Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Koszty egzekucji alimentów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam. Mam pytanie odnosnie opłat należnych komornikowi przy egzekucji za alimenty. Wysokość alimentów to po 600zl na 3 troje dzieci. Na dzień dzisiejszy zaleglosc za 2 miesiące czyli 3600 zl. Komornik wysłał zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. Sprawa wygląda tak, ze komornik nie ma możliwości by wyegzekwować należność ponieważ dłużnik pracuje za granicą, nie ma wpływów na polskie konto i nie posiada żadnego majątku. Dłużnik splaci zobowiązanie dobrowolnie, tylko jak maksymalnie zmniejszyć opłaty należne komornikowi? Ile może naliczyc sobie komornik zakładając dobrowolną spłatę długu bezpośrednio wierzycielowi? Lepiej spłacić je w ręce wierzyciela czy poprzez komornika ? Jak wyglada sytuacja w przypadku spłaty tych 3600zl w ratach ? Dłużnik nie uchyla sie od obowiązku alimentacyjnego, chodzi tylko i wyłącznie o jak najmniejsze koszty egzekucji.
    Komornik naliczyl sobie również opłatę w wysokości 101 zl od przyszłych alimentów na każde dziecko. Zakladajac, ze każde kolejne alimenty będą płacone w ręce matki dzieci na czas komornik ma prawo naliczac sobie takie opłaty? Od kwoty 1800 zl, Komornik chce 300zl w zasadzie za nic..

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane