Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

gdzie płaci sie kare grzywny??

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • mam prosbe, niewdawno zrobilem najglupsza rzecz na swiecie, ukradłem i zostalem zlapany, mam zaplacic kare grzywny 25o zl tylko nie bardzo wiem gdzie to mam zaplacic i ile mam czasu? czy to placi sie w sadzie z ktorego przyszedl nakaz czy sa w sadach jakies kasy czyt cos? bardzo prosze o szybka odpowiedz!

  Odpowiedz Cytuj
 • sajbul
  Wysłany: 2005-06-05 21:47:17

  Witam! W przypadku gdy sąd wymierza w wyroku karę grzywny, to po jego uprawomocnieniu się wysyła wezwanie do zapłaty grzywny. Na tym wezwaniu jest pouczenie i będziesz mógł sobie przeczytać co dalej robić. Jednak krótko wyjasnie co najważniejsze. Na spłatę grzywny masz 30 dni od momentu otrzymania wezwania do zapłaty. NIektóre sądy do wezwania dołączają numer konta na które można wpłacac grzywny. Jeśli Ty tego nie otrzymałeś, to możesz pójśc do sądu w którym zostałeś ukarany i spłacić grzywnę w kasie sądowej. Jeśli sąd przysłał ci numer swojego rachunku bnankowego to grzywnę możesz spłacić na poczcie i w każdym banku. Jednak weź pod wuagę, że te instytucję pobiorą sobie prowizje od transakcji, a w kasie sądowej zapłaciśz tylko tyle ile sąd grzywny Ci orzekł. Jeśłi nie możesz spłacić grzywny w całości możesz dostrczyć do Sądu (pocztą lub osobiście) wniosek o rozłożenie grzywny na raty. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam
 • Reklama

 • Chciałabym poszerzyć to pytanie. Mam do zapłacenia grzywnę zasądzoną przez sąd, przyszło już dziś polecenie zapłaty, są wszelkie instrukcje, jak dokonać wpłaty, ale czy istnieje możliwość wpłacenia przelewem internetowym na podane konto, podając oczywiście wszystkie dodatkowe informacje typu nr sprawy i nr dłużnika. Przelewu internetowego nie przewiduje instrukcja sposobów wpłaty, a w dzisiejszych czasach jest to szybkie, wygodne i bezpieczne opłacanie zobowiązań. Będę wdzięczna za informację.
 • kocioł
  Wysłany: 2016-08-27 11:21:58

  Witam. Chciałbym wiedzieć gdzie mogę zapłać kolegium które otrzymałem na komisariacie ale nie dostałem żadnego kwitka pocztowego ani numeru konta bankowego. Pozdrawiam.
 • Anonim
  Wysłany: 2016-12-01 13:20:59

  Dzień dobry. Znajomy miał 3 różne grzywne, ponieważ ich nie płacił został zatrzymany przez policję. Jeszcze tego samego dnia jego rodzina wpłacił wszystkie zasądzone pieniądze. Wszystkie 3 grzywny zostały wpłacone na jednym druczku na poczcie polskiej, wg instrukcji uzyskanych w zakładzie karnym. Jakiś czas później znajomy ponownie został zatrzymany i przebywa obecnie w zakładzie karnym. Właśnie dowiedział się od wychowawcy, iż na poczatku grudnia ma rozprawę na której ma mieć zamienioną grzywnę na odsiatkę. Problem w tym że rozprawa dotyczy jednej z tych kar pieniężnych, które zostały wtedy zapłacone. Kolega pokazał wychowawcy dowód wpłaty ale dowiedział się jedynie ze druczek z poczty nie jest dowodem dla sądu, a zwłaszcza że na jednym bloczku są sygnatury za 3 różne kary. Czy mogą mi Państwo pomoc i powiedzieć jak wyjaśnić cała ta sytuacje oraz czy można wpłacać kilka kar finansowych na jednym druku przelewu, oznaczające je oczywiście odpowiednimi sygnaturami. Bardzo dziękuję.
 • Dzień dobry, Anonim, najpierw trzeba sprawdzić czy wszystkie 3 grzywny miały zostać uregulowane na ten sam rachunek, a jeśli tak, złożyć stosowne pismo do sądu. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
 • Monika
  Wysłany: 2017-02-12 17:55:08

  Witam. Mam pytanie, ile czasu na wpłatę ma osoba ukarana karą grzywny na rzecz poszkodowanego. Poszkodowaną jestem ja i chciałabym wiedzieć, ile czasu muszę czekać na zwrot pieniędzy? Pozdrawiam.
 • Dzień dobry, Pani Moniko, grzywna jest karą, którą skazany uiszcza na rachunek właściwego sądu. Jeśli sąd zasądził jakieś należności na Pani rzecz, to jako obowiązek naprawienia szkody, a nie grzywnę. Co do terminu naprawienia szkody, to jeśli obowiązek orzeczono na podstawie przepisu art. 46 § 1 k.k., po uprawomocnieniu wyroku powinna Pani złożyć wniosek o klauzulę wykonalności i po jej otrzymaniu może wnieść wniosek egzekucyjny (oczywiście wcześniej warto jeszcze wysłać wezwanie do skazanego). Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
 • Miro
  Wysłany: 2017-04-06 19:35:31

  Dostałem dzisiaj pismo ze zostałem ukarany kara grzywna za przestępstwo na terenie Niemiec,nie zapłaciłem Mandatu pare lat temu bodajże dwa lata temu i mam takie pytanie czy po Wpłaceniu kary będę mógł spokojnie wjechać na teren Niemiec z góry dziękuje:)
 • Siwa
  Wysłany: 2017-06-05 16:39:55

  Witam Sad orzekł na rozprawie grzywne i oczywiscie koszty sadowe .wszystko zostało zapłacone. Czy mozna wnioskować do sądu o wcześniejsze zatarcie wyroku?? Nie ukrywam że to iż istnieje w KRK bardzo komplikuje mi życie i grozi mi utrata pracy
 • Czaro
  Wysłany: 2017-06-23 23:23:03

  Witam. Dostałem 100 zł grzywny za przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Dodatkowo zostałem obciążony kwotą 50 zł kosztów sądowych oraz opłatę w wysokosci 30 zł na rzecz państwa. Jestem niepełnoletni nie mam stałych zarobków i nie posiadam żadnego majątku. Chciał bym się dowiedzieć w jakim czasie i gdzie mam zapłacić grzywnę i czy była by możliwosć odwołania się od wyroku i jakie czynosci powinienem podjąć?
 • smig
  Wysłany: 2017-08-02 16:12:18

  @Czaro - jeśli nie masz stałych dochodów możesz wnioskować o zamianę grzywny na prace społeczne, ale tylko w wypadku, gdy egzekucja długu (czyli komornik) nie da rady od Ciebie tych pieniędzy ściągnąć (np. zobaczy, że nie masz telefonu ani nic podobnego). Możesz też wnioskować o umorzenie części/całości kwoty, ale to chyba dość szybko. jeśli wyrok był nakazowy (co wnioskuję po tym, że 50 zł kosztów sądowych) to teoretycznie możesz wnieść sprzeciw - nie wiem jak, ale jak tam pójdziesz to Ci powiedzą. ale nie wiem czy to nie będzie oznaczało dodatkowej rozprawy
 • Michaelei
  Wysłany: 2017-08-20 01:48:04

  ?????? - ??? ???????, ??? ???????? ??? ??????????? ????? ?????? ?????????????, ??? ????????????? ? ??????????? ??????? ?????, ????????? ???????? ????? ???????. ????? ?????????? ???????? ?????? http://ofarma.ru/, ??? ??????? ??? ???????? ?? ?????? ???????????? ??????? ????????? ?? ??????????? ???????, ?????? ? ??? ??????????????? ???? ???????? ???????. ?? ???????????? ? ???? ??????? ?????????? ??? ? ???????, ? ???????? ?????? ?? ?????? ???????? ??? ???????! ??????? ?????? ???????? ?????? ??????? ?????????????? ?????? ????????, ????????? ???? ??????? ????????? ?????? ????????? ????? ????. ?????????? ?????? ? ?? ???????????? ????????! ?????? ???????? ???? ????? ?????? ?????? ????? ? ?????? ?????? ?????? ???????????? ?????? ????? ???? ??????? ?????? ??? ??????
 • misiek
  Wysłany: 2017-09-01 10:08:49

  Dzień dobry chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób zapłacić mam zadość uczynienie za uszkodzenie samochodu czy przyjdzie mi jakieś wezwanie do zapłaty od poszkodowanego ?
 • Raf91
  Wysłany: 2017-12-07 19:24:53

  Dzień dobry, jakiś rok temu dostałem wezwanie do zapłaty 200zl za grzywnę i koszty sądowe i był podany tam numer konta bankowego w celu uiszczenia opłaty sądowej tylko że ten list został zagubiony, i teraz gdzie muszę się udać żeby mógł zapłacić razem z odsetkami jakie urosły, do sądu jak pujde to mi tam powiedzą co mam zrobić dalej?
 • Felek1015
  Wysłany: 2017-12-10 11:13:34

  Mam wyrok nakazowy ale nadal nie dostałem nakazu do zapłaty(wyrok się uprawomocnił ponad miesiąc temu).Moje pytanie czy czekać na nakaz do zapłaty czy samemu zapłacić?
 • daro222
  Wysłany: 2017-12-14 18:13:01

  witam.dostalem wyrok z sadu i mam 5500 zl zaplacic na fundusz i 4500 zl grzywny.czy rozloza mi na raty ??? bo nie jestem tego w stanie zaplacic jednorazowo...mam pisac dwa wnioski ???
 • wanda
  Wysłany: 2018-01-03 19:27:49

  Witam. Dostałam z sądu wyrok nakazowy, kare grzywny w kwocie 500zł. Sąd zwplnił mnie od obowiązku uiszczenia na rzecz Skarbu Państwa kosztów procesu. W tym od opłaty karnej. Czy dobrze rozumiem, że jestem zwolniona od płacenia kary grzywnej 500zł?
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane