Kraj stosujący szkodliwą konkurencję podatkową.
Jest to prawo przysługujące jednemu z dłużników solidarnych, gdy ten spłaci całe zobowiązanie wobec wierzyciela. Pozwala mu, na domaganie się od pozostałych dłużników solidarnych, czyli osób z którymi jest wspólnie zobowiązany do spełnienia (...)
(prawnie) mający znaczenie w prawie ( np. śmierć to zdarzenie prawnie relewantne, bo wywołuje skutki opisane w prawie w postaci m.in. otwarcia spadku).
to osoba, na której rzecz lub na której zlecenie zapłata weksla lub czeku ma być dokonana. Jest to pierwszy wierzyciel wekslowy (czekowy) i od niego - w przypadku wejścia weksla (czeku) do obrotu - pochodzić będzie pierwszy indos.
w rozumieniu prawa budowlanego należy przez to rozumieć wykonywanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, a nie stanowiących bieżącej konserwacji, przy czym dopuszcza się stosowanie (...)
Rezydentami są osoby fizyczne mające miejsce zamieszkania w kraju oraz osoby prawne mające siedzibę w kraju, a także inne podmioty mające siedzibę w kraju, mające zdolność zaciągania zobowiązań i nabywania praw we własnym imieniu. Rezydentami (...)
w prawie cywilnym rozróżniamy dwa rodzaje rękojmi za wady fizyczne danej rzeczy lub za jej wady prawne. Instytucja rękojmi występuje w wielu rodzajach umów (między innymi przy umowie sprzedaży, przy darowiźnie). Przy sprzedaży rękojmia za (...)
odpowiedzialność sprzedawcy względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie (...)
odpowiedzialność sprzedawcy względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana stanowi własność osoby trzeciej albo jeżeli jest obciążona prawem osoby trzeciej; w razie sprzedaży praw sprzedawca jest odpowiedzialny także za istnienie praw
w rozumieniu prawa budowlanego należy przez to rozumieć budowę, a także prace polegające na montażu, remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego
Jest to przyznawana przez prawo możliwość żądania od konkretnej osoby, żeby zachowała się ona w określony sposób (np. pożyczkodawca ma możliwość żądania od pożyczkobiorcy zwrotu pożyczki w określonym czasie zatem ma roszczenie o (...)
roszczenie polegające na tym, że przeciwko osobie, która narusza własność w inny sposób aniżeli przez pozbawienie właściciela faktycznego władztwa nad rzeczą, przysługuje właścicielowi roszczenie o przywrócenie stanu zgodnego z prawem (...)
roszczenie przysługujące właścicielowi rzeczy, polegające na tym, że właściciel może żądać od osoby, która włada faktycznie jego rzeczą, ażeby rzecz została mu wydana, chyba że osobie tej przysługuje skuteczne względem właściciela (...)
przestępstwo polegające na tym, że ten, kto kradnie, używaja przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,
system majątkowy istniejący pomiędzy małżonkami, na podstawie którego każdy z małżonków zachowuje zarówno majątek nabyty przed powstaniem rozdzielności majątkowej, jak i majątek nabyty później; zarządza i rozporządza całym swoim majątkiem (...)
w rozumieniu kodeksu karnego jest polecenie określonego działania lub zaniechania wydane służbowo żołnierzowi przez przełożonego lub uprawnionego żołnierza starszego stopniem
czynnik niepewności towarzyszący funkcjonowaniu podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą, a także ponoszenie skutków działalności, nie dających się z góry przewidzieć, niezależnych całkowicie lub częściowo od pracodawcy. Ciężar (...)
To każdy przedmiot, który jest wyodrębniony i ma wartość majątkową, a nie jest nieruchomością. Ruchomościami są więc np. samochód; poszczególne części do samochodu; książka; rower itd.
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.