to cena przedmiotu transakcji zawieranej pomiędzy podmiotami powiązanymi w rozumieniu przepisów prawa podatkowego dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług.
to proces skupiania uprawnień do podejmowania decyzji na szczeblu centralnym i równocześnie metoda budowy aparatu administracyjnego, której istotą jest hierarchiczne podporządkowanie organów stopnia niższego organom stopnia wyższego . Podporządkowanie (...)
takie organy, dla których miejscem działania jest cały kraj
przelew wierzytelności - polega na tym, że wierzyciel może bez zgody dłużnika przenieść wierzytelność na osobę trzecią, chyba że sprzeciwiałoby się to ustawie, zastrzeżeniu umownemu albo właściwości zobowiązania. Wraz z wierzytelnością (...)
zazwyczaj najstarsi rangą przedstawiciele personelu dyplomatycznego powoływani przez stałych szefów misji do pełnienia funkcji szefa misji w przypadku jego tymczasowej nieobecności lub niemożności pełnienia funkcji . jeżeli państwo wysyłające (...)
liczba wyrażająca różnicę między liczbą rzeczywiście popełnionych przestępstw, a liczbą tych przestępstw, o których pierwsze informacje dotarły do organów ścigania (policji, prokuratury).
pojęcie używane najczęściej w prawie karnym, oznacza warunek niezbędny, nieodzowny, dosł. warunek bez którego nie
czyn zabroniony uważa się za popełniony w czasie, w którym sprawca działał lub zaniechał działania do którego był zobowiązany
papier wartościowy, w którym wystawca wydaje polecenie bankowi zapłacenia określonej kwoty pieniężnej ze swego rachunku. Występują w tym stosunku trzy podmioty: wystawca, trasat (bank) oraz remitent (ten, który realizuje czek). Czek musi w swej (...)
pozwala na podjęcie gotówki przez wystawcę czeku lub jego wierzyciela.
to czek, który dokładnie określa osobę, na której rzecz ma być dokonana zapłata. Czek ten może być opatrzony zastrzeżeniem "nie na zlecenie", i wtedy nie wolno go indosować, albo "na zlecenie".
zawiera sformułowanie "wypłacić okazicielowi" lub podobne albo wcale nie określa, komu ma być wypłacony.
to czek, który może być przekazywany kolejnym osobom w drodze indosu.
to czek, na którym jest oświadczenie banku o potwierdzeniu na koncie wystawcy czeku kwoty określonej na czeku. Jednocześnie z potwierdzeniem bank blokuje na koncie wystawcy kwotę określoną w czeku do momentu jego realizacji.
to jest zaopatrzony w napis "do rozrachunku", "przelać na rachunek" lub podobny, który oznacza, że posiadacz czeku nie otrzyma gotówki, tylko kwota określona w czeku będzie przekazana na jego konto. Zgubiony czek rozrachunkowy nie przyniesie korzyści (...)
Kwotę określoną w takim czeku może otrzymać tylko bank lub jego stały klient, którego nazwa lub nazwisko zostało wpisane na czeku między dwie linie.
wszystko, co nie może być od niej odłączone bez uszkodzenia lub istotnej zmiany całości albo bez uszkodzenia lub istotnej zmiany przedmiotu odłączonego (np. budynek wybudowany na gruncie staje się częścią składową tej nieruchomości gruntowej, (...)
działania z którymi norma prawna łączy określony skutek prawny , niezależnie od tego czy wola osoby działającej była skierowana na wywołanie go
wszelkie działania podjęte wbrew zakazowi wynikającemu z normy prawnej , lub zaniechania wykonania obowiązku działania , z którymi ustawa wiąże niekorzystne dla działającego skutki prawne
zachowanie (działanie albo zaniechanie) o znamionach określonych w ustawie karnej.
< |
|
> |
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.