Parking podziemny a KŚT

Pytanie:

Do jakiej grupy KŚT należy zaliczyć parking podziemny?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych wynika, iż garaże i zadaszone parkingi zostały zaliczone do:
- grupy 1 - budynki i lokale (...),

- podgrupy 10 - budynki niemieszkalne,
- rodzaju 102- budynki transportu i łączności.

Co prawda rodzaj ten nie obejmuje parkingów w budynkach przeznaczonych głównie do innych celów nieklasyfikowanych odrębnie, jednak jeśli parkingi są klasyfikowane odrębnie, będą one mieściły się w powyższym rodzaju.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.2.2019

  Inwestycje w sektorze naftowym

  Rządowy projekt umożliwi realizację polityki rządu w sektorze naftowym, której celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

 • 4.1.2018

  Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • 31.3.2017

  Planowane zmiany w partnerstwie publiczno-prywatnym

  Projekt ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych innych ustaw trafił do konsultacji społecznych.

 • 17.12.2017

  Czy mikroprzedsiębiorstwa zapłacą za rewolucję w JPK_VAT ?

  Wtorkowe spotkania urzędników skarbowych z przedsiębiorcami i księgowymi, zobligowanymi od 1 stycznia 2018 do raportowania ewidencji zakupu i sprzedaży VAT w JPK - nie dają złudzeń. Rewolucja (...)

 • 16.7.2018

  Podatki gruntowe niezależne od infrastruktury liniowej?

  Rządowy projekt ustawy określa zasady opodatkowania gruntów (głównie leśnych), przez które przebiega infrastruktura liniowa służąca do przesyłania albo dystrybucji (...)