Przedawnienie praw do zachowku

Pytanie:

Czy to prawda, że prawo do zachowku przedawnia się z upływem 10 lat od śmierci spadkodawcy?

Masz inne pytanie do prawnika?

3.3.2004

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Przedawnienie praw do zachowku

Nie, to nie prawda. Zgodnie bowiem z art. 1007 kodeksu cywilnego roszczenia uprawnionego z tytułu zachowku przedawniają się z upływem lat trzech od ogłoszenia testamentu.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne