Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kupiłem mieszkanie(okazało się że z lokatorem)

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2003-10-27 00:00:00

  Co zrobić jak się pozbyć lokatora który jest zameldowany w moim mieszkaniu

  (krzysztof)

  Odpowiedz Cytuj
 • prawnik
  Wysłany: 2003-11-02 11:34:20

  Ale mieszka, czy tylko figuruje na papierze ? Kiedy ewentualnie się wyprowadził ? Ma jakiś tytuł prawny do tego mieszkania (np. umowa najmu, służebność itd.) ? prawnik@xl.wp.pl
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • DWa
  Wysłany: 2003-11-02 17:54:03

  Miałem podobną sytuację, kupiłem mieszkanie, a po roku okazało się, że jest w nim jeszcze zameldowany jeden z byłych lokatorów. Złożyłem do UG wniosek o wymeldowanie lokatora. Przestawiłem sytuację: mieszkanie zastałem puste, nie było w nim żadnych rzeczy, nikt w nim nie przebywał, zameldowany nigdy się nie pokazał. Potem była wizyta dzielnicowego, który stwierdził, że ta osoba nie mieszka w moim lokalu, pisma z UG z zapytaniem czy wiem gdzie lokator przebywa, informacja z UG oposzukiwaniu tej osoby itd....Po dwóch miesiącach lokatorowi wyznaczono kuratora, odbyła się krótka rozprawa w sądzie i dostałem pismo o wymeldowaniu gościa. Przecież on faktycznie nie mieszkał tu już od kilku lat. Zyczę powodzenia i bez nerwów. Będzie OK.
  Odpowiedz Cytuj
 • _problem
  Wysłany: 2006-03-31 10:32:42

  A co zrobic jak lokator mieszka?
  Odpowiedz Cytuj
 • david poznan
  Wysłany: 2007-07-12 11:19:49

  to koniec,,,,,,mam taka sytuacje,jestem wlascicielem mieszkania.dostalem je od tescia ale z lokatorka ktora miala juz wyrok eksmisji,i komornika za nieplacenie. ale,,,,ma przyznany lokal socjalny(w poznaniu minimum oczekiwanie 10lat),,,nic nie mozna zrobic,sad wydal zakaz wstepu mojej osobie i innym do tego mieszkania!!!!baba jest nie do ruszenia!!!!!!!!!
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wprowadzenie w posiadanie nabywcy nieruchomości

  Kupiłem mieszkanie od komornika z byłym właścicielem mieszkania własnościowego, ale zaciągnął kredyt konsumpcyjny i nie spłacał go. W jaki sposób mogę się go pozbyć z tego mieszkania?

 • Sprzedaż mieszkania zakupionego w 1999 r.

  W grudniu 1999 r. kupiłem nowe mieszkanie. Skorzystałem z dużej ulgi budowlanej w PIT. Aktualnie, w marcu chcę to mieszkanie sprzedać. Czy mam obowiązek odprowadzic podatek dochodowy od ceny sprzedaży?

 • Osoba uprawniona z wpisu w ksiądze wieczystej

  Kupiłem notarialnie, z zapisem w księdze wieczystej spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu w bloku. Okazało się, że teren na którym stoi blok należy nie do Spółdzielni, ale do Gminy (Spółdzielnia stara się o użytkowanie wieczyste, ale go jeszcze nie ma). Co się stanie z moim mieszkaniem, jak Gminie się odwidzi i powie Spółdzielni "precz z mojego gruntu"?

 • Definicja lokatora

  Kto jest lokatorem w rozumieniu prawa?

 • Przedawnienie należności celnych

  Kupiłem samochód, który jak się okazało nie miał opłaconego cła. Urząd Celny w Warszawie, ustalił, iż osobą odpowiedzialną za dokonanie nielegalnego wprowadzenia przedmiotowego pojazdu do obrotu na polskim obszarze celnym jest osoba, od której kupiłem samochód. Samochód jest w moim posiadaniu, ale nie mogę go zarejestrować. Minął okres 3 lat od momentu wydania decyzji o zapłaceniu cła wydanej przez Urząd Celny w Warszawie. Co dalej z samochodem?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane