Udzielanie informacji na żądanie Policji

Pytanie:

Komisariat Policji zwrócił się do firmy - sp. z o.o., którą reprezentuję o udzielenie informacji (zadając dwa pytania), podając podstawę prawną art.15 § 2 KPK. Czy w sytuacji podanej w opisie jestem zobligowany do udzielenia tych informacji?

Masz inne pytanie do prawnika?

17.8.2006

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Udzielanie informacji na żądanie Policji

Zgodnie z art. 15 § 1 kodeksu postępowania karnego policja i inne organy w zakresie postępowania karnego wykonują polecenia sądu i prokuratora oraz prowadzą pod nadzorem prokuratora śledztwo lub dochodzenie w granicach określonych w ustawie. W § 2 zaś czytamy, że wszystkie instytucje państwowe, samorządowe i społeczne są obowiązane w zakresie swego działania do udzielania pomocy organom prowadzącym postępowanie karne. Z § 2 wynika, że chodzi o instytucje państwowe, samorządowe i społeczne. Jeśli nie są Państwo, żadnym z tych podmiotów § 2 nie ma do Państwa zastosowania. Obowiązek udzielania informacji Policji wynika z ustawy o Policji. Podstawą żądania informacji jest art. 15 ust. 1 pkt 7 ustawy o Policji.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Altus RMS wezwanie do zapłaty

24.7.2020 przez: paweell5808

Usuniecie konta z forum internetowego.

26.3.2020 przez: 11anna11

POMOC PRAWNA - Pisanie pism

29.8.2019 przez: Broda34