Pozostałe

Spotkanie teoretyków z praktykami w Opolskim ZUS-ie

W dniu 25 marca w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Oddziale Opolu odbyło się II Opolskie Seminarium Ubezpieczeniowe. Tego rodzaju spotkania to wspólna inicjatywa opolskiego Oddziału ZUS i Zakładu Prawa Pracy i Polityki Społecznej UO, kierowanego przez dr hab. Stanisława Grycnera oraz wybitnych naukowców z opolskiego uniwersytetu zajmujących się tematem ubezpieczeń społecznych.

Ideą Opolskich Seminariów Ubezpieczeniowych jest prezentacja szeroko rozumianej problematyki ubezpieczeń, ujmowanych przez pryzmat świata nauki i praktyki. Podczas tegorocznej edycji referat pod tytułem "Meandry ubezpieczenia rentowego" wygłosił Pan Antoni Malaka - Dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we Wrocławiu.

W 2006 roku pomysłodawcy seminarium spotkali się po raz pierwszy. Wówczas tematem przewodnim spotkania był charakter prawny członkowstwa w otwartym funduszu emerytalnym.

Do udziału w tegorocznej edycji seminarium zostali zaproszeni znamienici goście, między innymi: Prezes Sądu Okręgowego w Opolu, Przewodniczący Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego oraz Sądu Rejonowego w Opolu. Do udziału w seminarium zostali również zaproszeni dyrektorzy instytucji, którzy na co dzień współpracują z ZUS-em. Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektor NFZ, KRUS-u oraz Okręgowy Inspektor Pracy.

Podczas seminarium nie zabrakło pracowników ZUS - którzy każdego dnia mają do czynienia w praktyce z ogromem przepisów, dotyczących ubezpieczeń społecznych. Uczestnikami seminarium byli również studenci opolskiego uniwersytetu, którzy w przyszłości będą stosować i analizować prawo ubezpieczeniowe.

- Może to właśnie oni za kilka lat zasilą grono pracowników ZUS, dlatego tego typu spotkania są tak ważne w działalności Zakładu. Sprawne funkcjonowanie ubezpieczeń społecznych to jedna z najważniejszych dziedzin życia społeczno - gospodarczego każdego kraju - mówi Marek Błaszkowicz - Dyrektor Opolskiego Oddziału ZUS.

Agnieszka Granatowska
Rzecznik prasowy
O/ZUS w Opolu

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.9.2017

  Przyjęcie Konwencji Rady Europy w sprawie bezpieczeństwa imprez sportowych

  Prezydent RP podpisał dokumenty wprowadzające do polskiego porządku prawnego Konwencję Rady Europy w sprawie zintegrowanego podejścia do bezpieczeństwa, zabezpieczenia i obsługi podczas meczów (...)

 • 19.10.2017

  W 2019 r. Centrum Informatyki Resortu Finansów przejmie usługi informatyczne skarbówki

  1 stycznia 2019 r. nastąpi przejęcie przez Centrum Informatyki Resortu Finansów (CI RF) całości zadań związanych z dostarczaniem usług informatycznych wszystkim podmiotom funkcjonującym (...)

 • 17.3.2018

  Zmiany w prawie telekomunikacyjnym

  Nowelizacja ustawy prawo telekomunikacyjne ma zapewnić m.in. lepszą ochronę konsumentów przed nieuczciwymi praktykami i nadużyciami związanymi z smsami premium. Usprawni też system ostrzegania (...)

 • 14.10.2014

  Zwyczaj ważniejszy niż prawo?

  Prowadząc szeroko zakrojoną działalność międzynarodową przedsiębiorca musi być przygotowany na każdą ewentualność i z każdej perspektywy. Transakcje międzynarodowe cechują się niezwykle (...)

 • 26.4.2012

  Kierownik apteki

  Kierownik apteki jest farmaceutą odpowiedzialnym za prowadzenie apteki. Można być kierownikiem tylko jednej apteki.