Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nagrywała wszystkie rozmowy z telefonu Wojciecha Sumlińskiego, dziennikarza, któremu zarzucono korupcję w związku z weryfikacją żołnierzy WSI - donosi dziennik Polska. Wśród zarejestrowanych rozmów znalazły się prawdopodobnie również te, które Sumliński prowadził ze swoim adwokatem. „Tego rodzaju rozmowy są objęte szczególną ochroną. Nikt nie ma prawa ich rejestrować"- mówił „Polsce" prof. Piotr Kruszyński, ekspert od prawa karnego z Uniwersytetu Warszawskiego. Czy doszło do złamania prawa? Doniesienie do prokuratury w tej sprawie zamierza jutro złożyć Roman Giertych.
ABW naruszyła tajemnicę adwokacką?
Powiązane artykuły
Tymczasowe aresztowanie - jak się bronić?
Tymczasowe aresztowanie w Polsce - przesłanki, czas trwania, obrona. Sprawdź aktualne przepisy, planowane zmiany i jak skutecznie się bronić w 2025 roku.
Jak chronić swoje dobra osobiste?
Jeżeli chodzi o dobra osobiste to ich katalog otwarty zawarty jest w przepisie art. 23 k.c. Doktryna i orzecznictwo doprecyzowuje charakter tych dóbr oraz metody ich ochrony. Gdy nasze dobra osobiste (...)
W jaki sposób prawo chroni posiadanie rzeczy?
Posiadanie jest stanem faktycznym, który można określić jako rodzaj władztwa nad rzeczą. Dla posiadania nie jest ważne to, czy wykonuje je rzeczywiście uprawniony (tj. czy posiadacz ma rzeczywiście (...)
Ochrona dóbr osobistych
Dobra osobiste są atrybutem każdej osoby fizycznej. Ze względu na ich charakter, dobra osobiste są nieodłącznie związane z człowiekiem, bez względu na stan jego zdrowia czy psychiki. Dlatego też (...)
Kto może odmówić składania zeznań w postępowaniu karnym?
W polskim procesie karnym dowód ze świadków jest najczęstszym sposobem dochodzenia do prawdy. Gdy dostajemy wezwanie z sądu, by stawić się w roli świadka, mamy obowiązek udać się (...)