Rozwój usług DSL w Polsce

Stan i perspektywy rozwoju rynku dostępu szerokopasmowego do sieci Internet w Polsce - zagadnienia regulacyjne.

W kontekście omawianych usług dostępu szerokopasmowego do sieci Internet często zadawane jest pytanie, gdzie znajdują się ceny dostępu szerokopasmowego DSL (Digital Subscriber Line) oferowanego w Polsce na tle innych krajów europejskich. Równie często obok tak postawionego pytania pojawia się stwierdzenie, że dostęp do Internetu jest w Polsce ciągle za drogi.

Na potrzeby niniejszej analizy rozwój usług szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii DSL będzie rozumiany jako zwiększenie współczynnika penetracji, czyli liczby łączy z technologią DSL przypadających na liczbę gospodarstw domowych.

Można wyróżnić dwa czynniki sprzyjające rozwojowi tych usług. Są to cena dostępu oferowana na rynku detalicznym i poziom konkurencji rozumiany, jako udział alternatywnych operatorów w ogólnej liczbie dostępów DSL w kraju.

Pełne opracowanie na ten temat prezentujemy w załączonym dokumencie.   

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty do zapoznania się z załączoną analizą i przesyłania opinii do dnia 17 listopada 2008 roku na adres:

Urząd Komunikacji Elektronicznej
Departament Hurtowego Rynku Telekomunikacyjnego
ul. Kasprzaka 18/20
01-211 Warszawa

oraz w formie elektronicznej na adres: uke@uke.gov.pl

W przypadku, gdy przesłane do UKE opinie zawierać będą informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa lub inne informacje prawnie chronione prosimy o wyraźne wskazanie tego faktu oraz o przesłanie wersji, która będzie mogła być opublikowana.

Załączniki do artykułu:

Źródło: www.uke.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika