Remont instalacji gazowej

Pytanie:

W ramach ulgi remontowej (mieszkania) poniosłam wydatki na remont mieszkania, wpłaciłam określone kwoty na wyodrębniony fundusz remontowy i wymieniłam kuchenkę gazową. Z urzędu skarbowego otrzymałam dwie różne informacje co do kwoty limitu. Proszę o informację czy maksymalna kwota odliczenia od podatku to 6615 zł czy 5670?

Masz inne pytanie do prawnika?

11.1.2005

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Remont instalacji gazowej

Na podstawie art. 27 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (w brzmieniu obowiązującym do końca 2003 r., lecz stosowanym do końca 2005 r.), jeżeli podatnik, dokonując remontu lub modernizacji budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, ponosi wydatki na remont lub modernizację instalacji gazowej, urządzeń eksplozymetrycznych lub urządzeń gazowych i w związku z tymi wydatkami przekroczy limit odliczeń w ramach ulgi remontowej, wysokość odliczeń podwyższa się o 0,5%.

Skoro wymieniła Pani kuchenkę gazową, przepis powyższy znajdzie u Pani zastosowanie. Oznacza to, że obowiązujący Panią limit to 5.670 zł + 0,5% kwoty bazowej (945 zł), a więc 6.615 zł.

Porady prawne

 

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne