e-prawnik.pl Porady prawne

Spory pracownicze

Pozostałe

Koncesje i zezwolenia

Pozostałe

Strajk listonoszy

7.6.2008

W związku ze strajkiem listonoszy prezentujemy oświadczenie Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej:

W związku z trwającym w różnych częściach kraju protestem pracowników Poczty Polskiej i wynikającymi z tej sytuacji utrudnieniami w dostępie do usług Poczty Polskiej bardzo serdecznie przepraszam naszych Klientów, prosząc jednocześnie o wyrozumiałość i zrozumienie. Zapewniam, że kierownictwo przedsiębiorstwa dąży do jak najszybszego przywrócenia pełnego zakresu działalności Poczty Polskiej.

Jednocześnie informuję, że wprowadzone zostały procedury awaryjne, których celem jest zminimalizowanie problemów spowodowanych akcją protestacyjną. W większości strajkujących placówek uruchomiliśmy okienka do wypłaty świadczeń emerytalnych i rentowych. Utworzony został również zastępczy transport, a część pracowników administracji przesunięta została do wpierania pracy eksploatacyjnej.

Ponadto bardzo dziękuję wszystkim pracownikom Poczty Polskiej, którzy nie uczestniczą w akcji protestacyjnej i wykonują z zaangażowaniem swoje codzienne obowiązki zawodowe, realizując społeczną misję narodowego operatora pocztowego.

Rzecznik Prasowy Poczty Polskiej
Zbigniew Baranowski

Decyzją Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej, Pana Andrzeja Polakowskiego, z dniem 4 czerwca 2008 roku - w związku z trwającą w Poczcie Polskiej akcją protestacyjną - wstrzymane zostało przyjmowanie następujących przesyłek pocztowych: 

  • POCZTEX w obrocie krajowym,
  • EMS w obrocie zagranicznym,
  • przesyłek z zawartością żywych roślin i zwierząt.

Bieżące dane na temat pracy placówek pocztowych uzyskać można w godzinach 8.00 - 20.00 pod następującymi numerami telefonów:

  • (0-43) 826-76-33
  • (0-43) 827-15-29

Źródło: http://poczta-polska.pl

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ