Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by tegoroczne egzaminy na aplikacje: adwokacką, radcowską i notarialną, odbyły się we wrześniu. Zajęcia rozpoczęłyby się wtedy 1 stycznia 2009 r. Ostatnio egzaminy konkursowe na aplikacje odbywały się na przełomie czerwca i lipca. Kandydaci składali dokumenty, w tym odpisy dyplomów, najpóźniej na 45 dni przed terminem tych egzaminów, czyli w połowie maja. Nie wszyscy w tym czasie byli już po obronie prac magisterskich. Do ministerstwa wpływały postulaty środowiska szkół wyższych oraz studentów wydziałów prawa w sprawie dostosowania terminu egzaminów na aplikacje do organizacji roku akademickiego. W kwietniu 2007 r. do ministra sprawiedliwości wystąpił z taką inicjatywą Zjazd Dziekanów i Prodziekanów Wydziałów Prawa Uniwersytetów Polskich.
Egzaminy na aplikacje najprawdopodobniej we wrześniu
Powiązane artykuły
Tarcza 8.0 - dla kogo?
Od 28 lutego 2021 roku przedsiębiorcy z branż najbardziej dotkniętych epidemią COVID-19 mogą korzystać z kolejnych form wsparcia. Chodzi o świadczenia postojowe, dofinansowanie wynagrodzeń, dotacje (...)
Fundusze europejskie na informatyzację
Wsparcie ze środków unijnych na informatyzację dotyka wielu obszarów. Są to m.in. fundusze dla administracji publicznej na usprawnienie jej usług, środki na cyfryzację zasobów (...)
Prawo do przenoszalności danych według RODO
W określonych sytuacjach będziemy mieli możliwość otrzymywania od administratora dotyczących nas danych, które sami mu dostarczyliśmy, a także możliwość przesyłania tych danych (...)
Niższy PIT 17% od 1 października 2019 r.
Obniżenie podatku dochodowego z 18 do 17 proc. dla wszystkich podatników oraz dodatkowe zmniejszenie PIT dla osób pracujących przez ponad 2-krotne podniesienie kosztów uzyskania (...)
Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne
Jeśli zamierzasz podpisać umowę cywilnoprawną, to dowiedz się, czym różni się umowa zlecenia od umowy o dzieło i czy będziesz musiał opłacać ubezpieczenia społeczne.
Jak korzystać z internetowej przeglądarki ksiąg wieczystych?
Księgi wieczyste, zgodnie z art. 25[1] ust. 1 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece prowadzone są w systemie teleinformatycznym. Od 2003 r. trwa proces przenoszenia (...)
Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2018 r.
Podatnik, który w roku podatkowym dokonał odpłatnego zbycia: nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (...)
Od 1 stycznia 2021 r. trzeba informować ZUS o zawarciu umowy o dzieło
Przepisy tarczy antykryzysowej wprowadziły obowiązek informowania ZUS o umowach o dzieło zawieranych od nowego roku. ZUS musi prowadzić ewidencję takich umów.
Zaświadczenie o niekaralności - Jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego?
Przedstawiciele niektórych zawodów muszą legitymować się niekaralnością, szczególnie przy przyjmowaniu do pracy. Jak uzyskać informacje z Krajowego Rejestru Karnego?
Ocena skutków dla ochrony danych
Przeprowadzenie takiej oceny będzie wymagane, jeżeli operacje przetwarzania danych mogą powodować wysokie ryzyko naruszenia prywatności osób, których dane dotyczą.