Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kara za niszczenie drzew na cudzej posesji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, sprawe już zgłosiłem na policję, czekam na przyjazdy funkcjonariuszy. Sąsiad, 4 świerki na lini naszych posesji, które jednak są zasadzone przezemnie na mojej posesji na jego strone przechodza gałęzie, podlał jakimś płynem żrącym. To było dzisiaj rano. Normalnie miałem nie iść do pracy, i spałbym dalej. Ale pies mnie w środku nocy wyciągnął na zewnątrz domu bo miał biegunkę. Okazało się że jak wybiegł to podbiegł pod ogrodzenie i zaczął szczekać. Potem zobaczyłem sąsiada dającego dyla za jego dom. Miał coś w ręce podszedłem pod miejsce gdzie był sąsiad i tam zobaczyłem roztopiony śnieg i jakiś plyn wsiąkający w ziemię. Przyłożyłem rękę i powąchałem zapachniało chemią szybko wytarłem rękę i umyłem w domu. Wziąłem próbkę ziemi na łopatę, żona nakręciła to na komórce tak więc widać jak wycinam akurat ten fragment ziemi potem pakuje go do pojemnika hermetycznego. Niestety okazało się że pod każdym świerkiem jest taka plama bez śniegu i zapach chemii. Telefon na policję wykonała żona, sąsiad naturalnie nie otwiera drzwi i nie odbiera telefonu. To wszystko co mogę zrobić czy np. mogę do jakiejś jeszcze innej organizacji zadzwonić, bo jakby nie patrzeć to jest zatruwanie gleby chemikaliami, a ja mam dodatkowo studnie głębinową na działce, poza tym za nielegalne wycięcie drzewa jest kara, a tutaj to było zniszczenie 3 -4 drzew chemicznie.

    Odpowiedz Cytuj
  • Dobrze by było jakby pan powiedział że pan i pana żona widzieli tego pana jak się oddalał od drzew, że słyszeliście szczekanie psa a wcześniej odgłosy wylewania płynów jak wody z butelki. Spod każdego drzewa radze wziąć próbkę ziemi. Zrobić zdjęcia drzewom teraz i robić co dziennie żeby udokumentować zmiany. Poza policją, hmmm... może skontaktować się z lokalną organizacją Zielonych. Ponieważ prawie na pewno będzie pan stratny radzę już teraz poszukać pomocy prawnika. Napisać do sąsiada wezwania przed sądowe do przyznania się do zarzucanych mu czynów i wzięcia za nie pełnej odpowiedzialności prawnej i karnej. Za wyciecie drzewa bez pozwolenia jest solidna kara, zniszczenie chemikaliami drzewa będzie w tym wypadku traktowane podobnie. Niech pan uwierzy że kara finansowa za takie złamanie prawa może byc cherelnadlna. Ile drzewa miały lat?
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane