Nim dasz się skusić atrakcyjnym oprocentowaniem, sprawdź dokładnie wymagania banku. Niektóre mogą cię zaskoczyć. Kryzys na rynkach finansowych spowodował, że banki cierpią na brak środków, które mogłyby przeznaczać na akcję kredytową. Trudno im pożyczyć pieniądze na rynku międzybankowym, bo finansiści stracili do siebie zaufanie. Jeszcze gorzej jest z pożyczkami od spółek matek, bo wielu zagranicznych właścicieli polskich banków przeżywa kłopoty. Pozostaje więc sięgać po środki klientów. Stąd obserwowana ostatnio licytacja na odsetki.
Czy reklamy banków kłamią?
Powiązane artykuły
Hipoteka w Polsce - Wszystko o zabezpieczeniu kredytu
Kompletny przewodnik po hipotece w Polsce w 2025 roku. Dowiedz się jak ustanowić hipotekę, jakie są jej rodzaje, koszty i procedury. Praktyczne porady prawne.
Kiedy reklama jest nieuczciwa?
Definicje czynów nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy podaje ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ustawa reguluje kwestię zapobiegania i zwalczania nieuczciwej (...)
Kiedy pośrednik może domagać się wynagrodzenia za swoje świadczenie?
Podstawowym warunkiem dla uznania ważności umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jest jej forma pisemna. Jak skonstruować umowę, aby uniknąć trudności w wyegzekwowaniu (...)
Jak złożyć zawiadomienie o wyznaczeniu nowego inspektora ochrony danych?
Przetwarzasz dane osobowe? Pamiętaj, że musisz wyznaczyć inspektora ochrony danych (IOD) oraz powiadomić o tym fakcie Prezesa UODO. Masz na to dwa tygodnie od daty wyznaczenia IOD, jednak nie później (...)
Chcesz kupić, sprzedać, wynająć mieszkanie przez pośrednika? Na co uważać?
Uważaj na firmy, które pobierają opłaty za udostępnianie adresów. Upewnij się, że pośrednik zweryfikował stan techniczny i prawny mieszkania. Przeczytaj dokładnie umowę i sprawdź, czy nie (...)
Sekurytyzacja wierzytelności - aspekty prawne
Na rozwiniętych rynkach kapitałowych sekurytyzacja stanowi popularny sposób na pozyskiwanie finansowania. Tymczasem w Polsce szersze wykorzystanie sekurytyzacji napotyka na liczne trudności. Są one (...)
Kiedy możesz korzystać z cudzego utworu bez umowy? (dozwolony użytek)
Zasadą w prawie autorskim jest, iż z utworu może korzystać lub nim rozporządzać tylko osoba uprawniona. Najczęściej będzie to sam twórca lub osoba, która nabyła określone prawa majątkowe, (...)
Ocena skutków dla ochrony danych
Przeprowadzenie takiej oceny będzie wymagane, jeżeli operacje przetwarzania danych mogą powodować wysokie ryzyko naruszenia prywatności osób, których dane dotyczą.
Jak powołać inspektora ochrony danych?
Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) przewiduje w określonych przypadkach obowiązek wyznaczenia inspektora dla administratorów i podmiotów przetwarzających.
Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce
Ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej (...)