Kasa fiskalna u hurtownika

Pytanie:

Prowadzę sprzedaż hurtową warzyw i owoców - czy muszę zakupić kasę fiskalną? Jak to obecnie wygląda?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Obowiązek posiadania kasy rejestrującej, zgodnie z art. 111 ustawy o podatku od towarów i usług dotyczy podatników dokonujących sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (dotyczy to również przedsiębiorców, którzy dokonują zakupów prywatnie, nie na rzecz swojego przedsiębiorstwa)  oraz rolników ryczałtowych. Tak więc osoba prowadząca sprzedaż hurtową wyłącznie na rzecz osób prowadzących działalność gospodarczą, nie ma obowiązku rejestracji obrotu za pomocą kasy fiskalnej.

Można równeż dodać, że osoby, które mają obowiązek wprowadzenia ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej, są z tego obowiązku zwolnione (na obecny moment od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 marca 2006 r.), jeżeli kwota obrotu z działalności nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym kwoty 40 000 zł i jeżeli wcześniej nie powstał wobec nich obowiązek ewidencjonowania za pomocą kasy.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.8.2019

  Projekt rozporządzenia MF ws. kas rejestrujących w postaci oprogramowania

  MF opracowało i skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Przepisy umożliwiają stosowanie kas rejestrujących w postaci postać (...)

 • 30.7.2019

  Do 31 lipca czas na zmiany oznaczeń w kasach rejestrujących

  Przypominamy, że do 31 lipca 2019 r. należy zmienić oznaczenia literowe dla stawek VAT w kasach rejestrujących. Poniżej wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości dotyczące tych zmian.

 • 25.8.2014

  e-handel - co z kasą fiskalną?

  Sprzedaż dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy sprzedając (...)

 • 29.3.2013

  Rozporządzenie o kasach rejestrujących – nowe przepisy

  Z dniem 1 kwietnia 2013 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. o kasach rejestrujących, równocześnie z tą datą traci moc rozporządzenie Ministra Finansów (...)

 • 17.11.2004

  Nowoczesne sposoby windykacji

  Praktyka ostatnich lat wskazuje na rosnącą tendencję dochodzenia należności nie tylko na drodze tradycyjnych środków egzekucyjnych. Do tradycyjnych - najczęściej stosowanych i uregulowanych (...)