Po dwóch miesiącach pobytu w armii, a nie po trzech, mogą wypoczywać żołnierze odbywający zasadniczą służbę wojskową, nadterminową zasadniczą służbę oraz okresową służbę wojskową. Takie zmiany obowiązują od dziś według zmienionego rozporządzenia ministra obrony narodowej z 15 kwietnia 2009 r. w sprawie urlopów żołnierzy niezawodowych (DzU nr 64, poz. 542).
Poligon a wypoczynek żołnierza
Powiązane artykuły
Ekwiwalent za niewykorzystany urlop - kiedy przysługuje i jak go wyliczyć?
W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny. Zatem ekwiwalent (...)
Wczasy pod gruszą - co kryje się pod tym pojęciem?
Pracodawca w ramach działalności socjalnej może pomóc pracownikom, ich rodzinom, a także emerytom i rencistom, którzy kiedyś pracowali w danej firmie, w zorganizowaniu wypoczynku. Jest (...)
Urlop na żądanie - czyli co zrobić, jeżeli pracodawca nie chce dać Ci urlopu?
Kodeks pracy przyznaje pracownikowi prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Poza tym prawo to jest chronione w bardzo wysokim stopniu, a mianowicie pracownik nie może zrzec (...)
Zasady pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
Ustawa z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium określa zasady (...)
Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jakie konsekwencje?
Prowadzenie różnego rodzaju pojazdów pod wpływem alkoholu jest zachowaniem szkodliwym społecznie. Powoduje wiele negatywnych konsekwencji, zarówno dla prowadzącego pojazd, jak (...)