10 grudnia - tego dnia na ulicach może zabraknąć policjantów z prewencji i drogówki. Planują protest przeciwko niskim płacom. Nie będzie komu łapać ulicznych złodziei, zabezpieczać koncertów, a przyjazdu radiowozu do stłuczki możemy się nie doczekać. Funkcjonariusze zamierzają tego dnia wziąć urlop zdrowotny (tzw. L-4) lub odebrać dzień wolny. Policjanci oceniają, że w komendach zabraknie w konsekwencji ok. 30 proc. personelu. 10 grudnia to urodziny wiceministra spraw wewnętrznych odpowiedzialnego za policję Adama Rapackiego. Dlatego przy okazji policjanci zamierzają wysłać ministrowi życzenia. W kopertach znajdą się laurki wykonane przez dzieci funkcjonariuszy z hasłem: "Pamiętaj, że ty też kiedyś byłeś policjantem", oraz 1 grosz, symbol ubóstwa. Policjanci protestują, bo uważają, że zostali oszukani przy przyznawaniu podwyżek w tym roku.
Policjanci szykują strajk
Powiązane artykuły
Spory zbiorowe pracy
Sporem zbiorowym jest spór pracowników z pracodawcą lub pracodawcami, dotyczący warunków pracy, płac lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności związkowych pracowników (...)
Jak zgłosić przestępstwo?
Jeśli dana osoba jest świadkiem albo ofiarą przestępstwa, np. ktoś ukradł jej samochód albo rower ktoś ją oszukał, to może ona zgłosić takie zdarzenie na policji albo w prokuraturze. Sprawdź, (...)
Jak może bronić się ofiara przemocy?
Niestety, ale przemoc w rodzinie nie jest już tylko opisem z norm prawnych, ale także polską rzeczywistością. Ofiary czują się bezsilne, ale czy słusznie, czy prawo rzeczywiście ich nie wspiera? (...)
Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie
Przemoc w rodzinie to każde celowe działanie lub brak działania, na przykład zaniedbywanie, które powodują krzywdę i cierpienie fizyczne albo psychiczne członka rodziny. Sprawdź, z (...)