e-prawnik.pl Porady prawne

Grupowa organizacja pracy

Zbiorowe prawo pracy

Rząd porozumiał się ze stoczniowcami

1.12.2008

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Boni i minister Skarbu Państwa Aleksander Grad podpisali z przedstawicielami związków zawodowych stoczni Gdynia i Szczecin porozumienie w sprawie restrukturyzacji zakładów.

Program ochronny dla pracowników obu stoczni oraz ich spółek będzie kosztował od 400 do 500 mln zł. Kwota ta ma być przeznaczona na odszkodowania dla stoczniowców, którzy skorzystają z programu dobrowolnych odejść jak również z programu zwolnień monitorowanych. Chodzi m.in o wsparcie pracowników stoczni w uzyskaniu ponownego zatrudnienia oraz możliwość uzyskania dotacji na zakładanie działalności gospodarczej. Program ochronny dla pracowników stoczni przeznaczony jest na wypłatę wynagrodzeń do końca maja przyszłego roku oraz na spłatę zaległych składek emerytalnych. Odszkodowania dla stoczniowców mają wynosić, w zależności od stażu pracy, od 20 do 60 tys. zł.

W przyszłym tygodniu minister Skarbu przedstawi na Radzie Ministrów projekt specjalnej ustawy o stoczniach. - Chcemy zakończyć proces legislacyjny przed świętami, by ustawa weszła w życie najpóźniej pierwszego styczniu - mówił minister Skarbu Państwa Aleksander Grad. 

Pliki do pobrania:

Źródło: www.kprm.gov.pl

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ