e-prawnik.pl Porady prawne

Pozostałe

192 Artykułów


946 Informacji


372 Pytań i odpowiedzi


67 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Wydanie paszportu rodzicom dziecka

  "Mam dziecko z kobietą, ale nie żyjemy razem i dziecko nosi moje nazwisko. Zgodziłem się na paszport dziecka i złożyliśmy wniosek o paszport dla dziecka; kartkę do odebrania dostała matka i teraz chciałem odebrać sam paszport, ponieważ matka (...)"

  Wydanie paszportu rodzicom dziecka
 • Akty własności ziemi i ich moc obowiązująca

  "W 1973 r. na podstawie ustawy z 26 października 1971r. o uregulowaniu własności państwowych gospodarstw rolnych naczelnicy powiatów wydawali AWZ na tzw.\"grunty bezpańskie\" znajdujące się w posiadaniu osób fizycznych. Jakie przepisy (...)"

  Akty własności ziemi i ich moc obowiązująca
 • Skierowanie na przymusowe leczenie alkoholowe

  "Moja 50-paro letnia córka jest uzależniona od alkoholu. Do tej pory się nie leczyła i nie chce podjąć dobrowolnie leczenia. Utrzymuje się ze świadczenia rentowego, choć jego kwotę przeznacza na alkohol. Ja jestem starszym człowiekiem (...)"

  Skierowanie na przymusowe leczenie alkoholowe
 • Okazanie dokumentów policjantowi

  "W czasie kontroli drogowej policjant okazuje w sposób czytelny dokumenty, natomiast nie daje ich do ręki celem sprawdzenia. Kontrolowany natomiast musi przekazać dokumenty policjantowi. Moim zdaniem jest różnica pomiędzy okazaniem a (...)"

  Okazanie dokumentów policjantowi
 • Czy mogę odmówić przyjęcia listu poleconego np. z ZUS-u lub Urzędu Skarbowego?

  "Mój Mąż od 3-ech lat prowadzi firmę na terenie Niemiec-tam płaci podatki i ubezpieczenie, jest tam również zameldowany. W Polsce firmę zamknął w styczniu 2009r. Czy jeżeli przyjdzie do mojego Męża list polecony (Od byłego pracownika (...)"

  Czy mogę odmówić przyjęcia listu poleconego np. z ZUS-u lub Urzędu Skarbowego?
 • Rozpatrzenie odwołania przez SKO

  "Jaki termin rozpatrzenia odwołania od decyzji wójta obliguje samorządowe kolegium odwoławcze? Gdzie i kiedy można zażalić się na opieszałość SKO?"

  Rozpatrzenie odwołania przez SKO