Nadmierny apetyt przedstawicieli aparatu podatkowego państwa na pieniądze podatników ma - jak coraz częściej widać - charakter uniwersalny. Widać go wyraźnie nie tylko w państwach o bardzo trudnej sytuacji budżetowej, lecz także zamożnych. I jedne, i drugie chwytają się tych samych metod. Sprawa, którą Komisja Europejska wniosła przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości, unaocznia, że zarówno tam, jak i u nas jednym ze sposobów stało się przetrzymywanie pieniędzy zagranicznych podatników VAT. Dla wielu firm takie metody bywają bezlitosne. Są także szkodliwe ekonomicznie.
Złe nawyki, czyli przetrzymywanie pieniędzy podatników
Powiązane artykuły
ZAW-NR - czyli donos na kontrahenta
Od 1 stycznia 2020 r. na podatki.gov.pl udostępniono Zawiadomienie ZAW-NR, czyli zawiadomienie o zapłacie należności na rachunek bankowy inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu w Wykazie podatników (...)
Reklamacja obuwia 2025 - Jak skutecznie reklamować buty?
Kompleksowy przewodnik po reklamacji obuwia w 2025 roku. Nowe przepisy, zasady niezgodności towaru z umową, terminy i uprawnienia konsumenta. Dowiedz się jak skutecznie reklamować wadliwe buty.
Zaliczka czy zadatek? Jaką funkcję spełnia zaliczka
Zaliczka a zadatek - poznaj kluczowe różnice prawne w 2025. Kiedy stosować zadatek, a kiedy zaliczkę? Praktyczne przykłady i aktualne przepisy Kodeksu cywilnego.
Limity dla podatników prowadzących działalność gospodarczą na 2019 rok
W oparciu o średni kurs euro ogłoszony przez NBP na pierwszy dzień roboczy października roku poprzedzającego rok wyliczone są liczne limity dla podatników prowadzących działalność gospodarczą.
Jak poprawnie i skutecznie wypełnić weksel ? czyli elementy składowe weksla?
Prawo wekslowe rozróżnia dwa podstawowe rodzaje weksli. Są to mianowicie weksel własny i trasowany. Uregulowany w sposób pełny został weksel trasowany, który jest bardziej popularny w krajach Europy (...)
Jakie są sposoby realizacji weksla?
Szybkie uzyskanie gotówki jest niezwykle ważne dla sprawnie działającego przedsiębiorcy. Niekiedy przynajmniej już samo zaspokojenie części wierzytelności jest zasadniczym czynnikiem pozwalającym (...)
Umowa pożyczki
Ta porada pomoże Ci podjąć decyzję, czy i jaką umowę pożyczki zawrzeć, a także jaka forma zawarcia tej umowy powinna być zachowana. Dowiesz się także, kiedy masz obowiązek płacenia odsetek (...)
Gwarancja a rękojmia - różnice i prawa konsumenta w 2025 roku
Poznaj różnice między gwarancją a rękojmią. Aktualne przepisy od 2023 roku - niezgodność towaru z umową, terminy, uprawnienia konsumenta i praktyczne porady.
Darowizna w 2025 roku - Kompletny poradnik prawny
Wszystko o umowie darowizny w 2025 roku: forma aktu notarialnego, kwoty wolne od podatku, odwołanie z powodu niewdzięczności. Praktyczny przewodnik z wzorami i przykładami
Rozliczenie PIT dochodów niani uzyskiwanych na podstawie umowy uaktywniającej za 2020 rok
Na podstawie tzw. umowy uaktywniającej zawartej z rodzicem/rodzicami dziecka, niania sprawuje opiekę nad dzieckiem/dziećmi od ukończenia 20. tygodnia życia. Jest to umowa o świadczenie usług, (...)