Kasa fiskalna u hurtownika

Pytanie:

Prowadzę sprzedaż hurtową warzyw i owoców - czy muszę zakupić kasę fiskalną? Jak to obecnie wygląda?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Obowiązek posiadania kasy rejestrującej, zgodnie z art. 111 ustawy o podatku od towarów i usług dotyczy podatników dokonujących sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (dotyczy to również przedsiębiorców, którzy dokonują zakupów prywatnie, nie na rzecz swojego przedsiębiorstwa)  oraz rolników ryczałtowych. Tak więc osoba prowadząca sprzedaż hurtową wyłącznie na rzecz osób prowadzących działalność gospodarczą, nie ma obowiązku rejestracji obrotu za pomocą kasy fiskalnej.

Można równeż dodać, że osoby, które mają obowiązek wprowadzenia ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej, są z tego obowiązku zwolnione (na obecny moment od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 marca 2006 r.), jeżeli kwota obrotu z działalności nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym kwoty 40 000 zł i jeżeli wcześniej nie powstał wobec nich obowiązek ewidencjonowania za pomocą kasy.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: