Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

KOMORNIK - JAKIE OBOWIĄZUJĄ GO TERMINY ?

Witam, Mam pytanie związane z postępowaniem egzekucyjnym dot. zaległych alimentów. Wysłałam wniosek do komornika i zastanawiam się czy komornik ma określony czas na wszczęcie egzekucji, jej zakończenie, ewentualnie uznanie, że nie da się jej przeprowadzić? Ponieważ mieszkam daleko od biura komornika chciałam też spytać czy komornik ma obowiązek w jakiś sposób informować mnie o postępach w egzekucji (telefonicznie, listownie,etc.) lub o jej zakończeniu? Jaki jest przeciętny czas od otrzymania przez komornika mojego wniosku do zakończenia egzekucji? Czy pieniądze - o ile się uda je odzyskać - otrzymam przekazem pocztowym? Dużo tych pytań, ale po raz pierwszy (i mam nadzieję ostatni) mam do czynienia z komornikiem... Dziękuję za odpowiedzi.

2005.1.4 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: KOMORNIK - JAKIE OBOWIĄZUJĄ GO TERMINY ? (3)

Kasandro ja nie wiem jak to jest ile komornik ma czasu na sciagniecie dlugu alimentacyjnego.Widzisz u mnie juz rok sciaga i mie moze tej sprawy zakonczyc (jesli chodzi o dlug).Dostaje tylko kopie listow ktore komornik wysyla do zakladu pracy itd.oczywiscie z dlugiem coraz wiekszym bo nalicza odsetki.To wszystko zalezy tez od zarobkow dluznika i czy komornik zna miejsce pobytu jego.Musisz sie uzbroic w cierpliwosc.Zycze powodzenia

2005.1.5 15:31:20

Na założenie sprawy komornik ma 21 dni. Pieniądze pani prześle, jeżeli w ogóle można coś z dłużnika "ściągnąć". Jeżeli nie pracuje, nie ma żadnych ruchomości, to może zdażyć się tak, że dopiero jak będzie na emeryturze, to uda się coś odzyskać. Jeżeli pani coś wie na temat tego dłużnika, to powinna pani informować o tym komornika (ma pani obowiązek współpracować z komornikiem). Komornik z pewnością Panią poinformuje pisemnie o krokach, jakie podejmuje. Jeżeli Pani wydaję się za długo, proszę wysłać zapytanie - co w sprawie? Komornik ma bardzo dużo spraw i może wydawać się, że komornik nic nie robi w danej sprawie. Natomiast to Pani może umorzyć sprawę i nie musi czekać na komornika. A jeżeli Pani dostanie całą kwotę o jaką wnosiła, to sama Pani powinna wiedzieć, że sprawa jest już zakończona i nie musi Pani otrzymać w takiej sytuacji informacji od komornika.

2005.1.6 8:8:23

Mam problem tego typu ze mam blokade na kacie komornik je zablokował . Na to kato wpłynoł kredyt zaciagniety przez moja babcie i ani ja ani babcia nie mozemy go wypłacic co zrobic

2017.4.26 12:57:7

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika