Urzędnicy przyjmą nasze PIT-y w sobotę

24 kwietnia urzędy skarbowe w całym kraju będą otwarte w godz. od 9 do 13. Wszystko po to, aby każdy zdążył ze złożeniem zeznania podatkowego za 2009 rok.

Dla wszystkich, którzy nie złożyli dotychczas zeznań podatkowych za ubiegły rok, Ministerstwo Finansów przygotowało kolejne udogodnienia.

Sobota 24 kwietnia będzie dniem pracującym dla urzędów skarbowych w całej Polsce. Przyjmą one interesantów w godzinach od 9 do 13.

Sobota pracująca odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Szybki PIT”.

- Kampania skierowana jest do osób, które chcą sprawnie i bez kolejek złożyć zeznanie podatkowe czy szybciej otrzymać nadpłacony podatek. Dzięki akcji można dowiedzieć się też wszystkiego o przysługujących ulgach i potrzebnych do tego dokumentach lub poradzić się eksperta – tłumaczy Ministerstwo Finansów.

Ponadto urzędy będą pracowały dłużej przez cały ostatni tydzień kwietnia. Informacje o wydłużonych godzinach pracy będą podawane lokalnie.

Resort przypomina jednocześnie o możliwości złożenia zeznania rocznego przez internet. Zrobimy to korzystając z programu, który można pobrać ze strony www.e-deklaracje.gov.pl. Znajdziemy tam również instrukcję „krok po kroku” jak wypełnić poprawnie PIT. Program jest darmowy.

- W tym roku tylko z możliwości elektronicznego złożenia PIT-37 skorzystało 163 tys. osób, z czego prawie 161 tys. bez kwalifikowanego e-podpisu – czytamy na stronie Ministerstwa Finansów.

Ostateczny termin rozliczenia z fiskusem mija 30 kwietnia roku następnego, po roku podatkowym, za który następuje rozliczenie.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 3.7.2008

  3 maja i 1 listopada - dodatkowe dni wolne?

  Kodeks pracy nakazuje, aby tydzień pracy miał w tzw. okresie rozliczeniowym (podstawowy to 4 miesiące) przeciętnie 40 godzin. Zasadą jest też, że tydzień pracy składa się z 5 dni i 8 godzinnego (...)

 • 21.3.2017

  Rozliczenie PIT-a w centrum handlowym

  W najbliższy weekend (24 i 25 marca) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie. Akcja odbędzie się w 93 centrach (...)

 • 27.9.2017

  Umowa dożywocia - Na czym polega? Jak zawrzeć umowę dożywocia?

  Nasze społeczeństwo starzeje się w tempie podobnym do istniejącego w krajach wysoko rozwiniętych. Każdego roku mniej osób pracuje na emerytury coraz większej rzeszy osób nieaktywnych (...)

 • 16.2.2019

  Twój e-PIT - nowa jakość w rozliczeniu podatku

  15 lutego 2019 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona nowa usługa Twój e-PIT. Urząd skarbowy automatycznie przygotował i udostępnił roczne zeznanie podatkowe na podstawie (...)

 • 29.7.2016

  Kiedy mamy do czynienia z telepracą i jakie są problemy z tym związane?

  Coraz częściej pracownicy świadczą pracę w formie telepracy. Jednakże pojawiają problemy interpretacyjne kiedy mamy do czynienia z tą formą pracy?. Przede wszystkim należy podkreślić, że regulacja (...)