozylam dokumenty na urlop wychowawczy.Ale ze niemialam zasadzonych alimentow to moj wniosek zostal zawieszony do czasu dostarczenia wyroku sadowego o alimenty,a sprawa odbyla sie dopiero w pazdzierniku2012r po tych kilku miesacach powiedziano ze nienalezy mi sie zasilek juz nic z tego nierozumiem co trzeba zrobic zeby dostac nalezne pieniadze?Gdzie pisac zeby sie odwolac?

 • Eric John 2013-01-22 18:22:04

  Formularz wniosku o pożyczkę

  Przejęcie kredytu: Szukasz kredytu, aby spełnić życzenia? Nic więcej i Przód był us.We kontynuacja Kwota kredytu (od 10.000 do 1.000.000 dolarów lub euro). Proszę wrócić do nas, jeśli jesteś zainteresowany loan.Contact E maile: wisdomloanfinancial@gmail.com Formularz wniosku o pożyczkę Imię i nazwisko: adres: Miasto: płeć: fax: Kraj: Czas trwania kredytu: Zawód: Numer telefonu: Cel kredytu: Kwota pożyczki Potrzebny: Miesięczny dochód: PanWisdom Mark

 • Eric John 2013-01-22 16:51:41

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Przejęcie kredytu: Szukasz kredytu, aby spełnić życzenia? Nic więcej i Przód był us.We kontynuacja Kwota kredytu (od 10.000 do 1.000.000 dolarów lub euro). Proszę wrócić do nas, jeśli jesteś zainteresowany loan.Contact E maile: ericloancompany@gmail.com Formularz wniosku o pożyczkę Imię i nazwisko: adres: Miasto: płeć: fax: Kraj: Czas trwania kredytu: Zawód: Numer telefonu: Cel kredytu: Kwota pożyczki Potrzebny: Miesięczny dochód: Pan Eric John

 • Renata 2013-01-03 09:19:45

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Zasiłek wychowawczy tak naprawdę należy się tylko - przyjmując najniższe krajowe wynagrodzenie - samotnej matce wychowującej co nalmniej 2 dzieci i rodzinie wychowującej co najmniej trójkę dzieci. Tak to chyba wynika z obliczeń przy najniższej krajowej 1500 brutto. Można więc powiedzieć, że dla większości kobiet urlop wychowawczy jest bezpłatny.

 • karolina 2013-01-02 17:08:28

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  czy jesli jestem zarejestrowana w urzedzie pracy to czy moge starac sie o zasilek wychowawczy?

 • mlna 2012-12-28 14:53:34

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam, moje pytanie brzmi tak...przez ostatni rok byłam na urlopie wychowawczym, pobierałam zasiłek rodzinny wraz z dodatkiem z tytułu korzystania z urlopu wychowawczego. mój konkubent podjął pracę od października i nasz dochód na osobę w rodzinie przekroczył te 539 zł. mówiono mi, ze od dochodu odlicza się kwotę alimentów jaką płaci mój konkubent na swoje dziecko z poprzedniego związku, ale pani w mopsie wyjaśniła mi, że mogą odliczyć kwotę za poprzedni rok, a za bieżący nie mogą. Co z tego, skoro dochód biorą z tego roku, to z tego również powinien być on pomniejszony o kwotę co miesięcznych alimentów...tak logicznie myśląc. czy odwołując się , istnieje możliwość, ze mi te bieżące alimenty będą odliczać? z góry dziękuję za odpowiedź.

 • mr morgan 2012-12-23 00:17:01

  rzucającego zaklęcie

  Nazywam się Peter Morgan, i dostaję to świadectwo, bo teraz jestem milionerem Podaję to, bo z tego, co rzucający czar nie dla mnie, jakiś czas temu poszedłem do podróży służbowej, gdy wracałem i spotkać przyjaciela i wyjaśnić, jak trudne rzeczy są dla mnie potem zabrać mnie do człowieka, nazywa dr Raman kiedy spotykam ten dr w swojej świątyni i wyjaśnić, jak trudne rzeczy są dla mnie jak jestem finansowo złamał powiedział mi nie martw się, że będzie on rzucił zaklęcie na mnie w siedem dni pieniądze przyjdzie czas, na różne sposoby, że powiedziano mi, co zrobić, zanim będzie mógł rzucić zaklęcie i zrobił jak mu polecił i pępek wierzyć aż do czasu, na siedem dni, kiedy każdy organ, który został posiadania mnie przyszedł i zwrócić wszystkie one posiadasz mnie, do tej pory pieniądze ma pępek być mój problem ponownie, jeśli potrzebują tego dr możesz napisz go na wszelkiego rodzaju zaklęcia chcesz go oddać na ciebie na Ramansolutiontemple@gmail.com on jest najlepszy rzucający czar mam Eva spotkać w życiu i której szczęście też.

 • mr collins 2012-12-23 00:13:20

  rzucającego zaklęcie

  Daję to świadectwo, bo jestem szczęśliwa mam plecy ex My name is Mr Collins z USA, Nowy Jork i właścicielem bloga na związek nigdy nie wierzył w czary miłości lub magia, aż poznałem rzucającego zaklęcie raz. To było w maju tego roku na szczycie biznesu. . Spotkałem człowieka zwanego Dr Raman On jest potężny, a on może pomóc rzucić zaklęcia, aby przywrócić utracone miłości, że on nie żyje wielka mi z mojego kochanka Amanda wzrósł jedyna dziewczyna w moim życiu, dzięki Bogu, ten człowiek pomoże mi uzyskać jej z powrotem dzisiaj nasza relacja jest jedną z najlepszych relacji w świecie, jeśli potrzebujesz to ruszt Dr Możesz Wysłać go na ten adres e-ramansolutiontemple@gmail.com adresowej On może pomóc, rzucić jakikolwiek czar chcesz rzucić wszystko, co musisz zrobić, to wysłać go, aby mógł powiedzieć, co do.it pracy dla mnie, wiem będzie również pracować dla you.ramansolutiontemple jest najlepszym sposobem, aby przejść kiedy trzeba zaklęcie.

 • pan ricardo 2012-12-21 01:10:29

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Hello, Aby prawidłowo się przedstawię, jestem Pan Ricardo leo prywatny pożyczkodawca i dać się pożyczki na 3% stopy procentowej. To jest szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybką pożyczkę. Istnieje wiele z tam szukasz możliwości finansowych lub pomocy na całym miejsca i nadal jeszcze nie są w stanie zdobyć. Ale to finansowy szansą na drzwi kroku i jako takie nie można sobie pozwolić przegapić tej okazji. Ta usługa jest renderowanie zarówno osoby fizyczne, spółki, mężczyzn i kobiet.Kwota kredytu Dostępne zakresy od każdej kwoty wyboru Więcej informacji skontaktuj się z nami poprzez e-mail: ricardo_funds@yahoo.com FIRST potrzebne informacje Imię i nazwisko .................................... Osobisty numer telefonu ............................ Kraj ........................................... Adres ...................................... Państwo .............................. Wiek ............................................. Czy stosowane przed? ....................... Stan cywilny ................................. Kwota kredytu potrzebna jako pożyczki ..................................... Czas trwania kredytu ................................. Zawód .................................... Miesięczny dochód ............................. Radością oczekujemy szybkiej odpowiedzi, Warm Regards, Pan Ricardo

 • pan ricardo 2012-12-21 01:04:30

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Hello, Aby prawidłowo się przedstawię, jestem Pan Ricardo leo prywatny pożyczkodawca i dać się pożyczki na 3% stopy procentowej. To jest szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybką pożyczkę. Istnieje wiele z tam szukasz możliwości finansowych lub pomocy na całym miejsca i nadal jeszcze nie są w stanie zdobyć. Ale to finansowy szansą na drzwi kroku i jako takie nie można sobie pozwolić przegapić tej okazji. Ta usługa jest renderowanie zarówno osoby fizyczne, spółki, mężczyzn i kobiet.Kwota kredytu Dostępne zakresy od każdej kwoty wyboru Więcej informacji skontaktuj się z nami poprzez e-mail: ricardo_funds@yahoo.com FIRST potrzebne informacje Imię i nazwisko .................................... Osobisty numer telefonu ............................ Kraj ........................................... Adres ...................................... Państwo .............................. Wiek ............................................. Czy stosowane przed? ....................... Stan cywilny ................................. Kwota kredytu potrzebna jako pożyczki ..................................... Czas trwania kredytu ................................. Zawód .................................... Miesięczny dochód ............................. Radością oczekujemy szybkiej odpowiedzi, Warm Regards, Pan Ricardo

 • pan ricardo 2012-12-21 01:01:04

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Hello, Aby prawidłowo się przedstawię, jestem Pan Ricardo leo prywatny pożyczkodawca i dać się pożyczki na 3% stopy procentowej. To jest szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybką pożyczkę. Istnieje wiele z tam szukasz możliwości finansowych lub pomocy na całym miejsca i nadal jeszcze nie są w stanie zdobyć. Ale to finansowy szansą na drzwi kroku i jako takie nie można sobie pozwolić przegapić tej okazji. Ta usługa jest renderowanie zarówno osoby fizyczne, spółki, mężczyzn i kobiet.Kwota kredytu Dostępne zakresy od każdej kwoty wyboru Więcej informacji skontaktuj się z nami poprzez e-mail: ricardo_funds@yahoo.com FIRST potrzebne informacje Imię i nazwisko .................................... Osobisty numer telefonu ............................ Kraj ........................................... Adres ...................................... Państwo .............................. Wiek ............................................. Czy stosowane przed? ....................... Stan cywilny ................................. Kwota kredytu potrzebna jako pożyczki ..................................... Czas trwania kredytu ................................. Zawód .................................... Miesięczny dochód ............................. Radością oczekujemy szybkiej odpowiedzi, Warm Regards, Pan Ricardo

 • Monia 2012-12-07 21:38:52

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam. Moje pytanie brzmi tak :) urodziłam 27.sierpnia 2012 roku synka urlop macierzyński mam do 13.01.2013roku i do tego moge skorzystać z dodatkowego urlopu 4 tyg. to wtedy termin powortu do pracy wychodzi mi 4 luty. chciała bym żeby maż przeszedł na urlop wychowawczy ale nie wiem czy będzie płatny . Ja mam umowe na 1/2 etatu a mąż na cąły i czy do obliczenia wychowawczego w MOPR będą brane pod uwage zarobki męża czy tylko moje za zeszły rok ??

 • kasia 2012-12-07 19:51:41

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  witam. Chciałam sie dowiedzieć co moge zrobić w tej trudnej sytuacji. Rozchodzi sie o tow sierpniu ukończyłam szkołe, od tej pory pracuje 3 miesiące na umowe zlecenie. Umowe podpisuje co miesiąc i jestem też tam ubezpieczona. pare dni temu dowiedziałam się że jestem w ciązy ( 2tydzień). moja mama mi powiedziała, że przez to że pracuje na umowe zlecenie nie dostane macierzyńskiego i wychowawczego. niestety jak urodze to będe musiała zostać w domu z dzieckiem, bo nie bedzie mial kto się nim zająć, ojciec dziecka pracuje ale zarabia tylko 1000zł. a to nam nie starczy na wszystkie wydatki zwłaszcza jak przyjdzie na świat dziecko. więc chciałam się dowiedzieć co w tej sytyacji moge zrobić, żeby dostac prawo do wychowawczego i macierzyńskiego. z gory dziekuje.

 • t.s 2012-12-04 22:58:52

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  witam jestem na wychowawczym bez platnym do 2014roku.dlatego na bezplatnym ze przekraczalam dochody teraz wiem ze za ubiegly rok ich nie przekrocze czy moge sie starac o platny urlop wychowwawczy?i nastepne pytanie partnerowi zmienili od 2miesiecy etat na wiele gorszy na ta chwile nie mamy praktycznie z czego zyc czy to ma jakies znaczenie jak jest teraz?i ostatnie pytanie czy do dochodu lliczy sie macieynski?prosze o odp

 • Dorota Pawłowska 2012-12-02 21:47:39

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam mam pytanie. Mój mąż sam pracuje my jesteśmy na jego utrzymaniu(czyli ja i dwójka naszych dzieci) zarabia on 2500 zł. Mamy komornika na wypłacie który zabiera połowe wypłaty. Czy w takiej sytuacji moge starać sie o zasiłek rodzinny? Prosze o szybką odpowiedź. Dziękuje

 • mb 2012-11-19 14:17:41

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam! Jestem w tej chwili na maciezynskim ale mam zamiar skorzystac z urlowu wychowawczego zarabiam razem z mezem najnizsza krajowa tj.2193,3 razem czy mamy szanse na jakis zasilek wychowawczy

 • marikaa29 2012-11-19 10:29:31

  Pomóżcieeee!!!

  Może zacznę od początku.Jestem mężatką-nie pracuje.Od 4 lat nie otrzymuje zasiłku rodzinnego.Mąż 4 lata pracował w dużej firmie i miał wysokie zarobki,które przekraczały dochód na jedną osobę.Pieniądze pobieraliśmy w Z Urzędu Skarbowego przy rozliczeniu rocznym.W sierpniu zmienił pracę,ma niższe zarobki które nie przekraczają dochodu-czy mogę starać się o rodzinne na dzieci??Z tego co wiem będą rządać rozliczenie z 2011 roku a tam zarobki przekraczają dochód na osobę:-(Za ten rok jak się bede rozliczać to we wrześniu opieka znowu mi nie przyzna bo za wysokie mimo że mąż dajmy na to rok pracuje w innej firmie?Jak to jest z tym naszym pożal się boże pojebutanym kraju!!!!Mam jeszcze jedno pytanie.Otóż jestem mężatką ale pierwsze dziecko mam z innym mężczyzną i moj mąż nie jest jej biologicznym ojcem,mój były partner miał zasądzone alimenty których nie płacił,dostawałam wtedy z funduszu alimentacyjnego pieniądze gdy mąż miał niskie zarobki.Teraz ojciec mojej córki nie żyje,nie ma renty po nim ponieważ uzasadnili że on popełnił samobójstwo i nie uwzgędnia się moja córka do otrzymania renty.

 • jestem Pan Ricard 2012-11-15 14:12:04

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Hello, Aby prawidłowo się przedstawię, jestem Pan Ricardo leo prywatny pożyczkodawca i dać się pożyczki na 3% stopy procentowej. To jest szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybką pożyczkę. Istnieje wiele z tam szukasz możliwości finansowych lub pomocy na całym miejsca i nadal jeszcze nie są w stanie zdobyć. Ale to finansowy szansą na drzwi kroku i jako takie nie można sobie pozwolić przegapić tej okazji. Ta usługa jest renderowanie zarówno osoby fizyczne, spółki, mężczyzn i kobiet.Kwota kredytu Dostępne zakresy od każdej kwoty wyboru Więcej informacji skontaktować się z nami poprzez e-mail: ricardoloanfirm@gmail.com FIRST potrzebne informacje Imię i nazwisko .................................... Osobisty numer telefonu ............................ Kraj ........................................... Adres ...................................... Państwo .............................. Wiek ............................................. Czy stosowane przed? ....................... Stan cywilny ................................. Kwota kredytu potrzebna jako pożyczki ..................................... Czas trwania kredytu ................................. Zawód .................................... Miesięczny dochód ............................. Radością oczekujemy szybkiej odpowiedzi, Warm Regards, Pan Ricardo

 • Marlena 2012-11-09 13:52:51

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam moja sytuacja jest taka,, że mój mąż pracuje, a ja jestem na kuroniówce. W ubiegłym roku urodziłam dziecko w sierpniu a, umowe miałam tylko do lipca więc mój pracodawca mi tylko przedłużył na czas rozwiązania ciąży. Macieżyński wykorzystałam. Więc moje pytanie jest takie, czy należy mi się zasiłek wychowawczy? I jakie kryteria muszę spełniać, aby otrzymać taki zasiłek? Z góry dziękuję za odpowiedż. Pozdrawiam.

 • Kasik 2012-11-05 17:18:02

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam, czy ktoś mi odpowie? Otóż wniosek o zasiłek wychowawczy złozyłam 29 września. Dziś jest 5 listopad, nie mam ani odpowiedzi, ani zasiłku. Czy te 30 dni to ma być kalendarzowe z pominięciem sobót i niedziel, oraz świąt, czy 30 dni ogólnie. Dziękuję za odpoiedź.

 • annika 2012-10-31 20:03:17

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  @Kamila - na pewno możesz ubiegać się o zasiłek, który będzie wypłacał Tobie ZUS (nie pracodawca, bo Twoja umowa już się skończyła)

 • anulka 2012-10-29 11:24:50

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam,miałam umowę o pracę do dnia porodu czyli do 05.06.2012,obecnie jestem na urlopie macierzyński który niedługo się kończy.Czy przysługuje mi urlop wychowawczy,jeśli tak to jak o niego się starać.Z góry dziękuję .

 • Paula 2012-10-26 13:55:00

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam. Mam ukonczone 18 lat nie mieszkam juz z rodzicami. Ucze sie dalej czy moge starac sie o kakis zasile?

 • Kamila 2012-10-23 12:27:45

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam . Wlasnie sie dowiedzialam ze jest cos takiego jak dodatkowy macierzynski i chcialabym sie dowiedziec czy moge sie o niego starac a jak tak to w jaki sposob tzn gdzie skladac wniosek i jakie dokumenty potrzebuje? A wiec moja sytulacja wyglada tak: Bylam zatrudniona na okres od 15.11.11r do 15.02.12r. na unowe o prace ,w miedzy czasie dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i od 12.01.12r. poszlam na L4. Pracodawca przedluzyl mi umowe od konca pierwszej umowy do dnia porodu. Urodzilam 13.06.12r synka i obecnie przebywam na urlopie macierzynskim ktory po 20 tygodniach konczy sie 27.11.12r. I teraz pytanie czy pomimo tego ze umowa zakonczyla sie z dniem porodu to czy moge sie starac o dodatkowy macierzynski czyli dodatkowe 4 tygodnie platne? I czy moglabym sie starac o wychowawcze? bo z koncem macierzynskiego zostajemy calkowicie bez jakichkolwiek dochodow bo chlopak niemoze znalesc pracy. Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje. Z gory dziekuje.

 • marzena 2012-10-22 19:59:17

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Witam, obecnie jestem na urlopie wychowawczym i pobieram z gminy zasilek rodzinny wraz z dodatkami. Czy jesli przeprowadze sie do tesciow do innej gminy a moje mieszkanie wynajme (dochod nie bedzie przekraczal 539zl/os) to czy nadal moge otrzymywac ten zasilek z gminy w ktorej jestem zameldowana/mieszkalam?

 • syla 2012-10-22 15:33:49

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  Mam pytanie jeżeli chodzi o macierzyńskie w 2013 ma nastąpić zmiana ale gdzieś w połowie roku dopiero a jeżeli ja urodze w styczniu to już mnie nie będzie obowiązywało tylko tych co urodzą w lipcu? czy normalnie będzie mi przysługiwał

 • tośka 2012-10-12 11:44:55

  Re: Zasiłek wychowawczy 2012/2013 - kto go dostanie?

  świetnie! :) przy stawce 504 na osobę juz bym się nie załapała, ale w kwocie 539/osoba się mieszczę! :)))

 • Daria 2012-10-04 10:21:43

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam :-) Jetem matką trójki dzieci. 02.11.2011 rok urodziłam bliźniaki. Właśnie skończył mi się urlop macierzyński i staram się o wychowawcze. Nie przekraczamy z mężem dochodów i chciałam się zapytać czy przysługuje nam świadczenie na każde dziecko po 400 zł (chodzi oczywiście o bliźniaki)? Z tego co wiem to tak, tylko nie jestem pewna. Bardzo prosiła bym o pomoc w tej sprawie

 • Dora 2012-10-02 10:55:11

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Jestem samotną matką ,nie mam alimentów , może ojciec będzie płacił jakąś sumę dobrowolnie,ale może ktoś mi odpowie bo nie rozumiem. Czy dostanę zasiłek wychowawczy. Jestem zatrudniona, w ciąży byłam na zasiłku chorobowym, teraz na macierzyńskim. Jeśli dostarczę dochody ze skarbówki to oczywiście ,że przekroczę próg. Ale ja teraz będę potrzebowała pomocy. Za 4 m-ce nie będę miała środków do życia.

 • matka polka 2012-07-18 16:41:35

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  to wszystko jest banalnie śmieszne. mam trójkę dzieci właśnie jestem na wychowawczym i nic mi się nie należy, dlaczego że pensja mojego męża przekracza te śmieszne 504zł na jednego członka rodziny i co z tego jak od 10 lat porykamy się z kredytami zaciągniętymi na spłatę innych kredytów i tak w kółko i nikogo to nie obchodzi że ludzie mają problemy finansowe i tak naprawde na życie nie zostaje nic ale świstek wypocin to świstek wypocin.to nic że problemy się zaczeły jak mąż stracił pracę i trzeba było jakoś sobie radzić bo z jednej pensji to tylko do piachu...chociaż i to nie bo nawet na trumne by nie starczyło. jak ja nie nawidzę tego kraju czemu nikt nie podliczy ludziom ile wydają na szkołe na ubranie itd. na na te wszystkie potrzeby codzienne, a o kształceniu dodatkowym to już lepiej nawet nie myśleć... ach szkoda moich nerwów na to wszystko przez nasz kochany kraj nigdy nie wyjdziemy z dołka....

 • Marlena 2012-05-22 13:46:25

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam Jestem na urlopie macierzyńskim mój dochód przekracza 504 zł na osobę, jestem jednak matką samotnie wychowującą 3 dzieci, 2 są z związku który zakończył się kilka lat temu rozwodem, na dzieci mam przyznane w sumie 350 zł alimentów. Obecne dziecko mam z innego związku, nie mamy ślubu nie mieszkamy razem i nie mam przyznanych alimentów. Czy w sytuacji jedynego żywiciela rodziny, samotnej matki jest szansa na płatny urlop wychowawczy, mimo że dochód w 2011 roku przekroczy 504 zł na osobę?

 • olga 2012-05-14 18:14:13

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Dzień dobry mam takie pytanie co do zasiłku na urlopie wychowawczym, wcześniej pracowałam na umowe o prace gdy zaszłam w ciąże poszłam na chorobowe a po urodzeniu na macierzyńskie teraz obecnie jestem od tygodnia na uropie wychowawczym mój mąz pracuje a ja na tą chwile nie mam z kim zostawić dziecka i chciałabym się dowiedzieć czy należy nam sie ten zasiłek i na jakiej podstawie on jest liczony??? czy od momentu jak poszłam na wychowawcze czy biorą dochody z całego roku?

 • Michalina 2012-02-08 17:49:24

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam. Jakie są wymogi żeby otrzymać wychowawcze? Czy brane są pod uwagę zarobki za poprzedni rok, czy na ta chwilę, czyli jak już dziecko jest i Ja nie mam pracy (jestem po macierzyńskim) i pracuje tylko mąż? Dla przyszłych mam lepsza jest umowa o pracę na czas nieokreślony na pełny etat czy na 3/4 etatu? bardzo proszę o odpowiedź...

 • karolina 2012-01-13 11:52:57

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam i prosze o pomoc.w styczniu 2011 urodziłam córkę,w czerwcu byłam zmusona podjąc prace.Sama wychowuję dziecko.Nie mam sądownie przyznanych alimentów. Czy należy mi się zasiłek wychowawczy w 2012?

 • m*a 2012-01-11 16:18:08

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Jak są dochody liczone osoby przebywającej na urlopie wychowawczym od 1.5 roku i majacej umowe o dzieło w kwocie za pierwszy miesiąc 900zł neto. Wcześniejsza kwota wzięta do wniosku to 350 zł na osobę.

 • Zbulwersowany Tat 2012-01-08 06:52:55

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam! To dla kogo jest ten zasiłek? Bo Trzeba przepracować conajmniej 6 miesięcy, żeby go dostać??? I moja Żona tyle pracowała, ale skoro tyle pracowała i ja też za najniższa pracowałem, to nasze dochody to około 2000zł netto, więc nie ma szans na zasiłek..... ale to było wtedy.... a teraz logiczne, że nie wracając do prac nie ma dochodu żadnego!!! CO za kretyn to ustanowił????? W jakim Państwwie My żyjemy.... co kogo interesuje jak mi się żyło i Żonie, skoro, to dotyczy tego okresu po urodzeniu się Synka!!!! Czyli teraźniejszości!!! My teraz nie mamy pieniążków, a kiedyś mieliśmy!!! Czy ktoś to rozumie>????

 • Marzena 2011-11-14 14:31:03

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam mam pytanie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy, niestety los chciał i zaszłam w ciazy, czy mogę sie ubiegać z Zusu o jakiekolwiek pieniądze - chorobowe? Mój facet pracuje, lecz nie jestesmy po ślubie. 7maja 2009 do 30września2010r - pracowałam jako asystentka na poczcie polskie od tego czasu nie mogę znaleź pracy legalnej. I jestem zarejestrowana u Urzedzie Pracy.

 • Wiola 2011-11-04 11:54:08

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  witam! urodziłam dziecko w lipcu a umowę w pracy miałam do sierpnia. teraz jestem na zasiłku macieżyńskim z zus-u który skończy się w grudniu.czy będę mogła ubiegać się o zasiłek wychowawczy jeżeli skończyła mi się umowa.

 • niunia1319 2011-10-24 09:28:19

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  witam mam pytanie czy jak mi przekracza 3 zł to czy dostane zasilek rodzinny ??????????????

 • Beata 2011-10-15 11:22:12

  Do Anny

  Dodatek z tytułu korzystania z urlopu wychowawczego przysługuje przez 24 miesiące. Inaczej jest jeżeli dziecko ma orzeczoną niepełnosprawność wtedy pieniążki otrzymuje się przez 36 miesięcy i dodatkowo można skorzystać z dodatkowego urlopu wychowawczego płatnego w wymiarze 36 miesięcy ( czyli łącznie 72 miesiące. Urlop dodatkowy przysługuje do ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Proszę sprawdzić od którego dnia poszła Pani na urlop wychowawczy, gdy7ż nie napisała Pani tej daty.

 • anna 2011-10-12 13:23:09

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam urodziłam Syna 02.08.2009r i jestem na urlopie wychowawczym do 31.12.2012r Do kiedy będą mi przysługiwać pieniążki?Ponieważ nie przekraczamy progu.

 • Edyta-pomorskie 2011-10-09 21:40:49

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Proszę o pomoc: 30 września 2011r kończy mi się umowa na czas określony,(pracowałam na umowie 1 rok i 1 miesiąc) jestem w ciąży i rozwiązanie mam na listopad 2011.Jestem po ślubie 4 mies.Wiem że przysługuje mi prawo do zasiłku macierzyńskiego po urodzeniu dziecka i że umowa zostaje przedłużona do dnia porodu.Moje pytanie brzmi: czy mam prawo do urlopu wychowawczego, czy mogę się o niego ubiegać od pracodawcy?

 • Beata 2011-10-03 19:22:15

  Proszę o pomoc-zasiłek wychowawczy

  Od 15 października idę na urlop wychowawczy. W tym okresie zasiłkowym nie miałam przyznanego świadczenia rodzinnego, bo za "dużo" zarobiliśmy. Na nowy okres zasiłkowy złożyłam już dokumenty a na październik kazano mi przyjść na początku października. I poszłam dzisiaj, tylko okazało się, że przyjmująca dzisiaj strony inna Pani powiedziała, że za październik nie dostanę pieniędzy więc mam nawet nie składać wniosku, ponieważ w tym miesiącu jeszcze mam dochód i dochód utracony będzie liczony dopiero od kolejnego miesiąca. Proszę o pomoc czy ktoś był w takiej sytuacji?Bo z tego wynika, że źle zrobiłąm, bo mogłam iść od 1-go i z dodatkami dostałabym więcej pieniędzy niż za te parę dni dostanę wypłaty.

 • mamaNAwychowawczy 2011-09-14 14:25:24

  do nati

  Niestety, ale bez umowy o pracę nie możesz starać się o wychowawczy. Urlop wychowawczy jest uprawnieniem pracowniczym i przysługuje wyłącznie osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę.

 • mamaNAwychowawczy 2011-09-14 14:21:45

  do katarzyna

  Opieka społeczna do przyznania zasiłku rodzinnego potrzebuje komplet dokumentów, nie przeprowadza żadnego wywiadu środowiskowego. A to z kim mieszkacie nie ma znaczenia - kryterium określa wyraźnie: "dochód na członka rodziny" a nie dochód na każdą osobę zamieszkującą pod jednym adresem

 • mamaNAwychowawczy 2011-09-14 14:18:52

  Do angelikaorzi

  Czy jest Pani oprócz własnej działalności również pracownikiem u pracodawcy? Karmienie piersią nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o wychowawczy (kobiecie karmiącej przysługuje przerwa w pracy na karmienie jeśli zdecyduje się wrócić na pełny etat do pracy). Obowiązkiem pracodawcy jest udzielić wychowawczego, więc nie może tego odmówić.

 • mamaNAwychowawczy 2011-09-14 14:09:45

  do Aleksandry

  Niestety, ale jest to zgodne ze stanem prawnym. O każdej zmianie dochodu ( podwyżka, ale również cięcie pensji) musimy zawiadomić ops i wtedy od nowa zostaje wyliczona podstawa przyznania zasiłku. Zgadzam się że nie jest to logiczne, ale niestety zgodne z prawem.

 • Monika 2011-09-11 09:08:10

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  W pazdzierniku 2010r dostałam umowę na rok czasu.W między czasie zaszłam w ciąze i praktycznie od grudnia przebywałam na zwolnieniu lekarskim ,aż do czasu rozwiązania.Urodziłam w czerwcu tego roku .Do listopada pobieram maciezyński z Zusu.Pracodawca nie przedłuzył mi umowy,także z koncem maciezyńskiego jestem bez pracy.Mam jeszcze 10 letniego syna i tylko mąz pracuje i zarabia minimum.Czy w takim wypadku mogę sie ubiegać o zasiłek wychowawczy z Mopsu.

 • Adam 2011-09-09 12:20:22

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Jestem ojcem trojga dzieci ,wraz z małżonkom pracujemy, nasze dochody to około 5500zł Brutto. co na rękę daje ok. 3600zł. za mieszkanie płace 500zł samego czynszu do tego media ok.800zł. najmłodszy syn chodzi do przedszkola. 504 zł Brutto na osobę od 2005r śmiech na sali kto za takie pieniądze jest w stanie utrzymać pięcio osobową rodzinę. Pozdrawiam Pana Premiera. Rząd nie ma czasu na zajęcie się sprawami rodzin w Polsce bo musi zajmować się badaniem prac komisji która bada prace innej komisji i w ten sposób mija kolejna kadencja,a polska rodzina i tak da sobie rade.

 • Nati 2011-09-08 21:12:43

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  witam.Obecnie jestem na chorobowym bo spodziewam sie dziecka i mam termin na grudnia 2011r.umowe mi przedluzyli do dnia porodu.Czy ja moglabym sie starac po maciezynskim o urlop wychowawczy skoro nie bede miec umowy o prace?A umowe mam na pelen etat i w sierpniu minol rok jak jestem zatrudniona w tej samej firmie?pomozcie mi

 • Mrs Noreen 2011-08-23 14:42:31

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam, czy potrzebujesz kredytu? jeśli wrócisz do nas e-mailem: gallnoreeen01@gmail.com uzyskać więcej informacji.

 • katarzyna 2011-08-22 22:08:11

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam mam pytanie.Jestem już po urlopie maciezynskim ale z powodów zdrowotnych nie mogłam wrócić do pracy,po zwolnieniu będe chciała iść na wychowawczy,czy przysługuje mi zasiłek rodzinny jeżeli moje dochody nie przekraczaja 504 zł.Mąz pracuje,mieszkamy z teściami ale utrzymujemy sie sami?Jeżeli tak to czy z opieki będą wtedy jakies robić wywiady prosze o odpowiedz jak to obecnie jest w naszym kraju.Pozdrawiam

 • Jadwiga Wieruszew 2011-08-22 09:58:51

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Pobieram zasiłek wychowawczy od siedmiu lat. Mam dziecko niepełnosprawne, orzeczenie komisji lekarskiej o niepełnosprawności ważne jeszcze rok, Obecnie dochód przekroczy mi o 25,-. Czy ten ostatni rok będę mogła jeszcze otrzymać zasiłek wychowawczy?

 • angelikaorzi 2011-08-02 16:09:10

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam. Jestem włascicielką jednoosobowej działalnosci gospodarczej i opłacam składkę ZUS. Właśnie skończył mi sie urlop macierzyński. w dalszym ciągu karmię dziecko piersią. Czy przysluguje mi urlop wychowawczy i jeżeli nie to dlaczego tak jest ??

 • kasia 2011-07-28 14:17:38

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  witam mam problem i nie wiem jak go rozwiązać!jestem na urlopie wychowawczym 14miesięcy i dziś dostałam pocztą zwolnienie z pracy w celu likwidacji zakładu.Umowę miałam do 06.2012.Staram się o rodzinne na nowy rok na dwójkę dzieci i na zasiłek wychowawczy na córkę.Lecz zostałam zwolniona i nie wiem czy będzie mi sie należał dalej skoro nie mam już umowy.prosze o pomoc.kasia

 • Aleksandra 2011-07-11 14:15:33

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam, mam problem z otrzymaniem zasiłku wychowawczego. W czerwcu złożyłam wniosek o przyznanie zasiłku i otrzymałam informację, że mi się nie należy. W 2009 roku zarobki męża wyniosły 16.000zł, w 2010r podobnie. W lutym 2011r rozpoczął nową pracę i miesięczny dochód netto wynosi 2083zł. MOPS odpisał, że w związku z rozpoczęciem nowej pracy zarobki z 2009r uległy wyzerowaniu i przyjęli, że miesięczny dochód netto w 2009 roku jest taki jak za pierwszy pełny przepracowany miesiąc 2011r - czyli 2083zł. Czy jest to zgodne z przepisami? Nadmienię, iż na wstępnie pisma napisali, że o przyznaniu zasiłku liczą się dochody za 2009r. A oni policzyli za 2011r! Proszę o pomoc Pozdrawiam Aleksandra

 • Lucyna 2011-06-16 10:26:52

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam mam pytanie. Pracowałam w firmie która upadła, koniec wypowiedzenia miałam do dnia 30.03.2011r w tym czasie byłam na macierzyńskim po ustaniu stosunku pracy dalej przebywałam na macierzyńskim ale zasiłek ten wypłacał mi Zus, macierzyńskie skończyło mi sie 12.06.2011r i w związku z tym moje pytanie brzmi Czy moge starać sie o zasiłek wychowawczy płatny z Mops-u i czy wogóle mi sie nalezy? Dodam jeszcze że mąż pracował w tej samej firmie i również utracił prace i jest osobą bezrobotną.

 • Agata 2011-05-20 11:51:50

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Od 12.05.2011 jestem na wychowawczym (Umowa na czas nieokreślon)moje dochody za 2009 to 22 tyś męża 5,5 tyś czy należy nam sie zasiłek z opieki społecznej? Czy moje dochody zalicza się jako środki utracone czy nie? I czy każda opieka społeczna inaczej oblicza dochody ponieważ koleżanka będąc a lepszej syst finansowej otrzymuje z opieki w swojej miejscowości pieniązde,a mi podobno sie nie należy. Proszę pomóc mi to zrozumieć.

 • Magda 2011-05-18 13:18:56

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Mam pytanie jeżeli chce iść na urlop wychowawczy od czerwca 2011r za który rok muszę przedstawić dochody 2009czy 2010?

 • j.22 2011-05-16 12:50:45

  napewno tak wyhląda rodzina która ma zasiłek wychowawczy! (popatrz na zdjęcie)

  Pracuje mój mąż a ja mam 1/8 etatu. Urlop macieżyński i wychowawczy dostanę ale zasiłu juz nie bo przekacza on 10 zł na osobę! Dotego oboje studiujemy i tego już nikt mam nie odliczy a co miesiąc trzebanatestudia odłożyć by spłacać raty. Żenujący jest ten próg! Ciekawe czy ci którzy konstrują te ustawy i byli w takiej sytuacji jak większość ucziwych rodzin gdzie te kila, kilkadziesiąt złotych jest przekroczone też by tak myśleli! Takie zaiłki dostaje rodzina patologiczna, w której są dzieci niczemu winne,którym bardzo współczuję. Ich rodzice niestety to przepiją albo kupią papierosy... Żadko ta rodzina w której naprwdę jest potrzebna pomoc i priorytet jakim są dzieci. Dla na 400zł to bardzo dużo...

 • Monia 2011-05-13 12:12:22

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Mam pyt. jestem zatrudniona w firmie 3 lata(umowa na czas nieokreslony),obecnie przebywam na L4,w lipcu urodze dziecko.Przysluguje mi urlop macierzynski,ale chce tez skorzystac z urlopu wychowawczego,ktory zacznie mi sie w lutym 2012r.Czy bedzie mi przyslugiwac zasilek wychowawczy skoro za rok 2011 bede miala dochod przekraczajacy 504 zl. natomiast juz od lutego beda tylko zarobki meza. Prosze o odp.

 • agnieszka 2011-05-04 12:30:14

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  mam dwójkę maluchów, jedno 16 miesięcy , drugie 4 miesiące, ( ciąża po ciąży)brak perspektyw na żłobek,żadnej pomocy ze strony rodziny wszyscy są dobrze po 70-tce na emeryturach w dodatku tak niskich że sami ledwo dają radę, kończy mi się urlop macierzyński, prawdopodobnie będę musiała przejść na wychowawczy bo nie mam z kim zostawić dzieci. Nie stać nas na opiekunkę a i ze żłobkiem byłoby ciężko nie przeżyjemy z jednej pensji męża bo starcza na opłaty a prawdopodobnie nie przysługuje mi nawet zasiłek, więc z osoby przyzwoicie zarabiającej gdzie dawaliśmy sobie radę pojawienie się dzieci spowoduje że będę musiała zwrócić się do mops`u bo polityka prorodzinna i przepisy zus nie pozwolą mi godnie wychować dzieci? Może macie jakąś radę na to, bo może nie wzięłam czegoś pod uwagę , coś pominęłam?

 • x 2011-04-11 11:38:11

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  trzeba pojsc do opieki

 • Agnieszka 2011-04-04 11:03:26

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Obecnie wróciłam z macierzyńskiego który skończyłam 14.02.2011 później wykorzystałam zaległy urlop i 15.03.2011 wróciłam do pracy nasza firma na zostać przejęta + redukcja etatów i szykują się zwolnienia um. mam na czas nieokreślony ale mam najkrótszy staż pracy i pierwsza jestem w kolejce. Czy mogę starać się o wychowawczy aby załapać się przed zwolnieniami czy w czasie wymówienia mogę ubiegać się o urlop wychowawczy. Mój mąż jest na bezrobotnym bez prawa do zasiłku mamy dwoje dzieci 3 letnie i 7 miesięczne.Proszę o pomoc.

 • iwona 2011-03-23 11:47:36

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  To jest jedno wielkie złodziejstwo nasze PAŃSTWO wie jak okradać matki i pozbawiać je złudzeń!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zasiłek wychowawczy powinien należeć się każdej matce!!!!! Prorodzinne państwo dobre he he he. Ciekawe gdzie? Może dla posłów, senatorów to owszem, tylko ktoś zapomniał o rodzinach którym się nie przelewa a przekraczają magiczny dochód 504 złote na osobę!!!

 • aga 2011-03-17 15:24:11

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  witam. Mam pytanie czy przysługuje mi zasiłek wychowawczy jeśli przepracowałam trzy miesiące zaszłam w ciąże i poszłam na zwolnienie lekarskie. teraz jestem na macierzyńskim i nie wiem co dalej robić?

 • Dorota 2011-03-11 15:21:34

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam . Jeatem bezrobotna mieszkam z rodzicami i z siostrą rodzinny dochod nie przekracza 500 zł na osobę . Ojciec dziecka uznał syna i płaci mi dobrowolne alimenty ale nie jestesmy razem czy przysługuje mi zasiłek wychowawczy albo dla samotnej matki ?

 • Iwa 2011-03-07 13:13:19

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  wITAM MAM PYTANIE 2 LATA TEMU URODZIŁAM DZIECKO WYKORZYSTAŁAM URLOP MACIERZYŃSKI I 4 MIESIĄCE URLOPU WYCHOWAWCZEGO .Po wykorzystaniu tych 4 miesiecy wróciłam do pracy pracuje do tej pory chodz w połowie stycznia syn zaczoł mi chorowac i do dziś jestem na opiece chorobowej na dziecko planuje pójśc dalej na wychowawcze jak mam to zrobić? proszę o pomoc

 • JOANNA G 04.03. 2011-03-04 09:31:32

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  WITAM.MAM PYTANIE:CZY NALEZY MI SIE ZASILEK RODZINNY I URLOP WYCHOWAWCZY JESLI NIE ZYJE Z MEZEM ALE NIE MAM ROZWODU,CZY JEGO DOCHOD BEDZIE POTRZEBNY?

 • Daria 2011-03-03 00:54:30

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam mam pytanie czy jezeli jestem na umowie o prace pracyje na pol etatu na reke mam wyplaty 600zl czy nalezy mi sie zasilek wychowawczy platny moz nie pracuje.

 • Ewa 2011-03-01 12:01:54

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Chciałam się odnieść do wypowiedzi Basi.Tak jest i w moim przypadku ,przecież jak skończy się macierzyński to jakim cudem można mieć jakiekolwiek dochody nie pracując (sprawując opiekę nad dzieckiem) to dlaczego Mops żąda zaświadczenia o dochodach z roku poprzedniego gdzie tu wogóle sens?

 • angelika 2011-02-28 15:52:03

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam obecnie przebywam na urlopie wypoczynkowym do 7 kwietnia i jestem już po urlopie macierzyńskim,umowe o prace mam podpisana do konca czerwca tego roku,czy możliwe jest to że zaklad moze zerwac ze mna umowe i nie otrzymam już wychowawczego?Bardzo proszę o pomoc,bo jestem w trudnej sytuacji,mam dwóch synów jeden ma 8 lat a drugi 6 miesięcy w dodatku jestem matką samotnie wychowującą dziecko.

 • EWELINA 2011-02-15 16:54:43

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Od 26.04.10r do 12.12.10r przebywalam na u.macierzynskim,.30.09.10 dostalam swiadectwo pracy, poniewaz firma zmienila wlasciciela i nazwe, i od 01.10.10r mam nowa umowe z innym wlascicielem. W grudniu 2010r zlozylam wniosek do MOPS o przyznanie zasilku wychowawczego, i w dokumencie ze ZUS-u o pozostawaniu w ubezpieczeniu mam napisane,ze widnialam w ZUS-ie do 29.09.10.To czyli ten 30.09.10 mam przerwe w pracy. Nie wiem co mam teraz zrobic bo MOPS twierdzi ze nie nalezy mi sie urlop wychowawczy. PROSZE O POMOC.

 • Bozena 2011-02-15 11:34:14

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam i proszę o odpowiedź na pytanie: jeżeli wniosek o przyznanie zasiłku wychowawczego został złożony w Gminie w dniu 04 lutego 2011 r. to od którego miesiąca otrzymam zasiłek, w Gminie powiedzieli , że za m-c luty już nie dostanę, a ja się z tym nie zgadzam, ponieważ w m-cu lutym nie mam już żadnych dochodów, a wcześniej urzędnik doradził mi żeby złożyć w m-cu lutym.

 • Joanna 2011-02-14 16:12:29

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam, Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, który jest płatny do 18. grudnia 2011 przy czym zaszłam w ciążę, a termin jest na 15. września 2011, czy na drugie dziecko będzie mi przysługiwał płatny urlop wychowawczy, czy musi być jakiś okres przepracowany. Umowa o pracę na czas określony, który się kończy 31. grudnia 2013

 • Joanna 2011-02-14 15:57:45

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam, Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, który jest płatny do 18. grudnia 2011 przy czym zaszłam w ciążę, a termin jest na 15. września 2011, czy na drugie dziecko będzie mi przysługiwał płatny urlop wychowawczy, czy musi być jakiś okres przepracowany. Umowa o pracę na czas określony, który się kończy 31. grudnia 2013

 • Martyna 2011-02-12 00:22:28

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam!!! niewiem czy w mojej sytuacji moge sie ubiegać o wychowawczy jeśli mąż pracuje a ja mam umowe na stałę i chcę wziąść urlop wychowawczy. Czy zlicza się męża dochód i mój?? czy tylko męza bo po macieżyńskim ja zosane bez dochodu. Prosze o odp.

 • Basia 2011-02-06 05:00:31

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Zła interpretacja - w momencie kiedy jestem na wychowawczym mój dochód na członka rodziny nie przekracza kwoty bazowej, ale w zeszłym roku kalendarzowym jak pracowałam przekraczał. Czyli w momencie kiedy potrzebuję pomocy z uwagi na kryteria dochodowe po prostu jej nie dostanę. Ps Zasiłek wychowawczy to nie zasiłek dla bezrobotnych - coś tu ustawodawca pomylił.

 • LS 2011-01-29 10:29:55

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  Witam mam pytanie ponieważ obecnie przebywam na macierzynskim i wnet będe chciała iść na wychowawcze,czy przysługuje mi zasiłek rodzinny jeżeli moje dochody nie przekraczaja 504 zł a mąz obecnie sie uczy ,mieszkamy z teściami ale utrzymujemy sie sami ?.Jeżeli tak to czy z opieki będą w tedy jakies robić wywiady prosze o odpowiedz jak to obecnie jest w naszym kraju.Pozdrawiam

 • anetka 2011-01-24 11:45:09

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  czy dochody z macierzynskiego sie utraca do urlopu wychowawczego?

 • agnieszka 2011-01-14 16:07:50

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  witam moje pytanie to takie.Przebywa na urlopie wychowawczym na syna do pażdziernika 2010 wtedy będzie 20 miesiąc bo decyzję dostałam 2 na 10 mies.Składałam na 2 lata nie wiem czy zaś dostanę jeszcze te 4 mies brakujące do 2 lat?Ale problem mam taki że zaszłam teraz w ciąże i termin mam na pazdziernik 2011 czy po urodzeniu należeć mi się będzie zasiłek macierzyński i płatny wychowawczy do końca trwania mojej umowy o prace którą mam do grudnia 2012

 • agnieszka 2011-01-14 16:02:51

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  pomuliłam rok wychowawczy mam do 2011 roku nie jak nap do 2010

 • agnieszka 2011-01-14 16:00:55

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  witam moje pytanie to takie.Przebywa na urlopie wychowawczym na syna do pażdziernika 2010 wtedy będzie 20 miesiąc bo decyzję dostałam 2 na 10 mies.Składałam na 2 lata nie wiem czy zaś dostanę jeszcze te 4 mies brakujące do 2 lat?Ale problem mam taki że zaszłam teraz w ciąże i termin mam na pazdziernik 2011 czy po urodzeniu należeć mi się będzie zasiłek macierzyński i płatny wychowawczy do końca trwania mojej umowy o prace którą mam do grudnia 2012

 • MONIKA GUZIEC 2011-01-14 14:40:22

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  WITAM mam pytanie.w ubiegłym 2010 roku pracowałam 2 miesiące po czym zostałam zwolniona, pózniej pracowałam miesiąc i zaszłam w ciąże po czym poszłam na chorobowe.Czy mam jakiekolwiek szanse ubiegac sie o wychowawcze?Bo słyszałam ze mam utracony dochód jak zostałam zwolniona,a pózniej jak przebywałam na chorobowym.

 • estera 2011-01-14 11:58:26

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  witam mam pytanie przed zajsciem w ciazy pracowałam 1.5 miesiaca , umowe o prace mam na 2 lata obecnie jestem na l4 czy po urodzeniu dziecka bedzie mi sie należał urlop macierzyński i wychowawczy

 • monika 2011-01-05 19:02:50

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  witam mam pytanie przez trzy lata miałam praktyki urodziłam dziecko w trakcie trwania umowy obecnie przebywam na macierzyńskim czy przysluguje mi prawo do zasilku wychowawczego??

 • DOROTA 2011-01-04 17:34:44

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  MIAŁAM UMOWĘ NA CZAS OKREŚLONY DO 31.12.2010.OD 7.08.2010 PRZEBYWAŁAM NA MACIERZYŃSKIM.PO POWROCIE DO PRACY DOPUSZCZONO MNIE DO PRACY TYLKO 3 DNI I PRACODAWCA POWIEDZIAŁ,ŻE NIE PRZEDŁUŻĄ MI UMOWY I WYSŁAŁ MNIE NA 2 DNI URLOPU (PONIEWAZ DO KOŃCA UMOWY TYLKO MI ZOSTAŁO DO PRZEPRACOWANIA) PONIEWAŻ NIE KORZYSTAŁAM Z URLOPU WYPOCZYNKOWEGO W 2010 ROKU-NIE PYTAJĄC SIĘ CZY JA CHCĘ TEN URLOP!!!.CZY PRZYSŁUGUJE MI URLOP WYCHOWAWCZY? CZY TAK POPROSTU MOGŁ MI NIE PRZEDŁUŻYĆ UMOWY?PROSZĘ O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!

 • kama83r 2010-12-18 00:34:19

  Re: Zasiłek wychowawczy 2011 - kto go dostanie?

  witam jestem w takiej sytuacji ze jestem samotna matka nie mam zatwierdzonych alimentow sadownie narazie przebywam na urlopie maciezynskim dodatkowym i bede skladac podanie o wychowawczy bedac dzis w mopsie dowiedzialam sie ze moge sie starac o zasilek wychowawczy bo nie bede miala innego dochodu, ale sprawa sie komplikuje gdyz jestem w zwiazku z innym mezczyzna( nie jest ojcem dziecka) od roku i planujemy wziac slub cywilny. moje pytanie brzmi czy po slubie z owym mezczyzna zasilek wychowawczy przepadnie czy nie????????


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
 • 0
 • 2
 • 5
 • 9
 • 7
 • 2
 • 1
 • osób

Opinie naszych klientów

 • Danka

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona z usługi portalu \"e-prawnik\". W pełni polecam ją wszystkim osobom potrzebującym merytorycznego i rzetelnego wsparcia prawnego, udzielonego w sposób dostępny i w pełni zrozumiały. W moim przypadku otrzymałam jeszcze dodatkowe uzupełnienie nurtującego mnie tematu.
 • Danuta

  ocena usługi:

  merytorycznie dobrze sprecyzowana porada, również cena usługi adekwatna do udzielonej porady.dzękuję bardzo
 • Justyna

  ocena usługi:

  Rzetelni prawnicy. Opinie wyczerpują temat. Polecam. Możliwość zadawania pytań do opinii to niecodzienne udogodnienie.
 • Małgorzata

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona z rzetelnie i kompetentnie sporządzonej opinii. Zapewne będę nadał korzystała z pomocy prawnej portalu
 • Sylwia

  ocena usługi:

  Odpowiedz jest czytelna, wyczerpujaca i uwzglednia wszystkie pourszone w zapytaniu kwestie.
 • Anna

  ocena usługi:

  Byłam pozytywnie zaskoczona jakością obsługi. Cena przystępna, a odpowiedź wyczerpująca a przede wszystkim w miarę prosto pisana (przystępnym językiem).
 • Elżbieta

  ocena usługi:

  Opinia profesjonalna, obsługa bardzo sprawna. Dziekuję
 • Maria

  ocena usługi:

  Bardzo rzetelna i profesjonalna opinia, która bardzo przybliżyła mi wyjście z sytuacji. Polecam Maria
 • Dorota

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuję za konkretną opinię polecam
 • Julian

  ocena usługi:

  Opinia wydana w ustalonym terminie, czytelnie, zrozumiale i profesjonalnie . Polecam !
 • Krystyna

  ocena usługi:

  Opinia Zamówioną opinię otrzymałam w wyznaczonym terminie po wcześniejszej wycenie. Sporządzona opinia była czytelna i zrozumiała . Mogłam też zadać dodatkowe, nurtujące mnie pytania, na które otrzymałam odpowiedź. Jestem bardzo zadowolona z usługi e-prawnik i na pewno skorzystam w razie potrzeby.
 • Hanna

  ocena usługi:

  Szybka odpowiedź na zgłoszone zapytanie. Dotrzymanie terminu przesłania pisma. Polecam. Hanna J
 • Wanda

  ocena usługi:

  Opinia bardzo szczegółowa, czytelna i konkretna. Wyjaśniła mi wszystkie moje problemy. Jestem ogromnie wdzięczna za pomoc. Wanda
 • Justyna

  ocena usługi:

  Znajomość przepisów prawa to atut, którym poszczycić mogą się nieliczni. Profesjonaliści w każdym calu. Przemiły kontakt, szybka reakcja na przedstawiony problem
 • Piotr

  ocena usługi:

 • Bożena

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuję za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie. Polecam wszystkim osobom ,mającym problem natury prawnej.Gorąco polecam. Bożena
 • Ireneusz

  ocena usługi:

  Polecam opinia zrozumiała, szybkie działanie zespołu, Oszczędność czasu i stresu z powodu nieznajomości prawa. Bardzo dziękuję.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane