Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

Robert S. Donovan/CC/Flickr
(fot. Robert S. Donovan/CC/Flickr)

Od stycznia 2014 roku wzrosły opłaty za abonament radiowo-telewizyjny. Używanie radia kosztuje o 25 groszy więcej miesięcznie niż w poprzednim roku, a używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego – 65 groszy drożej. Opłaty wyniosą odpowiednio 5,90 zł i 19,30 zł miesięcznie. Opłacając abonament z góry na okres dłuższy niż miesiąc, otrzymamy upust.

Zobacz także: Ile wyniesie abonament w 2015 roku?

Opłaty RTV w 2014 roku wynoszą: 

Abonament RTV 2014 
(z uwzględnieniem rabatów)

         2014 rok

   Upust

                                            za używanie:

                  radia

              telewizji lub
            radia i telewizji

 za jeden miesiąc

brak

 5,90 zł   

19,30 zł   

 za dwa miesiące

3 proc.

 11,45 zł 37,45 zł

 za trzy miesiące

4 proc.

 17,00 zł

55,60 zł   

 za sześć miesięcy

5 proc.

 33,60 zł   

110,00 zł   

 za cały rok

10 proc.

 63,70 zł   

208,45 zł   

 

Obowiązkowa rejestracja odbiornika

Każdy posiadacz odbiornika radiowego lub telewizyjnego powinien dokonać jego rejestracji (szczegóły w artykule: Jak zarejestrować odbiornik RTV?). Obowiązek zapłaty abonamentu powstaje z pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano rejestracji odbiornika. Abonament trzeba opłacać z góry do 25 dnia miesiąca, za który opłata jest należna. 

Za korzystanie z odbiorników RTV muszą płacić osoby fizyczne, przedsiębiorcy, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, żłobki, domy pomocy społecznej oraz prywatne i publiczne szkoły. Niezależnie od liczby posiadanych odbiorników, osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym lub posiadające odbiorniki w samochodzie stanowiącym ich własność powinny uiszczać tylko jedną opłatę. Przedsiębiorcy są jednak obowiązani do płacenia abonamentu za każdy posiadany odbiornik.

Nawet jeśli uiszczamy opłaty za telewizję kablową czy satelitarną, nie zwolni nas to od konieczności zapłaty abonamentu RTV.

Kto nie musi płacić abonamentu

Ustawa zwalnia od obowiązku zapłaty abonamentu osoby:

 • zaliczane do I grupy inwalidów,
 • całkowicie niezdolne do pracy,
 • znacznym stopniu niepełnosprawności,
 • całkowicie lub okresowo niezdolne do pracy na roli,
 • które ukończyły 75 lat,
 • pobierające świadczenie pielęgnacyjne,
 • pobierające rentę socjalną, np. z ZUS,
 • niesłyszące, u których stwierdzono całkowitą głuchotę,
 • niesłyszące z obustronnym upośledzeniem słuchu,
 • niewidome, których ostrość wzroku nie przekracza 15 proc.
 • które ukończyły 60 lat oraz mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce w roku poprzedzającym,
 • spełniające kryteria dochodowe o przyznaniu świadczenia rodzinnego,
 • które mają prawo do korzystania ze świadczeń pieniężnych, takich jak np. zasiłek stały, okresowy lub celowy,
 • bezrobotne,
 • z prawem do zasiłku przedemerytalnego,
 • z prawem do świadczenia przedemerytalnego,
 • inwalidzi wojenni i wojskowi,
 • kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi,
 • posiadające status członka rodziny po zmarłym kombatancie, który był inwalidą wojennym lub wojskowym.


Aby zwolnić się od obowiązku opłaty abonamentu, osoby te powinny złożyć w urzędzie pocztowym dokumenty potwierdzające uprawnienie do zwolnienia oraz wypełnić formularz, na którym oświadczą, że są uprawnione do zwolnienia. Szczegółowy opis niezbędnych dokumentów znajdziesz w artykule: Kto jest zwolniony z abonamentu RTV.


Koniec abonamentu w 2015 r.?

Zgodnie z nowym projektem tzw. ustawy medialnej, opracowanym przez Ministerstwo kultury, miejsce abonamentu radiowo-telewizyjnego ma zająć opłata audiowizualna o powszechnym charakterze. Zobowiązane do jej zapłaty będzie każde gospodarstwo domowe oraz przedsiębiorstwo, a obowiązek rejestracji odbiorników radiowych i radiowo-telewizyjnych zostanie zniesiony. 

Nie jest pewne, w jaki sposób nowa opłata będzie pobierana. Rozważane są dwa warianty – pobieranie opłaty od każdego gospodarstwa domowego lub doliczanie jej do rachunku za energię elektryczną. Opłatę audiowizualną będą musieli zapłacić także przedsiębiorcy, lecz na nowych zasadach – nie od liczby odbiorników, lecz od wielkości firmy, czyli ilości zatrudnionych osób.

Według proponowanych rozwiązań, wysokość opłaty będzie niższa od obecnie pobieranego abonamentu radiowo-telewizyjnego i wyniesie ok. 10 zł miesięcznie. Ministerstwo planuje, aby ustawa medialna wprowadzająca opłatę audiowizualną weszła w życie najpóźniej na początku 2015 r. 

e-prawnik.pl

 • Podziel się:

 

Komentarze: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

 • kasiak 2014-12-27 20:29:39

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  mam 790 pln renty odbiornik wyrejestrowałam w latach 90 tych teraz urząd skarbowy zajął 250 pln mojej renciny nie mam na lekarstwa jak wyrejestrować po raz wtóry to holerstwo i jak odzyskać pieniądze poradzdzcie

 • dość 2014-12-01 11:21:22

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Moja mama dostała wezwanie chociaż ma niską emeryturę i jest uprawniona do zwolnienia z tej opłaty skandal będę się odwoływać potem napiszę do kancelarii prezydenta bo w tym kraju najgorzej mają osoby pracujące i emeryci, Na utrzymanie więźnia wydaje się miesięcznie ponad 2500 tys. zł ciekawe czy on płaci abonament za tv który ma w celi bezrobotny któremu się nie chce isc do pracy dostanie wszystko z opieki opłacą mu mieszkanie zapłacą za prąd na jedzenie dostanie a my zwykli pracujący pracujemy na tych bezrobotnych, kryminalistów no i innych darmozjadów którzy piastują wysokie stanowiska i z nas maluczkich stale sobie drwią, zabrali na kasę z ofe żeby zmniejszyć dług narodowy teraz zabierają kasę za pomocą skarbówki żeby tv polska i radio miało za co opłacać swoich prezesów skandal myślę że najwyższa pora opuścić ten kraj to są kpiny ze zwykłych porządnych obywateli.

 • aneta 2014-11-21 07:43:59

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Dwa lata temu zapłaciłam zaległy abonamet 1400 zł około, straszyli skarbówką, teraz się dowiaduję, że nie musiałam. Inni nie zapłacili lub wcale nie placą....sprawiedliwe to to nie jest . Kto mi teraz zwróci kasę ?

 • Zdun 2014-10-15 14:58:17

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Gdzie można się dowiedzieć kiedy zarejestrowałem mój odbiornik TV i jaki jest nr tej rejestracji. Ja nie mam książeczki opłat RTV - dlaczego? Jestem nękany przez skarbówkę jako inwalida - emeryt. Żądają opłat za 4 lata, a nie podają sumy opłat i konta, na które trzeba wpłacić. Jak wyrejestrować odbiornik TV. Co robić?

 • Maniak 2014-06-11 10:07:14

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Człowieki nie podpowiadajcie pomysłów na kolejne podatki tej bandzie. Wspomniany wcześniej podatek od oddychania i tak już istnieje w miejscowościach uzdrowiskowych. A podatki od pralki i lodówki też płacimy w rachunkach za prąd i wodę. Wszystko tylko skrzętnie ukryte w opłatach stałych i zmiennych. Abonament RTV jest zbędny w normalnym kraju, telewizje za które się opłaca się abonament i tak oddają w podatkach tyle że powinno starczyć. A te za które nie płacimy dają więcej płatnych reklam w rezultacie czego płacą pewnie taki sam podatek. Nasi kochani osłowie owinni go znieść abonament jak najszybciej i wprowadzić opłaty za korzystanie typu pre-paid lub post-paid jak w telefonii komórkowej. Ten kraj żeby stanął na nogi musi zmienić CAŁĄ ekipę z wiejskiej. Powinni tam pójść ludzie mają już wszystko co człowiek by chciał. Wtedy jest szansa, że będą chcieli zrobić coś dla innych, a nie tylko dla siebie. Proponuje okazać brak zaufania dla rządu i całego sejmu nie pójściem na wybory w ogóle, albo przekreśleniem karty i oddaniem nieważnego głosu. Jeszcze lepiej było by gdyby na karcie głosowania było okienko do zaznaczenia braku zaufania dla nich wszystkich.

 • Jaskowiak 2014-04-30 10:15:10

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Widać że rząd czerpie pełnymi garściami z pomysłów naszych zachodnich sąsiadów, czyli Niemiec. Za niedługo, jak tak dalej pójdzie na wzór niemiecki taką opłatę będzie musiał płacić każdy, co jest dla mnie oczywistrym absurdem. Zresztą bardzo podoba mi się samo wytłumaczenie wprowadzenie opłat audiowizualnych w niemeczech nawet dla osób które nie posiadają żadnych odbiorników, płacą dlatego że mają dostęp do usługi. Mam nadzieję, naprawdę ze za oddychanie powietrzem nie będziemy musieli w przyszłości płacić. Rozumiem że tego typu opłaty są koniecznie, ale nie w tej formie w której proponuje nasz rząd. Mam świadomość że utrzymanie kumpli na stanowiskach w telewizji kosztuje.

 • Baranek 2014-04-22 10:05:53

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Wielokrtnie sie zastanawiałem jak to jest, płacę abonament telewizji kablowej, dodatkowo jeszce muszę zapłacić abonament który jest narzucony mi przez urzędników. Rozumiem i zdaje sobie sprawę z tego zę za niektóre rzeczy trzeba płacić, w imieniu dobra ogólnemu... ale płacenie dwukrotnie za to samo to już jest gruba przesada! Miało być obniżenie podatków, miał też zniknąć abonament RTV... i nic. Puste obietnice, na które za każdym razem łapie się wyborca.

 • zofia62 2014-04-04 18:17:49

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Ja wlasnie dostalam pismo od komornika ,zalegly abonament wystawiony na 15 tytulow wykonawczych -kwota zaleglosci 1500zl, a komornik sobie zyczy 2300zl kosztow komorniczych

 • bbb 2014-03-07 13:35:27

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  @ Panie Jacku, płacić nie trzeba - ma Pan na pewno jakieś potwierdzenie wyrejestrowania odbiorników, a nawet jesli Pan nie ma, to nic. Trzeba złożyć reklamacje i tyle. To ewidentna pomyłka.

 • lili 2014-02-26 18:08:25

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  czepiają się obywateli aby podwyższyć sobie zarobki mnie obciążyli emeryture bo płacone jest pod innym nazwiskiem a adres jest ten sam z tej chciwości ploncze im się wgłowiel

 • rząd musi odejść 2014-02-21 20:53:16

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  myślę że już wszyscy mamy serdecznie dość i Pisu i PO jak pójdę na wybory to wybiorę partię która trzyma się z dala od Tuska i Kaczyńskiego naprawdę już chyba nie ma sensu już dłużej siedzieć w tym kraju trzeba stąd uciekać ciekawe jak sobie dadzą radę z samymi emerytami. Pierw ukradli nam kase z OFE a teraz kaza płacić haracz na tvp oni poprostu śmieją się nam prosto w oczy jak wcześniej byłam za PO teraz nie mogę patrzyć na Donalda poprostu mam ochotę rozwalić telewizor mam nadzieję że skończy się to w Brukseli i że jakiś prawnik pomoże nam zwykłym ludziom bo rząd jedynie działa na korzyść wypasionych kolesi na stanowiskach albo totalnej hołoty która żyje z OPSu a my jeszcze płacimy na nią składki z pensji.

 • Jacek 2014-02-13 18:56:52

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Proszę o poradę. Jestem emerytem i mam od 4 lat wyrejestrowany telewizor a teraz dostałem wezwanie do zapłaty za abonament wstecz za dwa lata. Co mam robić ? A emerytura mała.

 • emeryt 2014-02-12 00:58:47

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Gówno POciągnione dalej dalej przez \"rząd\", bo ci nieudacznicy zabezpieczają - sobie i swoim , przyszłe etaty jak już z hukiem wylecą z koryta. TO schron POrządowy a w zasadzie to jeszcze od komuny. Różne persony uzyskały tam azyl i to już ostatnio bez \"wstydów\" płacowych. Skoro cholewę z mordy już zrobił, to nie wybierać, tylko jeszcze tam nasrać wypada. POciągnie to jak długo się da, ciemny lud tumanić, zastraszać i wymuszać- najczęściej na tych co mają o 1 lub parę zł więcej od minimum - choć tego dupki też w trosce o siebie nie określą. Szkoda na nich czasu.... Dlaczego nikt nie podejmuje w tej niepublicznej TV częstych audycji na temat tego rozboju przysłaniającego się po części niby prawem? A może to drugie skrzydło tego schronu...

 • aluska5914 2014-01-18 19:58:08

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Dostałam z US zawiadomienie o zajęciu mojego rachunku.Mam do wpłaty 1700zł. Co robić? Wszyscy tylko biadolą.My to wszystko wiemy, ale jak z tym dziadostwem walczyć.Czy ktoś wie o zbiorowym proteście przeciwko Poczcie Polskiej i KRRiT. Przecież to cyrki. Zamierzam pisać do Komisji Europejskiej skargę.Czy komuś udało się wstrzymać US od grabieży konta?

 • Czesław Panek 2014-01-11 19:37:45

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Chciałbym poruszyć temat abonamentu RTV. Jstem w UK i to to tu inaczej wyglada. Nie wszysto na mój chłopski rozum jest zrozumiałe i logiczne. Osoby, które zostały wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek Prawa Handlowego, który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy, jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania, czyli opłaty za abonament. Stworzona TVP SA - jest innym, wg mnie, podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i po przekształceniu w spółkę, jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce , w tym i ja, nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP, która była w PRL-u firmą państwową, i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący obecnie chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes - to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując, ci co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy, nie orientują się, że nie muszą tego robić. Wysoko opłacana Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, podobnie jak Zarząd Spółki za bezczynność i świadome generowanie strat. Planowane na ten rok straty TVP SA to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów - pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo "ciemny" lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą. Niech wyślą do Nas wszystkich obywateli propozycje umowy.Czy dobrze rozumuję?

 • emeryt 2014-01-09 16:35:46

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  do mnie przyszło pimo od komornika Urzędu skarbowego , że wysłał pismo do funduszu emerytalnego celem ściągnięcia zaległości za RTV . nie informując mnie , że będzie dokonywał egzekucji .

 • emerytka 2014-01-08 16:54:23

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  No cóż... po przeczytaniu wszystkich Państwa komentarzy poczułam się przysłowiowa "d..a wołowa" bo zawsze płaciłam i płacę abonament. Rację jednak chyba mają ci co nie płacą!

 • Polak 2014-01-05 13:28:37

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Ostatnio dużo ludzi zaczeło płacic ten haracz ze strachu.Zyjemy w kraju gdzie żądzą nami bandyci wiec ludzie sie boją.Prywatna firma w porozumieniu z organami panstwa terroryzuje ludzi wymuszajac pieniadze.

 • elik 2013-12-18 13:08:46

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  PANIE PREMIERZE I ZACOWNA PLATFORMO OBYWATELSKA___CO ROBICIE I ZA CO BIERZECIE PIENIADZE JAK PRZEZ 5 LAT URZEDOWANIA NIE DALISCIE RADY ZMIENIC TEGO CO PREMIER NAZYWAŁ ,,HARACZEM BIJĄCYM W BIEDNYCH"--to jest przykład Waszej skuteczności, Waszej pracy dla ludzi i kraju..... W S T Y D. CZY Pan TUSK -jedyny najważniejszy- zrobi coś by jego słowom można zaufać???????????????????????? Nie wstyd Panu, że biedni ludzie płacą a szefowie tej politycznej telewizji PRZEJADA te pieniądze na naszych oczach, czy nie ma Pan kaca morlanego z tego powodu?????????????????????????????????????????????????????/// CZY WOGÓLE DOCHODZI DO PANA TO CO O PANU MÓWIĄ I O KRRIT???????

 • Stanisław 2013-12-11 13:48:40

  Re: Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  Jakim prawem spółka prawa handlowego jaką jest Poczta Polska , kieruje tytuły egzekucyjne do Urzędów Skarbowych i korzysta z przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji ?!

 • 125 2013-08-23 13:32:37

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  A ja place bo mnie stac...

 • kornik1422 2013-04-27 16:30:02

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  mam pytanie może ktoś bedzie w stanie mi podpowiedzieć, czy istnieje możliwosć wyrejestrowania odbiornika...po krótce przedstawie osoby mieszkające w gospodarstwie domowym: 2 staruszków po 80-tce, bezrobotny zarejestrowany w UP, bezrobotna niezarejestrowana-choruje nie ma orzeczenia z zus, samotna matka z 2 dzieci poniżej 6 lat-pracująca zarobki ok 1200 na reke, abonament zarejestrowany jest na osobę zarejestrowaną w UP, na dobrą sprawę chyba wszyscy są zwolnieni poza samotną matką, ale on naie ma zarejestrowanego odbiornika... czy jezeli abonent wyrejesruje odbiornik rtv, to czy w razie kontroli doczepią się do tej kobiety o nie zarejestrowanie odbiornika na nią??? prosze o odp, jeśli ktoś się zna na tych zawiłościach prawnych, bo mam dość płacenia, zwłaszcza że większość społeczenstwa nie płaci...

 • Roman 2013-04-03 15:06:30

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Nie płaciłem , nie płacę i nie będę płacić :) Myślę, że jest nas wielu ! Miliony ! I na nic wasza propaganda zakłamana .

 • Roman 2013-04-03 14:52:36

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Dodam ze właśnie zainwestowałem w internet . A cyfryzacja , to doskonała okazja zerwania z tą telewizją polska ! Badziewie niech ogląda premier i pozostała banda. Nigdy nie płaciłem i płacić nie będę , kropka:)

 • Roman 2013-04-03 14:52:34

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Dodam ze właśnie zainwestowałem w internet . A cyfryzacja , to doskonała okazja zerwania z tą telewizją polska ! Badziewie niech ogląda premier i pozostała banda. Nigdy nie płaciłem i płacić nie będę , kropka:)

 • Roman 2013-03-21 10:22:36

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Nie znam nikogo kto płaci ten abonament .Nie mam zamiaru też tak jak programy jakie są nadawane to żenada !A cyfryzacja to porażka , świat idzie w inną stronę , utopiliście te miliardy .Moje NIE !

 • Robin 2013-03-20 08:36:50

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  KRRiT powinna zadbać o zawartość programową emitowanych audycji. Proszę zauważyć, że ponad 80% programu telewizyjnego stanowią treści religijne, bedące aktywną formą reklamy - propagandy instytucji koscioła katolickiego. Instytucja ta jest wystarczająco bogata, aby za swoją propagandę płacić. W obecnej sytuacji dochodzi do łamania Konstytucji, kiedy to instytucja państwowa zmusza odbiorców do zapłaty za treści będace tak naprawdę płatną propagandą, za którą TVP ma obowiązek pobierać opłaty od zainteresowanych, czyli KrK.

 • Ewa 2013-03-13 10:00:49

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Proszę panstwa jestem za tymi którzy sa przeciwni płaceniu abonamet .Wielu ludzi nie płaci i smieja sie z tych co płacą .Kiedy ktoś wkoncu zajmnie sie tymi co nie płacą ale tak żetelnie .Znam ludzi któży maja firmy nie sa biedakami worza sie super samochodami a zyruja na innych .Niech wkoncu kazdy płaci za siebie.A nie dorabia jeszcze bogaczy im i tak jest dobrze na tym swiecie żyć.A biednemu to wiatr w oczy wieje .Pozdrawiam

 • Ewa 2013-03-13 09:58:53

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Proszę panstwa jestem za tymi którzy sa przeciwni płaceniu abonamet .Wielu ludzi nie płaci i smieja sie z tych co płacą .Kiedy ktoś wkoncu zajmnie sie tymi co nie płacą ale tak żetelnie .Znam ludzi któży maja firmy nie sa biedakami worza sie super samochodami a zyruja na innych .Niech wkoncu kazdy płaci za siebie.A nie dorabia jeszcze bogaczy im i tak jest dobrze na tym swiecie żyć.A biednemu to wiatr w oczy wieje .Pozdrawiam

 • Duduś 2013-03-05 13:12:50

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  - Kiedy Tusk został premierem i chciał zlikwidować abonament nazywając go haraczem, byłem przekonany, że zniesienie tych opłat to tylko kwestia czasu.

 • andre 2013-03-04 13:45:20

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  najlepiej wprowadzic tv na karte jak w tv N i niech placi ten co chce ogladac publiczna ja nie chce ale czy musze?

 • jan 2013-02-22 11:28:51

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  jak będę zarabiał najniszszą karajową na osobę w rodzinie to będę płacił a nie 803 zl na dwie osoby abonament nich sciaga urząd skarbowy od ludzi ktorzy pracują i zarabiaja godnie

 • Aga 2013-02-21 08:39:34

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  To jest chore, że mam płacić za to że mam telewizor. Mam też pralkę i lodówkę - ptosze stworzyć kolejny podatek. Proszę zrobić referendum - podejrzewam, że 90% byłoby przeciw i za likwidacją telewizji publicznej. Sprywatyzować TVP 1 i TVP 2 i niech utrzymują się z tych, którzy chcą ich oglądać i im za to płacić. W telewizji tyle zarabiją, że przeciętnemu Kowalskiemu w głowie się nie mieści a od biedaków ściągają opłaty abonamentowe. W tej chwili płacę N 109zł za miesiąć, abonamentu nie płacę. Ponieważ przeanalizowaliśmy z mężem, że nie mamy czasu na oglądanie TV a jak go mamy to nic nie leci i trzeba obejrzeć coś z płyty dvd nie będziemy przdłużać umowy i dalej płacić. Nie pamiętam kiedy oglądałam TVP 1 czy 2 - dlaczego mam płacić za coś z czego niekorzystam?! A to że mam telewizor jest wystarczającą podstawą - głupota. Mam lubię pooglądać filmy na DVD i tyle.

 • kamila 2013-02-17 14:33:48

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  @maniek - na tej stronce www.placeabonament.pl to nie można zarejestrować odbiornika, to jest tylko strona informacyjna. Ale fakt faktem - przydałoby się coś takiego jak rejestrowanie i wyrejestrowywanie odbiorników online (tzn żeby ten wniosek można było online złożyć).

 • yurgenson 2013-02-13 13:32:21

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Witam! Rzeczywiście właściciele posiadajacy t.z. ksiazeczki -umowy zawierane z przed wielu wielu lat, zobowiazani byli ostatnia strona tej ksiazeczki do wyrejestrowania sie w razie wyjazdów,badz nie posiadania odbiornika, Każdy kto tego nie dokonał, obecnie obciążany jest kwotą zaległa, gdyż umowę uważa sie za aktualną. Wystarczy wyrejestrować -na ostatniej stronie jest opis i temat umowy załatwiony. Sprawa odbiorników Tv czy sie komuś podoba czy nie ma sie tak : jeżeli posiadamy odbiornik TV i korzystamy z niego przy podłaczonych urzadzeniach zewnętrznych typ.dekodery sat,reslivery sat,i wszelki sprzęt podłaczany sygnałem poprzez euroskarta badz cincz, wówczas nasz odbiornik musi być zakwalifikowany jako monitor,gdyż nie pracuje w nim i nie jest użytkowana część elektroniczna tunera telewizyjnego, która to pozwala ogladać na nim telewizję zewnętrzną - naziemną,za którą tak właśnie żądają abonament. A wiec, nie mając podłączonej anteny do tunera TV znajdującego sie w odbiorniku, mamy jasną sytuację ,że nie korzystamy z odbiornika jako tv. Istnieje możliwość wymontowania modułu tunera,praktycznie z każdego tv, co uczyni go całkowicie monitorem,a co pozwoli nadal na korzystanie ze wszelkich dekoderów podłaczanych jak wspomniałem. W razie jakiej kolwiek kontroli jezeli nie mamy podłaczonej anteny i nie posiadamy takiej ,a za to korzystamy z dekoderów i innych odbiorników,nie ma mozliwosci żeby jaki kolwiek sąd uznał za własciwe ukaranie za nie płacenie abonamentu,gdyż taki fakt potwierdzamy odpowiednim protokółem dokonywanym podczas kontroli. Posiadając odbiornik przystosowany tylko do odbioru po tak zwanej niskiej czestotliwosci tz. euroskart i cincz, nie posiadamy odbiornika Tv !! POSIADAMY MONITOR Wystarczy sięgnąć po definicję co to jest TV, a co to jest Monitor. Ustawodawca niestety zmuszony jest do określenia tego faktu w odpowiednich przepisach,za nim w idiotyczny sposób wszystkich bedzie sie traktować jedną miarą,bo jest to bez podstaw prawnych robione.pozdrawiam

 • jurek 2013-02-07 16:42:19

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  jestem osoba od 10 lat niedoslyszaca od 30 lat place abonament i nikt nie poinformowal mnie o zwolnieniu z oplaty na moja interwencje laskawie zauwazono ze nie slysze iod lutego jestem zwolniony caly rok 2012 mam nie placony pryslano mi 185 zl i strasza windykacjajestem rencista 1200

 • basetlap 2013-01-24 18:48:43

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  DLACZEGO MAM OPŁACAĆ ABONAMENT.BRAK PIENIĘDZY TO PROSZĘ OBNIŻYĆ GAŻE REDAKTORÓW ZARABIAJĄCYCH KROCIE ZA PROGRAMY, KTÓRE SERWOWANESĄ RAZ W TYGODNIU. CZY PANIE PROGNOZUJĄCE POGODĘ PRACUJĄ ZA ŚREDNIĄ KRAJOWĄ.TO WIELKA KPINA KIEDY SPOŁECZEŃSTWO ZARABIA OKRUCHY A PRACOWNICY MEDIÓW ZARABIAJĄCY NIEJEDNOKROTNIE MIESIĘCZNIE TYLE ILE ZWYKŁY OBYWATEL ZA CAŁY ROK A MOŻE I DŁUŻEJ.

 • maniek 2013-01-24 15:25:51

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  widziałem, że na stronie placeabonament.pl można zarejestrować odbiornik telewizyjny i radiowy. Czy można za pomocą tej strony także wyrejestrować odbiornik??Szukam takiej opcji, ale nie mogę znaleźć...

 • Mieczysław 2013-01-23 10:25:19

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Drodzy Państwo ! Widzimy to wszyscy , nie da się oglądać np.filmu bez ciągłych przerw reklamowych.W czasie dobrego filmu to ok.20 minut. W ciagu dnia to godziny.Kto z nas wyłącza wtedy odbiornik ? W ten sposób TV współpracuje z "Energą" czy np."Tauronem".Robi im kasę naszym kosztem. Mam więc propozycję aby Zakłady Energetyczne płaciły /oddawały/ pieniadze nadawcom programów. A swoją drogą - abonament np. 5 zł. płaciliby wszyscy i dałoby to nadawcom większa kwotę od uzyskiwanej obecnie. Dziwie się ,że dotychczas nasze władze nie dostrzegają problemu przymusowej oglądalności reklam i w skali Kraju wielkich pieniędzy zarabianych przez Zakłady Energetyczne. Mieczysław

 • henrykg40 2013-01-13 23:56:44

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  PŁACĘ ABONAMENT JUZ OD WIELU LAT .ZA TZW "KOMUNY" TO SPIKER PRZEPRASZAŁ CZY ZA USTERKI CZY ZA ZMIANY W PROGRAMIE,A TERAZ JEST CHAMSTWO.ZMIAN JEST DUŻO (chodzi o seriale)RZADKO KIEDY,WYŚWIETLĄ "PASEK"O ZMIANIE I NIE PRZEPRASZAJĄ.WYCZUWA SIĘ AROGANCJĘ,JEST TEŻ ZA DUŻO"GADAJĄCYCH GŁÓW".TYCH RÓŻNYCH POLITYKÓW,PSEUDO "gwiazd".ORAZ REDAKTORÓW,NAGLE WIERZĄCYCH W CUDA...

 • Marcin 2013-01-07 18:09:38

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Znajomy będzie zmieniał telewizorki w pensjonacie!!! Chodzi tutaj o 30 tv - jak mam rozumieć płacimy przy działalności za każdy odbiornik w pokoju.Zastanawia się nad zakupem monitorów komputerowych z wyjściem hdmi i dokupieniem do nich dekoderów mp4.Przecież płacimy za tv a nie za dekoder czy monitor!!!! Pytanie jest proste!!! Czy w takim wypadku musimy płacić abonament. Przeciesz jak głosiła reklama DARMOWA TELEWIZJA.Prosiłbym o odpowieć jakigoś prawnika,pewnie w tp mi nie odpowiedzą. Dziękuje Marcin

 • Arłukowicz .B 2013-01-03 22:44:14

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  NIE PŁACIĆ .!!!!!!

 • nie prezes tv 2013-01-03 22:40:25

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  W Stanach Zj. niema takiego czegoś jak abonament .!!!! Bierzcie przykład rządowe kanalie .!!! Jest wolny rynek . Televizja nie przetrwa . To trudno. Będzie lub powstanie inna. Ale z ciekawymi programami .!!!!!

 • ROMAN 2013-01-03 09:28:03

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Kto głównie płaci za abonament? EMERYCI!! To z ich emerytur prezenterzy mają po ok. 60 tys. zł pensji miesięcznie! (Sprawdź srednią emeryturę w Polsce). Co mamy w zamian: w zasadzie tylko jeden program "misyjny" "Było, nie minęło" (brawo) i informacyjny dla schizofreników (tam mówią, tu piszą, czasem nawet piszą to co mówią). Programy "rozrywkowe": koło się zamknęło(KEVIN). Chyba czas umierać. Widocznie widzieliśmy w TVP (i nie tylko) już wszystko. Te "historyczne" programy to już dla następnych pokoleń.

 • jaca 2013-01-02 14:09:00

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  czuję sie oszukany przez premiera obiecującego zniesienie abonamentu za RTV .Więcej na niego nie zagłosuję!!!!!!!!!!!!!!!

 • BEN 2012-12-28 18:10:03

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Zamiast wziąść się za tych co wogóle nie płacą i nie mają zarejestrowanych odbiorników; znacznie łatwiej i prościej jest podnieść stawki abonamentu tym co już płacą. Ot i Polska.

 • allan74 2012-12-26 16:12:22

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  ludzie abonament to kolejny podatek polacy zjednoczcie się wyjdzcie na ulicę bo chamstwo w tym kraju śięgneło zenitu żerowanie na najbiedniejszych panu premierowi i jego świcie powinniśmy podziękować ito jak najszybciej

 • weronika 2012-12-06 10:49:41

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  czy coś już wiadomo o planowanej opłacie audiowizualnej? czy będą z niej zwolnione te same osoby, co obecnie z abonamentu, czy będzie to opłata powszechna?

 • bronimir 2012-12-03 20:43:12

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Dziwne że w dobie powszechnego internetu nie można było sprawdzić opłat abonamentowych. Kiedyś były książeczki opłat i człowiek wiedział czy i ile ma do zapłacenie, dziś płaci się w ciemno. Właściwie nie wiadomo czy ma się jeszcze nadpłatę czy już zadłużenie. Jak zwykle nasza władza likwidując książeczki opłat nie umiała stworzyć rejestru zastępczego. Właściwie nie dziwi mnie to, abonament miał być zlikwidowany a wyszło jak zwykle.

 • telewidz 2012-11-30 08:30:18

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Aby oglądać telewizję trzeba mieć zawartą umowę z kablówką.... wystarczy dotrzeć do operatorów.

 • dr ąndre 2012-11-11 22:09:02

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Nie głosujcie na zło i na mniejsze zło.Głosujcie na tych którzy jeszcze nie byli przy władzy.Może coś się zmieni.Nie chceny TVP.Najlepsze zakłady sprywatyzowano,a dlaczego nie TVP.Misyjne programy może nadawać każda tv i to po przetargu po wiele niższej cenie.Będę płacił abonament,gdy zniknie TVP.Odnośnie artykułu-bardzo nieżetelny,nieobiektywny i sponsorowany.Nie musimy płacić i jest nas tak dużo ,że nic nam nie zrobią.

 • Karolina 2012-11-10 14:08:49

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  do realista* trochę kultury kiedy zwracasz się do innych ludzi. Nie można wyrejestrować odbiornik jeśli mamy juz naliczony dług. Więc czekamy na inne dobre rady.

 • mil 2012-10-22 18:55:11

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  Jaka, to telewizja publiczna jak rządzą nią partyjniacy. Nijaki Tusk mówił, że abonament to relikt przeszłości, namawiał obywateli do nieposłuszeństwa obywatelskiego, kto uwierzył teraz płaci za naiwność. Przez pięć lat nie zrobili rzadnych konstruktywnych reform. Tym panom już nie można wieżyć,najwyższy czas odpłacić im za nadobne. Proponuję PO wyżycić do kosza jako relikt przeszłości i oszustwa obywatelskiego.

 • fikfax 2012-10-16 07:10:47

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  >Pamiętaj, że nie wystarczy karta telewizyjna w komputerze, by >samemu zwolnić się z abonamentu. Jeśli oprócz tego masz w >domu telewizor gotowy do odbioru sygnału, to musisz płacić. ... ale tylko z TV, jak masz jakiekolwiek radio to za radio musisz płacić.

 • realista 2012-10-15 20:01:26

  Re: Abonament RTV 2013: kolejna podwyżka

  A kto wam k....a kaze płacic barany!! wyrejestrowac badziewie i przestac jęczec ,tyle w temacie

 • janci 2012-06-20 20:23:19

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Jak chcę popatrzeć na księdza to mogę iść do kościoła,TV do tego mi nie jest potrzebne!Czterech pancernych oglądałem 40 lat temu,mój syn 20 lat temu,mój wnuk 10 lat temu.Do wysłuchiwania bzdurnych wypowiedzi naszych pożal się Boże polityków nie mam nerwów i chęci.Za wciskanie mi niechcianego kitu mam płacić abonament?!To jest opłata za używanie odbiornika,czekam kiedy zacznę płacić za używanie chodnika na mojej ulicy.

 • janci 2012-06-20 20:22:19

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Jak chcę popatrzeć na księdza to mogę iść do kościoła,TV do tego mi nie jest potrzebne!Czterech pancernych oglądałem 40 lat temu,mój syn 20 lat temu,mój wnuk 10 lat temu.Do wysłuchiwania bzdurnych wypowiedzi naszych pożal się Boże polityków nie mam nerwów i chęci.Za wciskanie mi niechcianego kitu mam płacić abonament?!To jest opłata za używanie odbiornika,czekam kiedy zacznę płacić za używanie chodnika na mojej ulicy.

 • makjuz 2012-06-20 20:01:43

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Kochani, mam w d... taką indoktrynację państwową, jaką prowadzi ta żałosna, cholernie byle jaka tv, czyli pr. I, II, z Kulturą i tymi samymi dętymi ludźmi wpatrzonymi w nas, jeleni byle jakich i baranków przykościelnych. Niechaj kodują ją dla tych, którzy tęsknią do czasów słusznie minionych, gdzie ludowi trzeba było ładować w puste głowy marksowskie hasła. Dzisiaj, ten porąbany rząd robi to samo. Pół tego kraju nie ma z czego żyć, ledwo wiąże koniec z końcem, odejmuje od ust, a ci chcą nas wykończyć abonamentem. I Kościołem czy przykościelnymi jak ten rząd i przydupniki . Tamci zarabiają tyle, że ich stać na ten haracz. Mnie nie stać

 • Joanna 2012-05-30 23:20:48

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Pytam się dlaczego mam płacić abonament skoro na I czy II programie nie ma co oglądać. Wciąż te same wkoło powtarzane filmy, raz na I to znowu na II. Tak jest od kilku lat. Jak można tak naciągać ludzi, żeby płacili za nic. Jakim prawem podnosicie abonament, żeby więcej sobie włożyć do kieszeni? Co takiego ciekawego nadajecie? czym przyciągacie ludzi? NICZYM i beszczelnie żądacie płacenia za telewizję. ZŁODZIEJE!!!!!!

 • cham 2012-05-07 01:54:20

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  do pokrzywdzony (tam gdzies w komentarzach) Mysle, ze uwaza obywateli za analfabetow i prostakow, co zreszta sam swoim postem udowadniasz, a reszta z kolei, sypiac wulgaryzmami. Jestem zawsze przeciwny temu co Pan premier robi, jednakze jego poglad na Polakow jest jak najbardziej zgodny z realiami.

 • wiemo 2012-03-02 16:50:52

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Na jakiej podstawie podnosicie abonament ?czy macie tak wspaniały program czy macie za mało oglądających .Jak będziecie podwyższać to coraz niej bedzie płaconcych

 • dworka 2012-03-02 16:46:14

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Jak KKRiT przestanie puszczać beznadziejne programy i zrezygnują z długich reklam,które na przymus mi wciskają to może się zdecyduję na płacenie abonamentu ,ale to musi być coś z czego będę zadowolona . W sklepie też płace za towar który mi się podoba a nie ten który mi ktoś narzuca

 • Elka 2012-02-22 15:57:01

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Panie Premierze-dlaczego zezwala Pan na podważanie Pana opinii jakieś RRRiT, pzecież sam Pan twierdził, ze abonament za RTV jest nie zgodny z zarzadzeniami unijnymi-dlzczego ten ,,twór" jeszcze działa i to ,,pod Pana okiem", dlaczego Pan na to zezwala,ludzie kto nami rzadzi???????????? co za bałagan. Ja mam schowane wszystkie Pana opinie o tym lewym tworze.NO dokąd tak będzie i może jeszcze tych wszystkich, którzy popierali Pana i myślą jak Pan umieści się na liście dłużników???????? No to już ,,demokrcja" podobna do tej na Białorusi. Panie Premierze to jak mają się Pana słowa do tej sytuacji? Zaorze Pan w końcu tą KRRiT? Proszę coś w końcu zrobić byśmy przestali myśleć o Panu jak o demagogu. Pozdrawiam wszystkich przeciwników KRRiT.

 • teede 2012-02-20 18:38:17

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  ogolnie to zeby uporac sie z problemem wystarczylo by cene abonamentu rtv dodac do cen platform cyfrowych " n, c+ itp" kazdy kto kupi odbiornik palci razem z umowa abonament.... proste jak budowa cepa.

 • dupa blda 2012-01-30 18:38:13

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  ja wam k...wy zapłace za te seriale i bzdury,którymi mnie raczycie ! wała jak polska cała......................

 • tina-p 2012-01-16 14:15:47

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Od kilku lat nie płacę abonamentu mimo że mam zarejestrowany telewizor.Dwa razy dostałam wezwanie do uregulowania długu z odsetkami.W tym roku juz wezwania nie otrzymałam , nie wiem dlaczego.Na razie nie zamierzam zapłacić zaległosci ale myslę o tym że zacznę płacić na bieżąco od tego roku dla swiętego spokoju.Może kiedyś za parę lat ten dług który juz jest ulegnie przedawnieniu?A co z odsetkami , czy też ulegną przedawnieniu?. Na razie nie płacę tego zadłużenia ale trochę się martwię że kiedyś będę musiała zapłacić z dużymi odsetkami

 • Janusz 2012-01-11 23:03:35

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Ależ kochani dlaczego tak pomstujecie? Zacznijmy od tego, że to co tak hucznie nazywa się Abonament tak naprawdę nim nie jest. Jest to kolejny zwykły podatek podparty akcyzą za zakup odbiornika TV. I to mnie bardzo denerwuje ponieważ uważam, że KRRiT z panem Dworakiem robią nas w jajo i to bardzo paskudnie bo przymusza mnie do opłat za coś czego nie chcę. A ja rzeczywiście nie chcę abonować programów pana Dworaka! Tego rodzaju haracz kłóci się nie tylko z moim odczuciem niesprawiedliwości lecz również podważa zasadę demokracji co z pewnością niezgodne jest z Konstytucją Polski. W końcu Dworak może zakodować swoje programy i będzie spokój. A jeśli odbiorca będzie miał życzenie je oglądać to niech abonuje- wykupi Abonament. Proste, nie ? (poprzednia wypowiedź pojawiła się z błedami- przepraszam)

 • Janusz 2012-01-11 22:54:17

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Ależ kochani dlaczego tak pomstujecie? Zacznijmy od tego, że to co tak hucznie nazywa się Abonament tak naprawdę nim nie jest. Jest to kolejny zwykły podatek podparty akcyzą za zakup odbiornika TV. I to mnie bardzo denerwuje ponieważ uważam, że KKRiT z panem Dworakiem robią nas w jajo i to bardzo paskudnie bo przymusza mnie do opłat za coś czego nie chcę? A ja nie chcę abonować programów pana Dworaka! Tego rodzaju haracz kłóci sie nie tylko z moim odczuciem niesprawiedliwości lecz również podważa zasadę demokracji co z pewnością niezgodne jest z Konstytucją Polski. W końcu Dworak może zakodować swoje programy i będzie spokój. A jesli odbiorca będzie miał życzenie je oglądać to niech abonuje- wykupi Abonament. Proste, nie ?

 • desperado 2012-01-11 10:33:10

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Czcigodni Państwo z tvp,z rritv i wszyscy zainteresowani wpływami z tej formy płatności,może i my ludzie chętnie płacilibyśmy na ten cel gdybyście zechcieli publikować w czasie nadawanej audycji wysokość miesięcznej gaży np.prowadzącego program.Przecież wiemy,że Wasze zarobki nie należą do wygórowanych ale krążą na ich temat różne plotki zwłaszcza o ich horrendalnym poziomie.Jest w komentarzach b.dobry pomysł,zakodujcie swoje kanały i zacznijcie sprzedawać dekodery,zniknie wtedy problem nie płacenia abonamentu!

 • antoni 2012-01-10 21:34:19

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Pozatym jeżeli jest publiczna, to wszystkie finanse mają być jawne. póki nie jest za póżno może protest zbiorowy lub proces zbiorowy

 • antoni 2012-01-10 21:27:30

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  A ja powiem tak: pan donald tusk nam zabronił płacenia abonamentu.Nie cuyuję jego słów.Jeżeli ja chcę opublikować reklamę w jakichkolwiek mediach musze płacić .Jeżeli powieszę reklamę na płocie sąsiada też.Jeżeli telewizja publiczna bez mojej zgody publikuje reklamę w telewizorze który jest moją własnością to też musi płacic mnie,tobie - a nie płaci.

 • zly 2012-01-10 12:02:57

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  To się w głowie nie mieści!!!Nie ogladam kanałów publicznych ale muszę płacić (mam "n" ). Rubta tak dalej. Mimo obietnic wyborczych nadal płacę. Może abonament następny dołożyć np. za samoloty ( nie latam) za pociągi ( nie korzystam) itd, bo są i to wystarczy!Gratuluję

 • jooreck 2012-01-03 17:18:01

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Znalazłem więcej szczegółów już ktoś wcześniej próbował cytuję; "" Jak łatwo stwierdzić, to co jest odbiornikiem a co nim nie jest przesądza o ciężarze materialnym abonamentu RTV (art. 2. par. 1. ustawy o opłatach abonamentowych: ,,Za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych pobiera się opłaty abonamentowe''). Jak napisałem wcześniej, jedynie w ustawie można doszukiwać się definicji odbiornika.Mamy zatem par. 7.: ,,Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym, w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy, jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu''. Problem może nastąpić teraz z definicją urządzenia technicznego lub programu. Jeżeli chodzi o program, to nie ma jego definicji w ustawie o opłatach abonamentowych, należy zatem (moim zdaniem) posłużyć się definicją z art 4. ustawy o radiofonii i telewizji: ,,programem jest uporządkowany zestaw audycji radiowych lub telewizyjnych, reklam i innych przekazów, regularnie rozpowszechniany, pochodzący od jednego nadawcy''. W przypadku urządzenia technicznego pozostaje wykładnia językowa (tu niestety jest problem, SJP mi nie chce pomóc: 'urządzenie' odnosi do 'mechanizmu', 'mechanizm' do 'części maszyny lub przyrządu', 'maszyna' to 'urządzenie zawierające mechanizm' a przyrząd to (sic!) 'urządzenie techniczne'). Trochę lepiej jest w Małym Słowniku Języka Polskiego (PWN, Warszawa 1993), który akurat mam pod ręką -- tam urządzenie to m.in. 'zespół elementów' służący do 'wykonania określonych czynności'. Zatem podsumowując, abonament należy płacić za ,,używanie urządzenia technicznego dostosowanego do odbioru uporządkowanego zestawu audycji (...)''. Jednocześnie z ustawowej definicji odbiornika nie są wyłączone urządzenia, których podstawowym przeznaczeniem nie jest odbiór programu, ani też par. 1. nie wskazuje, że urządzenie za które należy płacić musi być w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór - wystarczy tego urządzenia używać.????""" Zagmatwane trochę..., - może celowo(??).

 • dupa 2012-01-03 14:38:30

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  A ja nieplacilem i placil za łajno niebede

 • jooreck 2011-12-29 15:35:21

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka Nie denerwować się..., jest rozwiązanie proste...

  Witam wszystkich "sympatyków Telewizji Publicznej". Pewnie mój komentarz nie będzie opublikowany..., ale próbuję... Jest sposób, by telewizor stał się urządzeniem (nie dotyczy, niestety posiadaczy odbiorników na gwarancji i z cyfrowym mpg). Ja to zrobiłem mimo,że mieszkam w takim miejscu, gdzie odbiór sygnału tv jest nie możliwy("czarna dziura"), ale opłata jest za posiadanie odbiornika TV. Za kwotę od 70-100zł. w punkcie napraw a nawet w domu, elektromechanik wymontuje nam "głowicę" sygnału analogowego i "zaślepi"wejście antenowe.Urządzenie nie spełnia już warunku określonego jednoznacznie przez ustawodawcę.Mogę podpisać oświadczenie, że nie posiadam telewizora,bo odbiór sygnału jet nie możliwy. Jak ktoś się uprze to sygnał nadal można odbierać przez tuner, magnetowid, poprzez "eurozłącze". Odbiornik już nie jest telewizorem,jest monitorem z fonią i nie wypełnia ścieżki prawnej powyższej ustawy. Proszę nie traktować mojego komentarza jako "pewnika", gdyż nie znam wykładni prawnej do powyższej ustawy, mogę się mylić. Proszę o ustosunkowanie się znawców tematu, od strony prawnej i elektronicznej. Pozdrawiam i Dosiego życzę...

 • Andrzej STAWSKI 2011-12-12 12:15:16

  Przepraszam za błędy ale podskoczyła adrenalina,

  to nie są wysokie kwoty, ale nie cierpię takiego kur...stwa, ktore przekracza już wszelkie granice.Nie muszą mieć wypasionych siedzib. Ich misja (TVP i PR) dawno przestała nią być.

 • Andrzej STAWSKI 2011-12-12 12:11:28

  To jest kurew...stwo najwyższgo lotu !!!!

  Od stanu wojennego nie płacę tego haraczu i placic nie będę, nawet gdyby mieli mnie przeczołgać przed sądami wszystkich instancji. Za co ?, - za sześć kanałów prawie w 60 % reklamowych. Mają sukinszyny więcej czasu reklamowego (TVP i PR) niz wszystkie stacje komercyjne, - za produkcyjniaki typu Voice of Poland , albo każdy może tańczyc , czy jak to sie nazywa, - za filmy badzrzo ambitne z brutalnymi mordobiciami i instrukcjami dla kryminalistów, - po to żeby ta kunda Dworak wiódł sobie wypasiony tryb życia , kolacyjki ze współpracowniczkami w najlepszych knajpach ? Nigdy, żeby nawet mnie mieli na karę śmierci skazać. Proszę bardzo mogę płacic abonament ale pod warunkami : - likwidacja KRRiT ( przy Urzędzie Regulacji powinna powstać komisja rozpatrująca ofert wsystkich nadawców radiowych i yelewizyjnych, które w ramach konkursu na programy misyjne otrzymuwały by część abonamentu. - jak z powyższego wynika likwidacja beneficjenta jakim jest poczta (relikt czsów stalinowskiech - ery "kołchoźników" montowanych w kuchni, - ograniczenie reklam emitowanych w zależności od % wpływu z abonamentu, - rozliczanie się telewizji kablowych z abonamentu, a włączenie kwoty abonamentu do opłaty miesięcznej za "kablówkę". Może wreszcie ktoś walnie w tym temacie pięścią w stół, a nie ciągłe uklony w stron e nadmiernie dworującemu sie Dworakowi. Pozdrawiam

 • frugo 2011-12-10 18:29:52

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Kochani! O zasadach abonamentu (radiowego ) przeczytałem w kalendarzu radiowum na 1939 rok! Czyli nie jest to wymysł ani PRL, ani "komuchów". Haracz szedł chyba na utrzymanie spółki Polskie Radio sp.z O.O. przynajmniej od 1929 r, mimo że były obszary Polski, gdzie Polskie Radio nie docierało, a posiadacze odbiorników słuchali no. stacji niemieckich lub austriackich (wspomniany kalendarz podawał ich program ramowy i długości fal). W Wielkiej Brytanii spisują adres użytkownika przy zakupie odbiornika, a odpowoedmiesłużby już dopilnowują uiszczania abonamentu.

 • olo 2011-12-08 08:51:54

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  To jest finansowy bandytyz,Cała ta Rada powinna byc zdelegalizowana,zarabuają tam masę kasy,rząd ma to w dupie jak równiez politycy którzy patrzą jak sobie nabic kase.czas aby ludzie zrobili porzxądek

 • zbulwersowana 2011-12-06 08:27:20

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Nie słucham radia, nie oglądam tv w ogóle, bo uważam to za stratę czasu. Jak chce coś obejrzeć to oglądam w internecie, trzeba to za to płacę, mój własny wybór. Ale mam radio w samochodzie, które służy jako odtwarzacz MOICH własnych, kupionych płyt. I niby za to mam płacić prawie 200 zł rocznie?????!!!! To jest chore. Nie zamierzam wspierać telewizji publicznej, ani radia. Uważam, że po wprowadzeniu opłat wraz z energią elektryczną będzie trzeba zaskarżyć ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, bo będzie łamać podstawowe prawa każdego Polaka.

 • HOLLENDER 2011-12-05 18:52:23

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  TAK WLAŚNIE A WSZYSCY OBYWATELE MIESZKAJĄCY POZA PL OGLĄDAJĄ SOBIE TV Z POLSKI I MAJĄ W D...E ABONAMENT , CZY TO JEST SPRAWIEDLIWE ,POZATYM OK 2,50 MIESIĘCZNIE ZA TV I RADIO Z GWARANCJĄ CENY NA 20 LAT . TO JEST OK A 199 PLN DLA WIELU POLAKÓW TO ŻYĆ ALBO NIE ŻYĆ TAK SAMO JAK TE 17 PLN MIESIĘCZNIE WYBUJANE Z NIEBA, WIĘC JESTEM ZA ZAKODOWANIEM WSZYSTKIEGO I PLACIMY ZA TO CO OGLĄDAMY JA TAM TYLKO, DISCOWERY POLSKA , I ZA TO PŁACĘ ALE NIE MIESZKAM W PL,POZDRO.

 • sobek 2011-11-25 10:05:29

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  trzeba dać ludzia wolną wole i wybór co chcą ogladać a nie zmuszać CZASY KOMUNIZMU JUŻ MINEŁY

 • kili 2011-11-25 10:03:57

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Trzeba bedzie obalić ten żad bo robia sobie kpine jak chca kasę to niech wprowadzą tak jak Polsat ,N-ka ,Cyfra płacisz ogladasz nie zapłacisz wyłączą sygnał nikt mnie nie zmusi do ogladania TVP jak nie chce i nie bedę płacić za coś czego nie ogladam

 • człowiek pracując 2011-11-25 10:01:15

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Płacić za telewizor ????? abonament czy radio PRZECIEŻ MI ZA DARMO GO NIE DALI !!!!!!zapłaciłam w sklepie kupiłam satelite płace abonament za te kanały które ogladam i tyle ile mnie stać czyli wraca KOMUNA???!!!!!! BO NA TO WYCHODZI a w pracy nie mam radia ani telewizora to do rachunku za prąd mi chca doliczyć abonament to chore LUDZIE WYJDĄ NA ULICĘ JAK W GRECJI

 • tv-no 2011-11-25 10:01:14

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  A co po 2013 roku. Nie mam zamiaru kupować dekodera, więc nie będę mógł oglądać. Czy nadal muszę płacić abonament?

 • Texas 2011-11-25 07:19:01

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Ja oglądam tylko amerykańskie programy za pośrednictwem anteny satelitarnej. Amerykański abonament telewizyjny płaci moja babcia która mieszka w Nowym Yorku w tamtejszym urzędzie pocztowym.

 • Tadeusz 2011-11-25 05:57:51

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  I tak to jest wspólny worek, czym więcej abonamentu tym mniej dotacji (tak jak przy akcjach dobroczynnych) nic się nie poprawa, tylko urzędów przybywa i urzędników od zbierania i rozdzielania - marnujących swój czas i nasze pieniądze na siebie. Co gorsze prawie każdy zatrudniony ważniak zauważa, że łatwiej mu zatrudnić kolejnych podważniaków aby za niego robili (i tak rekurencyjnie) bo nie czuje się kompetentny ani efektywnie pracowity albo interpretuje przepisy opresyjne i zachowawczo, na pohybel Polsce i naszej przyszłości ale dla swojego w praktyce bezkarnego spokoju i perspektyw awansu.

 • RAFAL 2011-11-24 23:40:44

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  ZYJEMY W PANSTWIE DEMOKRATYCZNYM WOLNYM WIE JAK MOGA MI PLACIC ZA COS CZEGO NIE CHCE BO TVP KARZE DO TEGO PODNOSI KOSZT ABONAMENTU SMIESZNE CHCE PLACIC ZA TO CO OGLADAM PROSTE

 • Janusz Jania 2011-11-24 21:38:38

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Co do emerytów - to gdzie jest Najjaniejszy Prezydent oraz Premier, którzy w trakcie wyborów mówili że emeryci nie mogą ponosić ciężaru kosztów utrzymania RTV i winni być zwolnieni z ich opłat. Teraz jest cisza, możemy im tylko pogratulować.

 • pokrzywdzony 2011-11-24 21:29:05

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  panie premierze za kogo pan uwarza obywateli obiecujac zniesc abonament radiowo telewizyjny

 • Maciej 2011-11-24 20:04:16

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Macie rację - abonament RTV tak samo jak i podatek od wzbogacenia "kupiłem 12-to letnie auto ostatnio" oczywiście zapłaciłem więcej podatku- "ich stawki są sporo wyższe" KOMUNA i tyle ale jest na to sposób, żeby żyło nam się lepiej - trzeba tylko zmienić obywatelstwo .

 • fdasfwe 2011-11-24 17:41:32

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  obowiazkowy abonament rtv jest reliktem prl-u!!! jesli uwazaja, ze ich programy sa na tyle atrakcyjne zeby za nie placic, to niech je zakoduja. moze wtedy zobaczymy ile osob wykupi abonament...

 • wsciekly 2011-11-24 13:40:00

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  Te wszystkie badziewne programy, w których śpiewają, tańczą i robią z siebie idiotów to ma być misja publiczna???!!! A dlaczego TVP Kultura nie jest dostępna dla każdego, kto ma zwykłą antenę szerokopasmową?! Sorry, ale ja tej misji we współczesnych mediach po prostu nie widzę.

 • seth 2011-11-24 07:08:46

  Re: Abonament RTV 2012: kolejna podwyżka

  "Musimy też pamiętać, że z płatności abonamentu nie zwalnia nas to, że opłacamy już rachunki za korzystanie z telewizji kablowej czy z satelitarnych platform cyfrowych." To jest właśnie kur....estwo, skoro telewizje kablowe nadają ich kanały to nich im płacą tak samo jak płacą prywatnym stacją jak tvn czy polsat. no chyba że faktycznie już płacą tylko się do tego nie przyznają!


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
 • 0
 • 2
 • 2
 • 0
 • 0
 • 8
 • 2
 • osób

Opinie naszych klientów

 • Malgorzata

  ocena usługi:

  Bardzo szybka I sprawna obsluga.Wysoka dbalosc o klienta.Polecam kazdemu kto potrzebuje pomocy prawnej w przystepnej cenie. Pozdrawiam Zespol Prawnikow
 • Sylwester K.

  ocena usługi:

  Odpowiedz w praktyce sie sprawdzila lecz trzeba zastrzec ze rozpatrzenie pytania brane jest tylko to z wyceny,pytania tego nie mozna juz rozwijac po wycenie bo juz jest za bardzo rozbudowane i dodatkowo platne.
 • Gizler

  ocena usługi:

  Szybko, fachowo i wyczerpujaco
 • Beata Wiśniewska

  ocena usługi:

  Dzień dobry, chciałabym serdecznie Państwu podziękować za sporządzenie Opinii. Dziękuję za tak szczególowe i dokładne opisanie i wyjaśnienie mojej sprawy. Pozdrawiam i polecam wszystkim
 • Jolanta

  ocena usługi:

  Opina została sprządzona w sposób pfofesjonalny. Bardzo przydatna do załatwienia sprawy.Polecam wszystkim. Serdecznie dziękuję i gorąco pozdrawiam.
 • Teresa

  ocena usługi:

  Opinia na najwyższym poziomie. Bardzo polecam wszystkim potrzebujacym pomocy prawnej.Bardzo miła obsługa klienta. Bardzo dziękuję za pomoc i serdeczne życzenia dla całego zespołu ślę.
 • Zofia K

  ocena usługi:

  Dziękuję za szybką sporządzoną uczciwą opinię i liczę na dalszą współpracę wrazie kłopotów prawnych. Pozdrawiam cały Zespół Prawników Zofia K
 • Irek

  ocena usługi:

  Powiedziałbym że odpowiedź aż nadto wyczerpująca. Dziękuję,pozdrawiam
 • Izabela01

  ocena usługi:

 • Krystian

  ocena usługi:

  Opinia została sporządzona w sposób profesjonalny, jej treść jest dla mnie w pełni wyczerpująca i zrozumiała
 • mirosław

  ocena usługi:

  szybko i solidnie
 • jarek13

  ocena usługi:

  Polecam. Opinia jasna i wyczerpująca.
 • M.Panasiak

  ocena usługi:

  Konkretnie,rzeczowo,profesjonalnie.Wielka oszczędność czasu oraz komfort w czytaniu opinii w domowym zaciszu z możliwością korekty. Jeszcze lepszego Nowego Roku dla całego zespołu e-prawnik ! Wszystkim polecam profesjonalną oraz miłą obsługę klienta.dziękuję bardzo i liczę na dalszą współprace w razie kłopotów-prawnych
 • marian

  ocena usługi:

  opinia na najwyższym poziomie,przewidziane wszystkie warianty, będę polecał . Marian Gabrylewicz
 • Jerzy

  ocena usługi:

  Dziękuję za wszelką pomoc.Mam nadzieję,że będzie pomyślnie.Dzięki Państwu.
 • Magdalena

  ocena usługi:

  Opinia : wyczerpująca, zawierająca wiele podstaw prawnych,szybko i fachowo. Pozdrawiam cały Zespół Prawników.
 • Anna

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca i profesjonalna opinia, pełen komplet pism dotyczący danego problemu. Polecam i bardzo dziękuję.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane