Listonosz wrzuci polecony do skrzynki

Możliwość zostawiania przesyłki poleconej z sądów czy urzędów w prywatnej skrzynce ma usprawnić kontakt z obywatelem.

Listonosz będzie mógł zostawić list wtedy, gdy wcześniej złożymy na poczcie wniosek o doręczanie pism, w tym wypadku sądowych, do naszej skrzynki pocztowej – informuje Rzeczpospolita. Wniosek może być cofnięty na piśmie w każdym czasie.

Taka zmianę proponuje komisja Przyjazne Państwo w noweli kilku ustaw, m.in. ordynacji podatkowej, procedury karnej i cywilnej.

Pozostawione przez listonosza w skrzynce pismo z sądu będzie uznawane jako doręczone. – Doręczanie korespondencji urzędowej do skrzynek oddawczych jest sensowne. Tylko jest  jedno, ale – data doręczenia będzie uzależniona wyłącznie od uczciwości pracownika poczty, ponieważ to doręczyciel będzie samodzielnie wpisywał datę złożenia do skrzynki korespondencji – zauważa w rozmowie z Rzeczpospolitą adwokat Andrzej Michałowski.

Porady prawne

– Musimy zatem wierzyć listonoszowi. Boję się, że zafundujemy sobie kłopoty większe niż dotychczas – stwierdza Andrzej Michałowski.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • ml 2013-03-28 21:50:49

    wreszcie cos dobrego listonosz zostawiał zazwyczaj awizo bo nie chciało mu sie wchodzic np.na trzecie pietro a idac na poczte po odbiór trzeba odczekac nawet dwie godziny w kolejkach

  • z_Łodzi 2013-03-28 21:14:37

    NIGDY

  • Józef 2013-03-28 17:10:00

    To jest co najmniej chore. Doręczenie za potwierdzeniem odbioru nie zawsze trafia do rąk adresata. Zdarzyło się że w sądzie na pytanie przewodniczącego odpowiadam iż jestem pełnomocnikiem strony a sędzia ze zdziwieniem przecież pan nie żyje tak napisano na zwrotce. I co jeśli tak się stanie???????


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika