Umorzenie abonamentu RTV

Pytanie:

"W jakich okolicznościach i czy w ogóle, może nastąpić umorzenie należności z tytułu nieopłaconego abonamentu radiowo-telewizyjnego?"

Odpowiedź prawnika: Umorzenie abonamentu RTV

W wyjątkowych sytuacjach, jeżeli przemawiają za tym szczególne względy społeczne lub przypadki losowe, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może umorzyć lub rozłożyć na raty zaległości w płatności opłat abonamentowych i odsetki za zwłokę w ich uiszczaniu.

Wniosek o umorzenie lub rozłożenie na raty należności, podmiot zobowiązany do uiszczania opłat abonamentowych dostarcza do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, koniecznie drogą pocztową (pobierz wzór wniosku o umorzenie zaległego abonamentu RTV). Po otrzymaniu dokumentu stwierdzającego umorzenie zaległych opłat lub rozłożenie ich na raty, abonent jest zobowiązany do dostarczenia tego dokumentu do placówki Poczty Polskiej w terminie 14 dni.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Leszek Wolski 2015-06-30 12:12:11

    proszę o przesłanie mi bezpłatnie wzoru o umorzenie i nie płacenie abonamentu RTV z powodu trudnej sytuacji materialnej.Jestem na rencie całkowicie niezdolny do pracy i posiadam orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności , żona nie pracuje opiekuje się mną bo ja mam stomię i cewnik do moczu i bardzo proszę o bezpłatne przesłanie mi takiego wzoru z poważaniem Leszek Wolski

  • anna 2014-11-20 23:30:05

    Pobrałam dokument - wzór umorzenia, dobry przykład, adres KRRiT aktualny, polecam.

  • damian 2014-10-12 15:05:09

    czy utrata pracy będzie traktowana jako wyjątkowa sytuacja? nie zgłosiłem tego faktu od razu, a mineły już 3 miesiące.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika