Blisko 300 km/h na autostradzie. Zobacz video

Pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów i konfiskata Astona Martina – taka kara grozi Belgowi, który pokazał swoje wyczyny w internecie.

Od wczoraj belgijskie media prezentują film, pokazujący możliwości limitowanej wersji Astona Martina V12 Vantage Carbon Black. Materiałem od razu zainteresowała się Policja.

Na filmie widzimy auto, które wjeżdża na autostradę E17 we Wschodniej Flandrii. Wszystko nagrywa pasażer. Na początek kierowca rozpędza się do setki w cztery sekundy na jednopasmowej drodze. Następnie rozpędza się do 292 km/h.

Belgijskie media donoszą, że policjanci nie będą mieli problemów z namierzeniem pirata drogowego, ponieważ w całym kraju są tylko trzy takie samochody. Kierowcy grozi konfiskata samochodu oraz pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

Tadeusz

10.11.2011 11:3:31

Re: Blisko 300 km/h na autostradzie. Zobacz video

Autostrady w Polsce mają koleiny (najtańsza oferta i tak jest droższa niż tunel autostradowy pod Alpami) dzięki kręceniu lodów. Te samochody są przeznaczone do jazdy po torach (gdy korzystamy z maksymalnych możliwości) i do jazdy po dobrych drogach, gdy nie pogardzamy innymi uczestnikami ruchu.

Tol

9.11.2011 21:7:20

Re: Blisko 300 km/h na autostradzie. Zobacz video

W Polsce to niemożliwe, bo większość kierowców nie umie jeździć po autostradach! Myślę, że problemem nie jest prędkość sama w sobie tylko nieprzewidywalny manewr innego uczestnika drogi. W Niemczech też jeżdżą powyżej 200 km/h i nic się nie dzieje! Jeżeli wszyscy jadą prawym pasem, a lewy służy tylko do wyprzedzania, zmiany pasa są odpowiednio wcześniej sygnalizowane i po upewnieniu, że manewr jest możliwy to można grzać! Oczywiście to tylko teoria, bo jednak jest dużo innych słabych i nieprzewidywalnych kierowców. Prawdopodobieństwo wypadku bardzo duże.

SPEEDRACER

9.11.2011 21:0:1

Re: Blisko 300 km/h na autostradzie. Zobacz video

... dobrze, że ów Aston Martin nie rozwija prędkości ponad 400 km/h. Wówczas zapewne dostałby krzesło elektryczne. Czy zastanawiacie się: - dlaczego samochody są coraz szybsze? - silniki coraz mocniejsze i bardziej dynamiczne? - w konstrukcjach układów hamulcowych stosuje się najwyższe technologie? - pomimo zakazu palenia tytoniu(), popielniczka jest w standardzie? - crash-testy wykonywane są do prędkości 72 km/h? - etc., wymieniać można bez końca. Dla "oburzonych? ? powyższym filmem, proponuję wprowadzenie ustawy nakazującej jazdy jednym dla wszystkich, modelem pojazdu - MELEX Pozdrawiam.

jasiek

9.11.2011 15:47:50

Re: Blisko 300 km/h na autostradzie. Zobacz video

A w Belgii na autostradach tylko 120 km/h. Za to na całej długości, wszystkie autostrady belgijskie są w nocy oświetlone. Fajnie to wygląda w nocy z okien samolotu.

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: