TBS nie może zatrzymywać naszych pieniędzy!
Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie może zatrzymywać sobie 10 proc. wpłaconej kwoty, jeśli klient rezygnuje z umowy albo zwleka z płatnościami rat.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zarzucił Powszechnemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego w Krakowie, że stosuje tzw. niedozwolone klauzule umowne w umowach o partycypację. Umowy te zawiera się na podstawie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. nr 98, poz. 1070 ze zm.). Do niedawna partycypantami mogły być osoby fizyczne, które wpłacały pieniądze na rzecz wybranych osób, które zostawały najemcami. Teraz partycypantem może też byćprzyszły najemca. Towarzystwo żądało w umowach podpisywanych przez partycypantów, aby w razie rozwiązania przez nich umowy, TBS mogło zatrzymać 10 proc. wpłaconej kwoty. Zastrzeżenie o zatrzymaniu 10 proc. kwoty wpłaconych rat przewidziano również w wypadku, gdyby partycypant spóźniał się z zapłatą rat.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?