e-prawnik.pl Porady prawne

Dobra osobiste

29 Artykułów


73 Informacji


161 Pytań i odpowiedzi


81 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Ośmieszające zdjęcie w Naszej klasie

  "Jeden z moich znajomych opublikował bez mojej wiedzy i zgody ośmieszające mnie zdjęcie na portalu www.nasza-klasa.pl oraz www.fotka.pl. Co mogę zrobić, żeby to zdjęcie jak najszybciej zniknęło z sieci, jakie mam roszczenia w stosunku do tych (...)"

  Ośmieszające zdjęcie w Naszej klasie
 • Nagrywanie rozmów a naruszenie dóbr osobistych

  "Czy karalne jest nagrywanie, bez konkretnego celu, rozmów w których bierze udział min. nagrywający? Czy zatajenie faktu nagrywania rozmowy wpływa w jakiś sposób na kwalifikacje tego czynu? "

  Nagrywanie rozmów a naruszenie dóbr osobistych
 • Upublicznianie zdjęć

  "Znalazłam w Internecie zdjęcia moich dzieci (na jednym z popularnych portali społecznościowych) i zostały wstawione bez mojej zgody, a nawet ta osoba wie, że nie życzę sobie, aby te zdjęcia dalej tam były umieszczone. Dodam, że są to zdjęcia (...)"

  Upublicznianie zdjęć
 • Ochrona korespondencji - Pisma zostawiane w drzwiach

  "Dwukrotnie w ostatnim czasie znalazłam w drzwiach mieszkania pisma, których umieszczenie tam, wg mnie łamie ustawę o ochronie danych osobowych. Przed miesiącem komornik zostawił w drzwiach mieszkania wezwanie dla mojego męża, natomiast w dniu (...)"

  Ochrona korespondencji - Pisma zostawiane w drzwiach
 • Postępowanie w sprawie o naruszenie dóbr osobistych

  "Jak sądzę skierowanie wniosku o sądowną ochronę dóbr osobistych winno być poprzedzone wnioskiem skierowanym do pomawiającego by udowodnił swoje zarzuty lub je wycofał. przypadku odmowy powyższych działań można skierować sprawę do sądu. (...)"

  Postępowanie w sprawie o naruszenie dóbr osobistych
 • Naruszenie dobrego imienia w internecie

  "W jaki sposób ukrócić ubliżanie mojej osobie w bardzo niecenzuralnych słowach na publicznym forum w internecie? Osoby tam piszące używają nicków, więc nie wiem jak miałabym je zaskarżyć, skoro mogę tylko się domyślać kto to jest. "

  Naruszenie dobrego imienia w internecie