Bony z ZFSŚ

Pytanie:

Czy ze środków zgromadzonych na Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych można zgodnie z prawem nabyć bony towarowe dla pracowników na święta? Dodam, iż mają być dla około 1/3 załogi, w różnej wartości uzależnionej od sytuacji rodzinnej pracowników.

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Istnieją dwie podstawowe zasady gospodarowania funduszem wyrażone w art.8 Ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Po pierwsze, świadczenia przyznawane z funduszu winny być uzależnione od sytuacji życiowej rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej. Po drugie, przyznawanie świadczeń musi być zgodne z obowiązującym regulaminem funduszu socjalnego. Jeśli oba te warunki są spełnione (a z pytania wynika, że przynajmniej pierwszy warunek jest spełniony) to nie ma przeszkód, aby formą świadczenia z funduszu były bony towarowe.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: