e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum

Artykułów


6 Pytań i odpowiedzi


0 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Karty płatnicze

  "Kto może być emitentem elektronicznych kart płatniczych i pieniądza elektronicznego w Polsce? Jeżeli są to tylko banki, to czy możliwe jest po podpisaniu odpowiedniej umowy z bankiem, by "niebanki" były emitentami ww. instrumentów?"

  Karty płatnicze
 • Rachunek powierniczy

  "Jak powinna wyglądać umowa rachunku powierniczego w przypadku zakupu nieruchomości? "

  Rachunek powierniczy
 • Współczynnik wypłacalności banku

  "Jakie są normy ostrożnościowe wynikające z prawa bankowego w aspekcie tematu: "bank jako instytucja zaufania publicznego". Chodzi mi o współczynnik wypłacalności. "

  Współczynnik wypłacalności banku
 • Przetwarzanie danych osobowych przez banki

  "Czy bank ma obowiązek zachowywania wszelkich podań dotyczących np. zakładania kont czy wydawania kart płatniczych? Czy dopuszczalna jest sytuacja, w której bank odmawia wydania kserokopii takiego dokumentu twierdząc, iż został zniszczony po uprzednim (...)"

  Przetwarzanie danych osobowych przez banki
 • Otwarcie rachunku inwestycyjnego w USA

  "Czy mogę otworzyć rachunek inwestycyjny za granicą, aby grać na giełdzie amerykańskiej? Czy nie ma przepisu regulującego tego typu rzeczy?"

  Otwarcie rachunku inwestycyjnego w USA
 • Przelew na konto w banku zagranicznym

  "Dokonując przelewu z konta osobistego na konto w banku zagranicznym w walucie obcej na rzecz osoby fizycznej jakiego należy użyć tytułu na przelewie, żeby być w zgodzie z obowiązującym prawem dewizowym oraz do jakiej kwoty można dokonać przelewu? (...)"

  Przelew na konto w banku zagranicznym