Import opon z USA

Pytanie:

"Sprowadzamy opony z USA. Jakie jest cło na import opon samochodowych z USA?"

Odpowiedź prawnika: Import opon z USA

Stawka celna na większość opon pneumatycznych, nowych, gumowych importowanych ze Stanów Zjednoczonych USA wynosi 4,50%. Dotyczy to w szczególności opon stosowanych w pojazdach samochodowych (włączając osobowo-towarowe, kombi i wyścigowe), w autobusach lub samochodach ciężarowych i w motocyklach. Z kolei stawka celna na opony stosowane w rowerach wynosi 4,00%.


Piotr Geliński

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy nr 10841; magister prawa (absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego).

Od 2002 r. zdobywał doświadczenie jako współpracownik znanych kancelarii prawnych i kancelarii doradztwa podatkowego. Od 2008 r. wykonuje zawód doradcy podatkowego obecnie w formie spółki doradztwa podatkowego;

Specjalizuje się w: udzielaniu porad, opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych; analizie obciążeń podatkowych i ich optymalizacji, planowaniu podatkowym; ocenie umów pod względem wynikających z nich obowiązków podatkowych; doradztwie w sporach z organami podatkowymi, podczas kontroli podatkowej i skarbowej oraz w postępowaniach z zakresu zobowiązań podatkowych, w tym także w postępowaniach sądowoadministracyjnych.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika