Projekt MSWiA: koniec z czasochłonnym meldowaniem. Ale jeszcze przez cztery lata będziemy musieli zgłaszać do urzędu zmianę adresu. Dopiero później urzędnicy zaktualizują go sami. Przez 90 lat administracja działała w oparciu o meldunek. Dlatego nie możemy od razu całkowicie go zlikwidować, nie modyfikując wcześniej systemu obiegu informacji w administracji. Tylko żeby uprościć procedury, musimy zmienić ponad 200 ustaw - mówi "Gazecie" wiceszef MSWiA Witold Drożdż.
Niedługo meldunkiem zajmą się urzędnicy
Powiązane artykuły
W jakich przypadkach nie trzeba rejestrować firmy?
Prowadzisz bloga, sprzedajesz projekty graficzne, a może prowadzisz drobną sprzedaż przez internet? Jeśli zaczynasz to robić regularnie i w sposób zorganizowany, to zazwyczaj musisz zarejestrować (...)
Kogo możesz powołać na świadka w swojej sprawie?
W postępowaniu przed sądem możesz i musisz zarazem często przytaczać dowody na swoje twierdzenia. I nie ma tu znaczenia, czy jest to postępowanie procesowe (spierasz się o zapłatę z jakiegoś (...)
Obowiązek zgłaszania naruszeń przepisów RODO
Zgodnie z RODO, naruszenie ochrony danych osobowych, należy bezwzględnie zgłosić w ciągu 72 godzin od stwierdzenia naruszenia, chyba że jest mało prawdopodobne, by naruszenie to skutkowało (...)
Na czym polega rola pośrednika przy zakupie mieszkania?
Zakup mieszkania to wydatek niecodzienny, pochłaniający nie tylko duże środki finansowe, ale i mnóstwo czasu. Mnóstwo jest też osób \"towarzyszących\", które oczekują (...)
Tarcza Finansowa PFR 1.0 – rozliczenie i umorzenie subwencji
Jak rozliczyć subwencję finansową otrzymaną z Tarczy Finansowej PFR dla Małych i Średnich Firm (Tarcza Finansowa PFR 1.0)?