Jest to kwotowo wskazana w umowie spółki z oo. (statucie spółki akcyjnej) suma pieniężna, która stanowi początkowy majątek spółki. Musi być wyrażona w walucie polskiej. Jest sumą wszystkich udziałów (akcji). Minimalny kapitał zakładowy (...)
Wymierzana jest wówczas, gdy sprawca popełnił dwa albo więcej przestępstwa, zanim zapadł pierwszy wyrok, chociażby nieprawomocny, co do któregokolwiek z tych przestępstw i wymierzono za nie kary zasadnicze tego samego rodzaju. Kara łączna nie (...)
karą umowną jest zastrzeżenie dokonane w umowie, że naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania niepieniężnego nastąpi przez zapłatę określonej sumy
umożliwia dokonywanie zakupów i płatności tylko do wysokości stanu konta.
umożliwia dokonywanie płatności po przekroczeniu stanu konta. Oznacza ona zgodę banku na kredytowanie klienta. Kredyt taki jest oprocentowany, wymaga opłaty rocznej i jest spłacany systematycznie zgodnie z umową zawartą z bankiem.
to emitowana przez banki plastykowa karta z wprasowanym paskiem magnetycznym, zawierającym informacje dotyczące klienta, numeru jego rachunku bankowego, limitu gotówki, czasu ważności karty i inne dane. "Plastykowy pieniądz" jest formą rozliczeń (...)
W postępowaniu sądowym (zarówno cywilnym, jak i karnym) środek odwoławczy kierowany do Sądu Najwyższego. W postępowaniu cywilnym kasacja przysługuje od wydanego przez sąd II instancji wyroku. Wniesienie kasacji jest bezpośrednio dostępne (...)
takie postanowienie umowne, które jest objęte domniemaniem sprzeczności z prawem; dotyczy zwłaszcza umów konsumenckich
taki wspólnik spółki komandytowej, którego odpowiedzialność jest ograniczona do wysokości sumy komandytowej. Jeżeli suma komandytowa zostanie wniesiona do spółki, komandytariusz wolny jest od odpowiedzialności w granicach wkładu
jest to taka spółka osobowa, która wymaga, aby przynajmniej jeden ze wspólników (komplementariusz) odpowiadał wobec wierzycieli spółki całym swoim majątkiem. Spółka ta wymaga także istnienia co najmniej jednego wspólnika, którego odpowiedzialność (...)
to przekształcenie przedsiębiorstwa państwowego w spółkę kapitałową (czyli spółkę akcyjną lub w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością). Jest to pierwszy etap prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych. Komercjalizacja uregulowana (...)
W ujęciu dynamicznym oznacza zdolność organu administrującego do skonkretyzowanego aktualizowania, w drodze odpowiedniego postępowania, potencjalnego obowiązku działania sformułowanego przez prawo .
Jest to pozwolenie na wykonywanie działalności gospodarczej ściśle określonej w tym pozwoleniu, pod kontrolą organu administracji. Koncesja jest wydawana przez najwyższe organy administracji państwowej (ministrów, szefów urzędów centralnych) (...)
jest to umowa, międzynarodowa pomiędzy Stolicą Apostolska a innym państwem. Konkordat reguluje stosunki pomiędzy tym państwem a Stolicą Apostolską szczególnie dotyczące stosunku Kościoła Katolickiego w danym kraju do władz tego państwa.
za konsumenta uważa się osobę, która zawiera umowę z przedsiębiorcą w celu bezpośrednio nie związanym z działalnością gospodarczą
jest to umowa, w której producent rolny zobowiązuje się wytworzyć i dostarczyć kontraktującemu oznaczoną ilość produktów rolnych określonego rodzaju. Kontraktujący natomiast zobowiązuje się te produkty odebrać w terminie umówionym, zapłacić (...)
oznacza badanie zgodności stanu istniejącego ze stanem postulowanym, ustalenie zasięgu i przyczyn rozbieżności oraz przekazanie wyników tego ustalenia, a niekiedy i wynikających stąd dyspozycji podmiotowi kontrolowanemu i podmiotowi organizacyjnie (...)
może być rozumiana dwojako po pierwsze jest to dobrowolna zmiana samej formy spłaty długu (np. przy długach przedawnionych dług zostaje zmieniony na udział wierzyciela w majątku dłużnika), po drugie polega na tym, że dawne warunki pożyczki (...)
Kredytem kupieckim nazywamy zgodę sprzedającego na otrzymanie zapłaty za dostarczony towar (lub wykonaną usługę) po terminie dostawy (zazwyczaj nie później niż po 30 dniach). Taka forma finansowania jest szczególnie ważna przede wszystkim dla (...)
nauka, która zajmuje się analizowaniem i doskonaleniem sposobów prowadzenia śledztwa. Wyróżnia się w jej obrębie kilka działów po pierwsze technikę kryminalistyczną - badanie śladów przestępstw, identyfikacja narzędzi użytych w trakcie (...)
< |
|
> |
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
ocena usługi:
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.