Przesunięcie słupa energetycznego

Pytanie:

"Czy w świetle nowego prawa budowlanego przesunięcie słupa energetycznego (końcowy słup linii), z którego podłączony jest prąd do domu jednorodzinnego wymaga uzyskania pozwolenia na budowę (tak było do tej pory), czy tylko zgłoszenia?"

Odpowiedź prawnika: Przesunięcie słupa energetycznego

Zmiana prawa budowlanego nie wprowadziła w tym zakresie nowej regulacji. Przesunięcie słupa energetycznego wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Ustawa prawo budowlane stanowi w art. 29 ust. 2 pkt 6, że wymaga jedynie zgłoszenia remont napowietrznych sieci elektroenergetycznych prowadzonych po dotychczasowych trasach, nie zalicza się więc do tej regulacji zmiana lokalizacji słupa energetycznego.


Najważniejsze informacje prawne w jednym miejscu - obserwuj nas na Google News!


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika