e-prawnik.pl Porady prawne

Dobra osobiste

Internauta zapobiegł tragedii

12.2.2009

Dzięki błyskawicznej reakcji internauty na ogłoszenie zamieszczone na portalu internetowym oraz natychmiastowym działaniom podjętym przez policjantów z bielańskiej komendy i komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim uniknięto tragedii. Młoda kobieta, która borykała się z problemami, postanowiła popełnić samobójstwo. W tym celu na stronie internetowej umieściła ogłoszenie o chęci zakupu większej ilości heroiny. Taka postawa obywatelska internauty zasługuje na duże uznanie. To godne naśladowania zachowanie jest jednocześnie dowodem na to, że ludzie nie są obojętni wobec problemów innych.

Do bielańskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował oficera dyżurnego, że przeglądając strony internetowe znalazł pewien portal i postanowił sprawdzić, jak on funkcjonuje. Przypadkiem natknął się na ogłoszenie kobiety, która poszukiwała osoby, która mogłaby jej dostarczyć większą ilość heroiny. Mężczyzna zaczął prowadzić korespondencję z kobietą. Po krótkiej wymianie zdań okazało się, że planuje ona popełnić samobójstwo.

Internauta od razu przekazał taką informację Policji, przesłał również korespondencję, jaką prowadził z zdesperowaną kobietą. Jedynym punktem zaczepienia do ustalenia tożsamości potencjalnej samobójczyni, był jej "nick" internetowy. Sprawa od razu trafiła w ręce kryminalnych z Bielan. W wyniku natychmiastowych czynności podjętych przez policyjnych specjalistów, udało się ustalić adres, pod którym zamieszkiwała osoba, która umieściła ogłoszenie.

Okazało się, że młoda kobieta mieszka w Międzyrzecu Podlaskim. Bielańscy kryminalni od razu skontaktowali się z funkcjonariuszami z komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskimi i przekazali im tę wiadomość. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres i zdołali odwieść kobietę od wcześniejszych planów. Zaproponowali też skorzystanie z pomocy psychologa.

Dzięki błyskawicznej reakcji internauty, jego obywatelskiej postawie oraz zdecydowanym i natychmiastowym działaniom podjętym przez policjantów z bielańskiej komendy i KP w Międzyrzecu Podlaskim tragedii udało się zapobiec. 

Źródło: www.policja.pl / KSP, 4 lutego 2009 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ