Chodzi o drzewa, które mogą przewrócić się na słup lub zerwać przewody energetyczne np. podczas silnych wiatrów.
Drzewa i krzewy, które zagrażają liniom, będzie musiał usunąć przedsiębiorca, na rzecz którego ustanowiono służebność przesyłu – wynika z przyjętej wczoraj przez senatorów nowelizacji ustawy o lasach oraz o ochronie przyrody.
Gazeta Prawna zaznacza, że nowe przepisy zagwarantują bezpieczeństwo przesyłu nie tylko energii elektrycznej, lecz również takim mediom jak woda czy gaz.
Właściciel linii energetycznej bądź wodociągowej usunie drzewo nawet wtedy, gdy będzie ono rosło na terenie, którego nie jest właścicielem. Za usunięcie drzewa trzeba zapłacić jednak odszkodowanie właścicielowi terenu, z którego je wycięto – czytamy na łamach Gazety Prawnej.