Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

TEMPERATURA

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jaka powinna być temperatura na stanowisku pracy , w szatni obecnie prezes zwolnił wszyskich palaczy i kotłownia nie będzie wogóle działać

  Odpowiedz Cytuj
 • jerzboro
  Wysłany: 2004-10-18 15:27:27

  W pomieszczeniach pracy należy zapewnić temperaturę odpowiednią do rodzaju wykonywanej pracy (metod pracy i wysiłku fizycznego niezbędnego do jej wykonania) nie niższą niż 14 °C (287 K), chyba że względy technologiczne na to nie pozwalają. W pomieszczeniach pracy, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna, i w pomieszczeniach biurowych temperatura nie może być niższa niż 18 °C (291 K).
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • piotrek
  Wysłany: 2006-06-21 15:54:28

  a jest jakis paragraf ktory mowi o max temperaturze?? ja dzis mialem w biurze 30 stopni :( i wcale mi sie to nie usmiecha
  Odpowiedz Cytuj
 • Twoj nick
  Wysłany: 2006-07-05 14:42:08

  nie martw sie. u nas jest 33 :(
  Odpowiedz Cytuj
 • bene
  Wysłany: 2006-07-11 08:46:44

  a ja wczoraj 38... i to jest zgodne z prawem? dzis pewnie do 40 dobije ... to jest chore... o 730 mialem w pokoju 34 stopnie :((
  Odpowiedz Cytuj
 • selua
  Wysłany: 2006-07-12 13:50:13

  Wy macie taką temperaturę w biurze a ja w Biedronce nic przyjemnego rozkładac towar w takich warunkach w czerwonym "szlafroku"
  Odpowiedz Cytuj
 • ANONIM
  Wysłany: 2007-02-12 18:05:38

  nO TAK POLSKA,,, cZY WY LUDZIE NIE UMIECIE SIE BRONIC? OD CZEGO SA ANONIMY?? PRZECIEZ SA SPECJALNE ORGANY PRACY, PRZYJDA WYSTRASZA PRACODAWCOW, JESZCZ ZACZNA WAS NAGLE DOCENIAC I CHWALIC;) u MNIE W ZAKLADZIE W ZESZLA ZIME CO BYLY MROZY BYL ANONIM , WIEM ZE BARDZO POSKUTKOWAC, PRACODAWCA MUSIAL USZCZELIC POJAZDY:) JA SAMA TEZ BYM CHETNIE NAPISALA, KILKA, JAK BEDZIE ZA GORACA ALE MUSZE SIE DOWIEDZIEC TYLKO GDZIE:) NA ZACHODZIE TO BYłO BY NIE DO POMYSLENIA, JAK MY NIE ZACZNIEMY ZMIENIAC TYCH STARYCH PRYKOW, SZEFOW TO KTO ZA KILKA LAT BEDZIE CHCIAL TU WRóCIć ...
  Odpowiedz Cytuj
 • bobo
  Wysłany: 2007-05-29 09:55:19

  wiem jak to jest, moja praca to 35 stopni a nawet 40, skandal.
  Odpowiedz Cytuj
 • HEAVEN
  Wysłany: 2008-01-30 13:19:40

  a u nas jest ok 5C co wy na to pracujemy w Hurtowni Papierniczej i ręce marzna podczas wystawiania faktur co ja mam zrobic ogrzewanie butla gazową skandal słaba wntylacja jak jest grzejnik wlaczony to nas glowy bola a jak jest wyłaczony to zimno.
  Odpowiedz Cytuj
 • sal
  Wysłany: 2008-02-16 16:55:26

  Pracuję w księgarni w Auchan- mamy stale w zimie temperaturę poniżej 10 stopni C.Proszę powiedzieć nam, kogo możemy o tym powiadomić, kiedy możemy odmówić świadczenia pracy i na co się powołać.
  Odpowiedz Cytuj
 • Pracuje w hurtowni plyt meblowych.Ciagle jest temperatura ponizej zera.I co powiecie na to????
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Maksymalna temperatura w warsztacie samochodowym

  Jaka może być najwyższa temperatura na stanowisku pracy w warsztacie samochodowym i czy w związku z jej przekroczeniem pracodawca ma obowiązek zakupić np.wentylator?

 • Napoje chłodzące dla pracownika w czasie upałów

  Poborcy skarbowi wykonują pracę w terenie w czasie upałów. Czy istnieje podstawa prawna dot. przyznawania poborcom skarbowym napojów w czasie panujących upałów?

 • Temperatura wody w kranie

  Zbyt niska temperatura wody ciepłej dostarczanej do mojego mieszkania jest wynikiem płacenia przeze mnie wysokich rachunków za jej zużycie. Zużywam bowiem znacznie więcej wody ciepłej od zimnej w procesie jej użytkowania, gdyż nie mogę jej mieszać z wodą zimną z powodu zbyt niskiej temperatury wody ciepłej. Budynek jest opomiarowany miernikami ciepła i na podstawie ich wskazań dokonywany jest podział kosztów pomiędzy członków wspólnoty - proporcjonalnie do zużycia wody ciepłej. W związku z tym, że woda ciepła nie dostarcza (w sobie) do mojego mieszkania właściwej ilości ciepła (jest za zimna, zimniejsza niż w innych częściach budynku) ponoszę nieuzasadnione koszty. Jakim parametrom powinna odpowiadać ciepła woda dostarczana instalacją wodociągową do lokalu mieszkalnego Wspólnoty Mieszkaniowej? Jakie przepisy regulują powyższą problematykę?

 • Posiłki regeneracyjne dla pracowników

  Ile godzin należy przepracować na dworze, aby należały się posiłki regeneracyjne zimą, a latem woda? Pytanie dotyczy funkcjonariuszy publicznych.

 • Definicja pracy w warunkach szkodliwych

  Czy pracę w kotłowni stosującej jako opał węgiel i miał węglowy można uznać za pracę w warunkach szkodliwych? W kotłowni często dochodzi do znacznego zapylenia pomieszczeń w momencie uzupełniania opału i czyszczenia kotła. Jakie terminy przyjmuje się obligatoryjnie dla określenia trwania sezonu grzewczego?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane