Dojazd do pól

Pytanie:

Czy znak zakaz ruchu opatrzony białą tabliczką z napisem \"nie dotyczy dojazdu do pól\" zwalnia z konieczności jego przestrzegania wszystkie osoby dojeżdzające do pól czy jedynie ich właścicieli lub osoby posiadające dodatkowe zezwolenia?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Aktualnie można spotkać się z oznakowaniem dróg, które budzi wątpliwości interpretacyjne. Tak jest i w tym przypadku. Naszym zdaniem znak ten oznacza, że zezwolenie na wjazd mają tylko te osoby, których dojazd do pola jest celowy - z zasady będą to więc właściciele czy też osoby korzystające z nieruchomości na podstawie upoważnienia właściciela - dzierżawcy czy też użytkownicy. Trudno sobie wyobrazić, że osoba, która nie ma prawa do nieruchomości (do korzystania z pola) ma w dojeździe do działki jakiś cel - tym bardziej, że mogłaby naruszyć cudzą własność.

Podobnie można uznać, że tabliczka "nie dotyczy mieszkańców ul. ..." oznacza zakaz wjeżdżania na dany teren osobom, nie będącym mieszkańcami. W takiej więc sytuacji możnaby nawet uznać, że goście odwiedzający mieszkańców także nie mogą wjechać na dany teren, gdyż nie są de facto mieszkańcami osiedla czy też ulicy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY