Zatrzymali fałszywą agentkę ubezpieczeniową

28.8.2008

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali kobietę, która podejrzewana jest o oszukanie przynajmniej kilkudziesięciu osób. Oszustka podpisywała ze swoimi klientami różnego rodzaju umowy ubezpieczeniowe, których następnie nie zgłaszała w macierzystej firmie, bo ta prawie rok temu rozwiązała z nią umowę o pracę.

Jak wynika z pierwszych ustaleń policjantów właścicielka firmy pośrednictwa ubezpieczeniowego od około roku wypisywała potwierdzenia ubezpieczenia i pobierała wpłaty od klientów. Funkcjonariusze ustalili, że oszustka spisywała tzw. "umowy zastępcze" z kolejnymi osobami, kiedy to skończyły jej się firmowe druki. Aby uśpić czujność klientów na dokumentach wystawianych przez siebie pisała, że są tak samo ważne jak oryginalne.

Sprawa ujrzała światło dzienne, kiedy do kobiety zaczęły się zgłaszać osoby, które chciały wreszcie odebrać oryginalne potwierdzenia zawartych wcześniej umów. Policjanci ustalili, że "agentka" w ten sposób wyłudziła przynajmniej 10 tysięcy złotych i oszukała kilkadziesiąt osób. Kobiecie może grozić nawet do 8 lat więzienia.

Wszyscy, którzy podejrzewają, że mogli zostać w ten sposób oszukani, mogą zgłaszać się do komendy powiatowej Policji we Włoszczowie lub dzwonić pod numer telefonu 041/388-32-24 lub alarmowym 997.

Źródło: www.policja.pl / Kielce, 27 sierpnia 2008

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Szkoda całkowita z OC

27.4.2019 przez: -

odmowa wypłaty odszkodowania PZU

30.5.2018 przez: izawadzka