Zamień mundurek na mundur
W najbliższych dniach, w miejscach najbardziej uczęszczanych przez warszawiaków i mieszkańców okolicznych powiatów, pojawią się plakaty zachęcające młodych ludzi do wstąpienia do służby w Komendzie Stołecznej Policji. Na każdą osobę, które zdecyduje się zostać policjantem, czekają wolne miejsca w oddziale prewencji Policji, ruchu drogowym, wydziale konwojowym, a także w komendach rejonowych i powiatowych, np. na Pradze Południe, czy Wołominie.
Na wszystkich zainteresowanych służbą w Policji czekają pracownicy sekcji ds. doboru. Kandydaci do służby w Policji przechodzą najpierw postępowanie kwalifikacyjne, obejmujące m.in. testy sprawnościowe, badania psychologiczne, badania zdrowia i sprawdzenie niekaralności. Następnie kierowani są na przeszkolenie podstawowe. Po jego pozytywnym ukończeniu trafiają do wydziałów, komend i komisariatów garnizonu stołecznego.
Komenda Stołeczna Policji oferuje przyszłym policjantom stabilne warunki zatrudnienia. Na początek funkcjonariusz otrzymuje blisko 1,5 tys. złotych do ręki, po ukończeniu szkolenia podstawowego może liczyć na 2 tys. netto i jego pensja wzrasta z chwilą obejmowania kolejnych stanowisk oraz w momencie otrzymania wyższych stopni służbowych. Każdy funkcjonariusz ma precyzyjnie określoną ścieżkę rozwoju zawodowego. W trakcie służby kierowany jest na szkolenia specjalistyczne.
Służbę może podjąć w pobliżu miejsca zamieszkania. Kandydaci w podaniu o przyjęcie do Policji wskazują jednostkę, komendę rejonową lub powiatową, w której chcą pracować. Mogą również wybrać jeden z komisariatów specjalistycznych: metra warszawskiego, kolejowy, portu lotniczego Okęcie, rzeczny lub służbę w warszawskiej "drogówce". W zależności od liczby wolnych miejsc, istnieje możliwość zakwaterowania w hotelu policyjnym.
Policjantowi w służbie stałej przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego. Raz w roku funkcjonariusz otrzymuje równoważnik za umundurowanie w wysokości około 2 tys. złotych oraz nagrodę roczną w wysokości otrzymywanej pensji tzw. "trzynastkę". Policjantowi przysługują też dodatkowe świadczenia pieniężne: jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie (przy mianowaniu policjanta w służbie stałej) w wysokości uposażenia oraz nagrody i zapomogi. Funkcjonariusz może też skorzystać z urlopu dodatkowego z tytułu wysługi lub wieku. Prawa emerytalne nabywa już po 15 latach służby.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sekcji ds. doboru KSP, Warszawa, Al. Solidarności 126, tel. + 48 22 603-65-68, 603-75-38. Na przyszłych policjantów czekają wolne miejsca w oddziale prewencji Policji, ruchu drogowym, wydziale konwojowym, a także w komendach rejonowych i powiatowych, np. w na Pradze Południe i Wołominie. Mile widziane są osoby z wyższym wykształceniem i znajomością języków obcych.
Każdy, kto postanowi zostać policjantem, powiększy tym samym grupę ponad 8,7 tys. funkcjonariuszy pracujących w Komendzie Stołecznej Policji. Coraz częściej do służby w garnizonie stołecznym przyjmowani są młodzi ludzie z wyższym wykształceniem i znajomością języków obcych, głównie angielskiego, niemieckiego, czy francuskiego.
Źrdło: www.policja.pl, 16.06.2008, KSP
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?