Dojazd do pól

Pytanie:

"Czy znak zakaz ruchu opatrzony białą tabliczką z napisem \"nie dotyczy dojazdu do pól\" zwalnia z konieczności jego przestrzegania wszystkie osoby dojeżdzające do pól czy jedynie ich właścicieli lub osoby posiadające dodatkowe zezwolenia?"

Odpowiedź prawnika: Dojazd do pól

Aktualnie można spotkać się z oznakowaniem dróg, które budzi wątpliwości interpretacyjne. Tak jest i w tym przypadku. Naszym zdaniem znak ten oznacza, że zezwolenie na wjazd mają tylko te osoby, których dojazd do pola jest celowy - z zasady będą to więc właściciele czy też osoby korzystające z nieruchomości na podstawie upoważnienia właściciela - dzierżawcy czy też użytkownicy. Trudno sobie wyobrazić, że osoba, która nie ma prawa do nieruchomości (do korzystania z pola) ma w dojeździe do działki jakiś cel - tym bardziej, że mogłaby naruszyć cudzą własność.

Podobnie można uznać, że tabliczka "nie dotyczy mieszkańców ul. ..." oznacza zakaz wjeżdżania na dany teren osobom, nie będącym mieszkańcami. W takiej więc sytuacji możnaby nawet uznać, że goście odwiedzający mieszkańców także nie mogą wjechać na dany teren, gdyż nie są de facto mieszkańcami osiedla czy też ulicy.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika