Oprocentowanie kredytów w złotych poszło w ostatnim kwartale w górę, a we frankach szwajcarskich – spadło. Dlatego kredytobiorcy wracają do porzuconych niedawno franków. – Przyczyną wzrostu oprocentowania kredytów złotowych były podwyżki stóp procentowych. W pierwszym kwartale br. Rada Polityki Pieniężnej podnosiła stopy aż trzy razy: w styczniu, lutym i marcu – wyjaśnia Paweł Majtkowski, analityk produktów finansowych w Expanderze. – Obecnie podstawowa stopa procentowa jest o 0,75 proc. wyższa niż rok temu. Te podwyżki przełożyły się na wzrost stopy rynkowej WIBOR, na podstawie której obliczane jest oprocentowanie kredytów hipotecznych.
Franki szwajcarskie znów popularne
Powiązane artykuły
Uwaga na kary za wzmacniacze GSM!
Wśród użytkowników telefonii komórkowej stało się popularne stosowanie wzmacniaczy sygnału, zwanych popularnie repeaterami GSM lub wzmacniaczami GSM. Mało kto jednak wie, że (...)
Bony dla młodych bezrobotnych
Sprawy rodzinne, motywacja zarobkowa, szansa na rozwój, chęć zdobycia fachu – to powody, dla których w czołówce form aktywizacji są bony na zasiedlenie, stażowe, szkoleniowe (...)
Czy trzeba samemu rozliczyć PIT za 2023 rok?
PIT to podatek dotyczący osobistego dochodu (z angielskiego Personal Income Tax), ale wcale nie trzeba go obliczać osobiście. Można się zdać na stworzone przez specjalistów od technologii (...)
Ostrożnie z fajerwerkami!
Co roku w okolicy Sylwestra i Nowego Roku słyszymy o wypadkach związanych z użyciem fajerwerków! Przyczyną zdecydowanej większości wypadków jest nieprzestrzeganie instrukcji obsługi (...)
Jak podpisać elektronicznie dowolny dokument?
Masz do wysłania dokument, który powinieneś wcześniej podpisać? Długopis zamień na Profil Zaufany, a stanie w kolejce na chwilę przed komputerem!
Na czym polegają wyłudzenia VAT?
Sprawdź, jak się nie dać wciągnąć w oszustwo podatkowe. Często bowiem, kiedy przestępstwo podatkowe jest wykryte, okazuje się, że zyski z działalności zabrali przestępcy, natomiast (...)
Przelew wierzytelności
Wierzytelność jest pojęciem ściśle związanym z prawem zobowiązań. Wierzytelność, jako prawo przejawiające się w uprawnieniu wierzyciela do żądania od dłużnika spełnienia określonego roszczenia, (...)