e-prawnik.pl Porady prawne

Telewizja kablowa a abonament RTV

Pytanie:

Prowadzę hotel w średniej wielkości mieście. Na potrzeby gości w pokojach zainstalowane są telewizory, a program TV dostarczany jest za pośrednictwem sieci kablowej, której płacę w/g wystawianych faktur Vat. Czy mam jednocześnie obowiązek płacenia abonamentu RTV?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Telewizja kablowa a abonament RTV

26.3.2015

Opłatę abonamentową pobiera się za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych, przy czym, poza sytuacjami wyraźnie wymienionymi w ustawie. opłatę abonamentową uiszcza się za każdy odbiornik radiofoniczny i telewizyjny.

Opłatę tą wnosi się również również w razie korzystania i opłacania usług telewizji kablowej. Opłata abonamentowa daje bowiem prawo do korzystania z danego odbiornika RTV, a nie do odbioru programów.

Szersza informacja na temat opłat abonamentowych znajduje się w artykule: Abonament RTV - aktualne stawki.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

Re: Telewizja kablowa a abonament RTV

Wkurwiony

1.5.2016 14:26:31

Re: Telewizja kablowa a abonament RTV

Jeżeli to popierdolone Państwo chce pobierać opłaty za abonament, to niech najpierw rozda każdemu obywatelowi telewizor za darmo, a pózniej niech pobiera opłaty. Każdy z własnej kieszeni płaci za prąd, kupuje nie tanie telewizory, a tu jeszcze abonament każą płacić. Nich się wreszcie te padały z Wiejskiej do roboty wezmą, a nie pierdolą bez sensu i wymyślają chuj cie wie co w tym sejmie.

Re: Abonament RTV a telewizja kablowa

Damianmtds

18.6.2010 16:25:31

Re: Abonament RTV a telewizja kablowa

mojemu ojcu przyszlo do zaplaty 975 zl a jest juz na przedemerytalnym i za co ma placic za telewizor i radio?? ludzie maja wazniejsze sprawy i wydadki. lepiej niech sciagaja za ogladanie a nie za posiadanie. np. place 30 zl za kablowke niech dozuca 10zl i niech juz sciagaja z dostawcy programow duzo wiecej by zarobili

Re: Abonament RTV a telewizja kablowa

gosc

28.5.2010 14:38:37

Re: Abonament RTV a telewizja kablowa

nie rozumiem tej ustawy skoro place za telewizje kablowa to dlaczego mam placic za uzywanie odbiornika przeciez sobie telewizor kupilam jest moj za prad do ktorego jest podlaczony tez place przeciez kupujac chleb place za niego raz a pozniej juz nie place dlatego ze jem chleb tak wiec za co mam placic bo dalej nie wiem

Re: Abonament RTV a telewizja kablowa

hugo

2.5.2010 17:40:6

Re: Abonament RTV a telewizja kablowa

a co z radiem w aucie?? tez trzeba za nie palcic??

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ