e-prawnik.pl Porady prawne

Zezwolenie na położenie reklamy w pasie drogowym

Pytanie:

Pracuję w zarządzie dróg, w którym przygotowuję zezwolenia na wejście w pas drogowy oraz usytuowania w nim reklam. Wykonując objazd dróg stwierdziłem usytuowane reklamy w pasie drogowym bez zezwolenia i usytuowane reklamy w pasie drogowym bez ważnego zezwolenia (zezwolenie było ważne do 31.12.2002r.) Czy zarządca drogi może zrezygnować z naliczania kar?A jeżeli zrezygnuje czy może wystawić zezwolenie na usytuowanie reklamy w pasie drogowym w czerwcu ale licząc od stycznia (czyli do tyłu). A jeżeli nie może tego zrobić, to jakie grożą konsekwencje za to nadużycie?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Zezwolenie na położenie reklamy w pasie drogowym

24.7.2002

Sformułowanie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów wskazuje, że pobranie opłat za umieszcznie reklam w pasie drogowym bez zezwolenia jest obowiązkiem zarządcy drogi.

Rozporządzenie przez zajęcie pasa drogowego rozumie zarówno umieszczenie w nim reklam bez zezwolenia jak i po czasie, na który zostało ono wystawione zezwolenia. Dlatego w obu przypadkach zarządca drogi pobiera karę pieniężną w wysokości dziesięciokrotnej opłaty naliczanej na podstawie § 10a przedmiotowego rozporządzenia. Wydanie zezwolenia antydatowanego jest niezgodne z prawem, byłoby to obejściem przepisów prawa, podlegającego sankcjom karnoadministracyjnym, związanym z odpowiedzialnością zarządcy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Zezwolenie na położenie reklamy w pasie drogowym

bart89

23.4.2010 22:29:57

Re: Zezwolenie na położenie reklamy w pasie drogowym

Mam samochód reklamę z nadbudową. Jest on sprawny, zarejestrowany. Czy w miejscu dozwolonym do parkowania , może stać bez pozwolenia na reklamę w pasie ruchu?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ